СЫНЫП: 2«Г»
|
Сынып жетекшісі:Қонысбаева Н.Ж
|
САБАҚ:
|
Қошақаны қойдың
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
2.2.1.1.-мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп
оқу,рөлге бөліп,мәнерлеп оқу;
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Оқулықта берілген тапсырмаларды
орындайды.
Жазба жұмыс жасайды.
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
Топтық жұмысты бірлесе жұмыс
жасайды.Сұраққа жауап береді.Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
|
Кейбір оқушылар:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмаларды орындайды,тақырып бойынша қосымшы мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау критерийі
|
Жеке, жұптық,
топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының
назарын өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық,суреттер,топқа бөлуге арналған кеспе
қағаздар,асықтар қржын ,кері байланыс стикер,төрт –түлік
жануарлар.
|
Ойлау дағдыларының
деңгейі
|
Білу,түсіну,жинақтау,қолдану
|
Тілдік мақсаттар
|
Ақтылы
|
Құндылықтарды дарыту
|
Ынтымақтастық,құрмет,ашықтық,өмір бойы білім
алу
|
Пәнаралық байланыс
|
Музыка, қазақ тілі
|
Алдыңғы оқу
|
«Менен сұрақ, сізден жауап»
әдісі арқылы алдыңғы оқуға
барамыз
|
Сабақ барысы
|
Кезеңдері уақыты
|
Сабақтағы жоспарланған іс
әрекет
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушыңың іс-әрекеті
|
Сабақтың басы
(
2мин)
5мин
Топтық жұмыс:
«Бірге ойлаймыз» әдісі
Құндылықтарды
дарыту: Ынтымақтастық
Бағалу
критерийлері: Топтық тапсырмаларды
орындайды.
Тыңдаушының
назарын өзіне аудара алады.
|
1.Психологиялық ахуал
тудырады.
«Ширату» жаттығу жасау
Топтарға біріктіріледі:
Кеспе қағаздар арқылы балалар қолдарына
алады.
Тапсырма:
Төрт түліктің пайдасы туралы А3 форматқа түсіру
және оны қорғау және сол төлдің атын үш
тілде айту.
Дескриптор:
Жануарлардың пайдасын біледі.
Оны
постерге жазып қорғайды.
|
|
Дайындалады.
(оқушылар хормен айтады)
Әр
қашанда біргеміз
Ажырамас іргеміз,
Тату тәтті жүреміз
Біз
білімді сүйеміз!
Топтың аттар
Қамбар- ата
Зеңбі -баба
Ойсыл- қара
Шопан- ата
Тапсырма:
Төр- түліктің пайдасы туралы А3 форматқа
түсіру
Топтық жұмыс:
Оқушылар топта ақылдаса отырып, қолдарындағы
жануардың пайдасы туралы постер жасайды қорғайды.Және сол аттарын
үш тілде айтып береді.
|
|
«Бағдаршам» әдісі арқылы қолдау
көрсетіледі
|
А3 қағаздар, маркер,
|
Сабақтың ортасы
( 15 мин)
«Белсенді оқу» әдісі
«Еңбекпен
шығармашылық,»
«Жұптас, ойлас, бөліс»
әдісі
Бағалау критерийі:
Жеке тапсырманы орындайды.
Тыңдаушының назарын өзіне
аударады.
|
Жеке жұмыс:
Тапсырма:
Мәтінді түсініп оқы
Әр
топтан 2-3 оқушы мәтінді оқиды. Қалған оқушылар тыңдап
отырады.
Ал
енді оқушылар кім маған қысқаша мазмұндап береді?
Қойдың адамға пайдасы қандай?Қой не үшін ұзақ
аңыраған?
Мәтін неліктен осылай аталған
екен?
Дескриптор:
Мәтінді қатесіз оқиды.
Сұрақтарға жауап береді.
|
|
Тапсырма:
Оқушылар мәтінді оқиды.
Мәтінді мазмұндайды.
Берілген сұрақ бойынша қойдың адамға өте пайдалы
.Оның қою сүті бар.
|
Білу
|
Әр
оқушыға ұпай
ретінде беру
|
Оқулық
|
Ширату
3мин
|
Музыка
|
Қимыл қозғалыс
арқылы қайталайды.
|
Ойларын жинақтау
|
Мадақтау
|
Іс-қимыл әрекет
|
Сабақтың соңы
( 12мин)
«Ашықтық»
Құндылығы
«Көршіңмен сырлас»
әдісі
|
Жеке жұмыс:
Тапсырма:
Кестеге сүйеніп, қойдың
пайдасы туралы сөз жаз.
Дескриптор:
Қойдың бізге берер пайдасы көп екенін
біледі.
|
Жұптық жұмыс:
Тапсырма: Жұптаса отырып қой туралы
мақал-мәтел тақпақ өлеңдер
айтып беру.
Дескриптор:
Мақал-мәтел,
өлеңдер біледі.
|
|
Жеке жұмыс:
Тапсырма:
Оқушылар жеке отырып қойдың пайдасы
туралы
3-4
сөз жазады.
Жеке жұмыс:
Оқушылар жұпта отырып мақал-мәтелдер ,өлендер
айтып береді.
|
Қолдану
|
Мадақтау
сөздер
|
Дәптер
А4 қағаздар
|
Кері байланыс
3 мин
|
«Алма ағашы» әдісі
|
Оқушылар бүгінгі сабақтан не
үйренді,
не
ұнады,
не
қиыншылық болды,
өз
пікірін жазып алма ағашына іледі.
|
|
|
стикер
|