Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы
Тараз қаласының білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Мәлік А.Б. |
|
|
Күні: |
04.03.22 ж. |
|
|
Сынып: 2 «Д», «Е» |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қошақаным сүйкімді |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.1 тыңдаған материалды түсіну, мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру. Диалог құру және сөйлемдерді толықтырып жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: тыңдаған материалды түсінеді. Мұғалімнің көмегімен сөйлемдерді толықтырып жазады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тыңдаған материалды түсінеді. Сөйлемдерді толықтырып жазады. Мұғалімнің көмегімен диалог құрады. Кейбір оқушылар орындай алады: тыңдаған материалды түсініп, мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Өз бетінше диалог құрып, сөйлемдерді толықтырып жазады.
|
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Алдыңғы оқу |
Әжемнің айраны тәтті |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы
Ортасы
Соңы |
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Мұғалім оқушыларды «Шаттық шеңберіне» тұрғызып, өлең жолдарын оқиды: Бәрі жақсы баланың, Тілін алған ананың. Бәрі жақсы баланың, «Беске» оқыған сабағын. Мұғалім оқушыларға өлең жолдарын қайталатады. Өткен сабақта өткен тақырыптарды қайталайды. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. Оқылымалды тапсырма. Сөздікпен жұмыс. Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазып алады. қошақан – ягнёнок құлыншақ – жеребёнок сүйкімді - милый Дескриптор:
Жазылым. Жаңа тақырыпқа байланысты тірек сөздерді жазады.
Дескриптор: • қатесіз, дұрыс жаза алады. Тыңдалым. Айтылым. Аудиомәтінді балалар мұқият тыңдайды. Ауызша сұрақтарға жауап береді.
Қошақан қандай? Әлібектің атасы мен апасы қайда тұрады? Әлібектің ауылда қандай достары бар? Құлыншағының аты кім? Дескриптор:
«Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады.
Дескриптор:
«Бас, иық, қол, тізе, аяқ» сергіту сәті. Балалар музыка арқылы қимылдарды жылдам орындайды.
Жазылым. Көп нүктенің орнына қажетті әріптерді қойып жаз.
Дескриптор:
Бағалау Үй тапсырмасы: жаттау, 62-бет Рефлексия «Бас бармақ» тәсілі
|
Мұғаліммен бірге қайталайды. Өткен сабақта өткен тақырыптарды қайталайды. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. Балалар жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазып алып, мұғаліммен бірге қайталап айтады.
Оқушылар дәптерлеріне тірек сөздерді жазып алады
Аудиомәтінді балалар мұқият тыңдайды. Сурет бойынша ауызша сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар сөздердің дұрыс жазылуы мен айтылуына мән береді.
Балалар мұғалімнің қимылын қайталайды. Көп нүктенің орнына қажетті әріптерді қойып жазады.
|
Мұғалімнің ауызша кері байланысы
Мұғалімнің ауызша кері байланысы
Мұғалімнің ауызша кері байланысы
Өте керемет!
Жарайсың!
Талпын!
Мұғалімнің ауызша кері байланысы
Өте керемет!
Жарайсың!
Талпын!
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергенін тексеру Мұғалімдер оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергендерін міндетті түрде тексеруі керек. Сабақтың өн бойында қалыптастырушы бағалау элементтері көрініс табуы тиіс. Мұғалімнің оқушыларды бағалауы (мадақтау сөздерін қолдануы), оқушылардың өздерін және бір -бірін бағалаулары болуы керек. Сабақ барысында оқушы үшін, жұмысын жандандыру мақсатында кері байланыс жүргізудің маңызы зор. |
|
|
Бағалау критерийлері
|
Пәнаралық байланыстар |
|
Рефлексия |
|
|
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қол жетімді болды ма? |
|
|
Бүгін оқушылар нені үйренді? |
|
|
Оқыту ортасы қандай болды? |
|
|
Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? |
|
|
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағалау. Ең жақсы өткен екі дүние не? Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? Осы сабақтың барысында менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін мәліметтер немесе сыныптағы жекелеген оқушылар туралы қандай ақпаратты алдым? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қошақаным сүйкімді
Қошақаным сүйкімді
Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы
Тараз қаласының білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Мәлік А.Б. |
|
|
Күні: |
04.03.22 ж. |
|
|
Сынып: 2 «Д», «Е» |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қошақаным сүйкімді |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.1 тыңдаған материалды түсіну, мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру. Диалог құру және сөйлемдерді толықтырып жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: тыңдаған материалды түсінеді. Мұғалімнің көмегімен сөйлемдерді толықтырып жазады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тыңдаған материалды түсінеді. Сөйлемдерді толықтырып жазады. Мұғалімнің көмегімен диалог құрады. Кейбір оқушылар орындай алады: тыңдаған материалды түсініп, мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Өз бетінше диалог құрып, сөйлемдерді толықтырып жазады.
|
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Алдыңғы оқу |
Әжемнің айраны тәтті |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы
Ортасы
Соңы |
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Мұғалім оқушыларды «Шаттық шеңберіне» тұрғызып, өлең жолдарын оқиды: Бәрі жақсы баланың, Тілін алған ананың. Бәрі жақсы баланың, «Беске» оқыған сабағын. Мұғалім оқушыларға өлең жолдарын қайталатады. Өткен сабақта өткен тақырыптарды қайталайды. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. Оқылымалды тапсырма. Сөздікпен жұмыс. Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазып алады. қошақан – ягнёнок құлыншақ – жеребёнок сүйкімді - милый Дескриптор:
Жазылым. Жаңа тақырыпқа байланысты тірек сөздерді жазады.
Дескриптор: • қатесіз, дұрыс жаза алады. Тыңдалым. Айтылым. Аудиомәтінді балалар мұқият тыңдайды. Ауызша сұрақтарға жауап береді.
Қошақан қандай? Әлібектің атасы мен апасы қайда тұрады? Әлібектің ауылда қандай достары бар? Құлыншағының аты кім? Дескриптор:
«Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырады, бірнеше рет қайталатады.
Дескриптор:
«Бас, иық, қол, тізе, аяқ» сергіту сәті. Балалар музыка арқылы қимылдарды жылдам орындайды.
Жазылым. Көп нүктенің орнына қажетті әріптерді қойып жаз.
Дескриптор:
Бағалау Үй тапсырмасы: жаттау, 62-бет Рефлексия «Бас бармақ» тәсілі
|
Мұғаліммен бірге қайталайды. Өткен сабақта өткен тақырыптарды қайталайды. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. Балалар жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазып алып, мұғаліммен бірге қайталап айтады.
Оқушылар дәптерлеріне тірек сөздерді жазып алады
Аудиомәтінді балалар мұқият тыңдайды. Сурет бойынша ауызша сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар сөздердің дұрыс жазылуы мен айтылуына мән береді.
Балалар мұғалімнің қимылын қайталайды. Көп нүктенің орнына қажетті әріптерді қойып жазады.
|
Мұғалімнің ауызша кері байланысы
Мұғалімнің ауызша кері байланысы
Мұғалімнің ауызша кері байланысы
Өте керемет!
Жарайсың!
Талпын!
Мұғалімнің ауызша кері байланысы
Өте керемет!
Жарайсың!
Талпын!
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергенін тексеру Мұғалімдер оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергендерін міндетті түрде тексеруі керек. Сабақтың өн бойында қалыптастырушы бағалау элементтері көрініс табуы тиіс. Мұғалімнің оқушыларды бағалауы (мадақтау сөздерін қолдануы), оқушылардың өздерін және бір -бірін бағалаулары болуы керек. Сабақ барысында оқушы үшін, жұмысын жандандыру мақсатында кері байланыс жүргізудің маңызы зор. |
|
|
Бағалау критерийлері
|
Пәнаралық байланыстар |
|
Рефлексия |
|
|
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қол жетімді болды ма? |
|
|
Бүгін оқушылар нені үйренді? |
|
|
Оқыту ортасы қандай болды? |
|
|
Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? |
|
|
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағалау. Ең жақсы өткен екі дүние не? Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? Осы сабақтың барысында менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін мәліметтер немесе сыныптағы жекелеген оқушылар туралы қандай ақпаратты алдым? |
|
шағым қалдыра аласыз






















