Қоспаларды бөлу әдістері 2-зертханалық жұмыс. «Лас ас тұзын тазарту»

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қоспаларды бөлу әдістері 2-зертханалық жұмыс. «Лас ас тұзын тазарту»

Материал туралы қысқаша түсінік
Қоспаларды бөлу әдістері 2-зертханалық жұмыс. «Лас ас тұзын тазарту»
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім:

Педагогтің аты-жөні:


Күн:

Сыныбы :

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Тақырыбы:

Қоспаларды бөлу әдістері 2-зертханалық жұмыс. «Лас ас тұзын тазарту» №» 1БЖБ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.4.1.5-қоспалардың түрлерін және оларды бөлу әдістерін білу 7.4.1.6-қоспаларды бөлуге негізделген тәжірибені жоспарлау және өткізу

Сабақтың мақсаты:

  • қоспа түрлерін атайды

  • қоспаларды бөлуге қатысты қарапайым экспериментті жоспарлайды

Құндылықтар

  • Озық ойлы ұлт:еңбекқорлық және кәсіби біліктілік

  • Адал азамат: Әділдік және жауапкершілік


Сабақ барысы

Мұғалімнің әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

« Мен қандаймын?» тәсілі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады




« QR код » арқылы бойынша топқа бірігуді ұйымдастырады.

«Мен қандаймын?» тәсілі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады


«QR код » арқылы бойынша топқа бірігеді

Кері байланыс:

Мадақтау арқылы бағаланады.

Түрлі түсті стикерлер


7мин

Үй тапсырмасы

Цифрлық платформада тапсырма орындауды ұсынады.


Біртекті және әртекті қоспа

https://learningapps.org/watch?v=piuonvpsk24

.

Қызығушылықты ояту.



Оқушылар

«Learningapps» платформасында тапсырма орындайды.

Экрандағы сурет бойынша ой бөліседі, бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды






Кері байланыс:

Мадақтау арқылы бағаланады.

«Жарайсың!»

«Тамаша жауап»т .б







Экран

1-косымша


Сабақтың ортасы

15 мин

Топтық жұмыс.

Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады.

1-топқа «Сүзу» әдісі

2-топка «Магнитпен бөлу» әдісі

3-топка «Тұндыру» әдісі

4-топка «Буландыру,дистильдеу» әдісі туралы тақырыптарды оқып танысуға тапсырма береді.




  1. Лабораториялық жұмыс «Ластанған ас тұзын тазарту»


Мақсаты: ластанған ас тұзын тазарту жолын ұсына білу, тазарту алгоритмін жасау, жұмыстың есебін дұрыс жаза білу.


Құрал-жабдықтар: тұрғы, шыны стақан, шыны таяқша, кәрлен ыдыс, сүзгі қағаз, спиртшам.


Сіздерге өзен құмы араласқан ластанған ас тұзы берілген.

Қоспаларды бөлуге қатысты эксперименттің жоспарын жасап, кестеге бөлу әдістері туралы қорытынды жазыңыз



Қоспаның құрамы

Қоспаның түрі

Қоспаны бөлу әдісі

Бөлу әдісі неге негізделген?







Дескриптор

балл

берілген қоспаны бөлудің жолын анықтайды;

1

қоспаны бөлудің алгоритмін жасайды;

1

қоспаны бөлу жолдары туралы қорытындыны кестеге толық жазады;

1

бөлу әдісінің не үшін қажет екенін көрсетеді

1

Барлығы

4


Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, жұмыстарын қорғайды





Нұсқаулық бойынша зертханалық жұмыс жасайды










Тәжірибе жоспарын жасайды, кестеге бөлу әдітері туралы қорытынды жазады.






















Кері байланыс:

«Екі жұлдыз,

бір тілек» әдісі арқылы беріледі




А4 парағы


Маркер

флипчарт


Сабақтың соңы

15

Сабақты бекіту тапсырмасы


1-тапсырма «Суретті зерделе!» тәсілі

Суретте қоспаларды бөлу әдістері бейнеленген, осы әдістерді қоспалардың қандай түрлеріне қолдануға болатынын көрсетіңіз






А

В

С

Д










Дескриптор

балл

қоспаны бөлу әдістерінің атауын атайды;

2

бөліп, тазарту әдістерін қоспаның түрлеріне қолданады

2

Барлығы

4


«Сәйкестендіру» тәсілі ЕБК

Берілген бөлу әдістері мен суретті сәйкестендіріңдер.











Сүзу

А


Буландыру



В




Суды айдау арқылы тазарту

С



1

2

3






Суретте қоспаларды бөлу әдістері бейнеленген, осы әдістерді қоспалардың қандай түрлеріне қолдануға болатынын көрсетеді.























Берілген бөлу әдістері мен суретті сәйкестендіреді






2-косымша

Тапсырма жазылған парақтар








4 мин

Кері байланыс

« Білім поштасы» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады

Қатысушылар «Білім поштасы» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды

Кері байланыс:

« Білім поштасы» тәсілі арқылы

Кесте

1 мин

Үй тапсырмасы §2 оку










Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
16.03.2025
303
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі