|
Педагогтің Тегі, Аты,Әкесінің аты |
Кашкинбаева Г.К. |
|||||
|
Пән/Сынып: |
9 «Ә» сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
24.02.2025 ж |
|||||
|
Бөлім: |
9.3А Тригонометрия |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қосбұрыштың тригонометриялық формулалары. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.4.3 бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1.Екі еселі бұрыш формулаларын қортып шығарады; 2.Екі еселі бұрыш формулаларын пайдаланып, есептер шығарады; |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Атмосфералық жағдайды қалыптастыру. Бүгін, Қосбұрыштың тригонометриялық формулалары тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -қос бұрыштың тригонометриялық формулалары. -қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолдану. |
Сұрақтарға жауап береді.
|
|
Оқулық; оқу құралдары; тақта; бор; бағалау парағы. Интернет ресурстары |
|
|
8 мин |
Жаңа сабақ |
Жаңа тақырып 1.Егер қосу
формулаларында
Сынама сұрақ: 2. Неге 2 3. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы неге байланысты? (Осы сұрақтардан кейін сабақтың тақырыбы ашылуы тиіс) Мадақтау арқылы бағаланады Қос бұрыштың формулаларын қортып шығару оқушыларға тапсырылады.
Мысалы, қос бұрыштың формуласын қолдануға:
2. Есептеңіз:
|
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
«Екі жұлдыз бір ұсыныс» |
Слайд |
|
|
17 мин |
Бекіту тапсырма лары |
Есептер шығару. №1. Өрнекті ықшамдаңдар:
1)
2)
3)
4)
5)
6) 7)
№2. Бөлшекті қысқартыңдар:
1)
2) №3.Дәлелдеңіз:
|
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. Жауаптары: №1
1)
№2. 1) 2 |
Дескриптор: - Қосбұрыштың тригонометрия лық формуласын қолданады
Дескриптор: - Қосбұрыштың тригонометрия лық формулаларын қолданады. ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды |
Слайд Интернет ресурстары |
|
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №711, №712 Үлестірмелі қағаз
|
Оқулықтан есептер шығарады. |
Дескриптор: - Қосбұрыштың тригонометрия лық формуласын қолданады |
Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: А.Е.Әбілқасымова, Т.П.Кучер, В.Е.Корчевский, З.Ә.Жұмағұлова Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл |
|
|
|
|
|
|
Дескриптор: - Қосбұрыштың тригонометрия лық формулаларын қолданады. ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды |
Оқулық; оқу құралдары; тақта; бор; бағалау парағы |
|
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - қос бұрыштың тригонометриялық формулалары. -қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолдана білді. Рефлексия: 1. - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге тапсырма. № 714 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау . |
Кері байланыс |
Оқулық; оқу құралдары; тақта; бор; бағалау парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қосбұрыштың тригонометриялық формулалары.
Қосбұрыштың тригонометриялық формулалары.
|
Педагогтің Тегі, Аты,Әкесінің аты |
Кашкинбаева Г.К. |
|||||
|
Пән/Сынып: |
9 «Ә» сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
24.02.2025 ж |
|||||
|
Бөлім: |
9.3А Тригонометрия |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қосбұрыштың тригонометриялық формулалары. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.2.4.3 бұрыштардың қосындысы мен айырымының, жарты және қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1.Екі еселі бұрыш формулаларын қортып шығарады; 2.Екі еселі бұрыш формулаларын пайдаланып, есептер шығарады; |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Атмосфералық жағдайды қалыптастыру. Бүгін, Қосбұрыштың тригонометриялық формулалары тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -қос бұрыштың тригонометриялық формулалары. -қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолдану. |
Сұрақтарға жауап береді.
|
|
Оқулық; оқу құралдары; тақта; бор; бағалау парағы. Интернет ресурстары |
|
|
8 мин |
Жаңа сабақ |
Жаңа тақырып 1.Егер қосу
формулаларында
Сынама сұрақ: 2. Неге 2 3. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы неге байланысты? (Осы сұрақтардан кейін сабақтың тақырыбы ашылуы тиіс) Мадақтау арқылы бағаланады Қос бұрыштың формулаларын қортып шығару оқушыларға тапсырылады.
Мысалы, қос бұрыштың формуласын қолдануға:
2. Есептеңіз:
|
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
«Екі жұлдыз бір ұсыныс» |
Слайд |
|
|
17 мин |
Бекіту тапсырма лары |
Есептер шығару. №1. Өрнекті ықшамдаңдар:
1)
2)
3)
4)
5)
6) 7)
№2. Бөлшекті қысқартыңдар:
1)
2) №3.Дәлелдеңіз:
|
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. Жауаптары: №1
1)
№2. 1) 2 |
Дескриптор: - Қосбұрыштың тригонометрия лық формуласын қолданады
Дескриптор: - Қосбұрыштың тригонометрия лық формулаларын қолданады. ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды |
Слайд Интернет ресурстары |
|
|
10мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №711, №712 Үлестірмелі қағаз
|
Оқулықтан есептер шығарады. |
Дескриптор: - Қосбұрыштың тригонометрия лық формуласын қолданады |
Жалпы білім беретін мектептің 9–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: А.Е.Әбілқасымова, Т.П.Кучер, В.Е.Корчевский, З.Ә.Жұмағұлова Алматы «Мектеп» баспасы 2019 жыл |
|
|
|
|
|
|
Дескриптор: - Қосбұрыштың тригонометрия лық формулаларын қолданады. ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды |
Оқулық; оқу құралдары; тақта; бор; бағалау парағы |
|
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - қос бұрыштың тригонометриялық формулалары. -қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қолдана білді. Рефлексия: 1. - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге тапсырма. № 714 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау . |
Кері байланыс |
Оқулық; оқу құралдары; тақта; бор; бағалау парағы |
|
шағым қалдыра аласыз


















