|
7Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Бөлім: |
«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сандарды қосу және азайту / Әкеме көмектесемін |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.5** ондықтарды ауызша қосу және азайтуды орындау. 1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
жасырылған санды анықтап, жазады бір таңбалы сандарды, ондықтарды қосып, азайтады таспаның ұзындығын дециметрге түрлендіреді |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. Сыныбымыз тап-таза Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға. |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар өлеңді қосылып айтады |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 10 мин |
«Орбита» ойыны Әр тапсырманы дұрыс орындаған оқушы есімін қоршап сызады. Өз осьінен айналады Суретке назар аудар. Бөлшектерді екі қорапқа бөліп сал. Мысалдарды жаз. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сандарды қосуды және азайтуды үйренесің
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Жасырылған санды тап» әдісі Қандай сандар жасырылған? Дұрыс жауапты таңда. Дескриптор: -жасырылған санды анықтайды -жасырылған санды жазады - санды табу жолын түсіндіреді |
Бөлшектерді екі қорапқа бөлуді орындайды. Мысалдарды жазады. Түсіндіреді 1. жасырылған санды анықтайды 2.жасырылған санды жазады 3. санды табу жолын түсіндіреді
|
Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 102-103 бет Таратпа қаламсап Таратпа Дәптер қаламсап |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Мысалды есепте. Жауабын тексер. Дескриптор: - бір таңбалы сандарды қосып, азайтады -ондықтарды қосып, азайтады -жауабын тексереді «Жүгіреді балалар» Бейнефильм ұсыну |
1. бір таңбалы сандарды қосып, азайтады 2.ондықтарды қосып, азайтады 3.жауабын тексереді
жаттығуды қайталап жасайды |
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау |
Оқулық Таратпа Қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 9 мин |
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Таспаның ұзындығы дециметрмен нешеге тең болады? Мысалдардың мәнін есепте. Дескриптор: - мысалдарыдың мәнін есептеп, жазады -таспаның ұзындығын дециметрге түрлендіреді -сантиметрді дециметрге түрлендіріп жазады -өлшем бірліктерін түрлендіру жолын түсіндіреді |
1. мысалдарыдың мәнін есептеп, жазады 2.таспаның ұзындығын дециметрге түрлендіреді 3.сантиметрді дециметрге түрлендіріп жазады 4. өлшем бірліктерін түрлендіру жолын түсіндіреді |
«Комментарий» арқылы |
Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарии» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалардың аттары жазылған ұяшықтар доптар |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қосу және азайту
Қосу және азайту
|
7Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Бөлім: |
«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сандарды қосу және азайту / Әкеме көмектесемін |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.5** ондықтарды ауызша қосу және азайтуды орындау. 1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
жасырылған санды анықтап, жазады бір таңбалы сандарды, ондықтарды қосып, азайтады таспаның ұзындығын дециметрге түрлендіреді |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. Сыныбымыз тап-таза Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға. |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар өлеңді қосылып айтады |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (4 мин) 10 мин |
«Орбита» ойыны Әр тапсырманы дұрыс орындаған оқушы есімін қоршап сызады. Өз осьінен айналады Суретке назар аудар. Бөлшектерді екі қорапқа бөліп сал. Мысалдарды жаз. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сандарды қосуды және азайтуды үйренесің
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Жасырылған санды тап» әдісі Қандай сандар жасырылған? Дұрыс жауапты таңда. Дескриптор: -жасырылған санды анықтайды -жасырылған санды жазады - санды табу жолын түсіндіреді |
Бөлшектерді екі қорапқа бөлуді орындайды. Мысалдарды жазады. Түсіндіреді 1. жасырылған санды анықтайды 2.жасырылған санды жазады 3. санды табу жолын түсіндіреді
|
Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 102-103 бет Таратпа қаламсап Таратпа Дәптер қаламсап |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Мысалды есепте. Жауабын тексер. Дескриптор: - бір таңбалы сандарды қосып, азайтады -ондықтарды қосып, азайтады -жауабын тексереді «Жүгіреді балалар» Бейнефильм ұсыну |
1. бір таңбалы сандарды қосып, азайтады 2.ондықтарды қосып, азайтады 3.жауабын тексереді
жаттығуды қайталап жасайды |
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау |
Оқулық Таратпа Қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 9 мин |
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Таспаның ұзындығы дециметрмен нешеге тең болады? Мысалдардың мәнін есепте. Дескриптор: - мысалдарыдың мәнін есептеп, жазады -таспаның ұзындығын дециметрге түрлендіреді -сантиметрді дециметрге түрлендіріп жазады -өлшем бірліктерін түрлендіру жолын түсіндіреді |
1. мысалдарыдың мәнін есептеп, жазады 2.таспаның ұзындығын дециметрге түрлендіреді 3.сантиметрді дециметрге түрлендіріп жазады 4. өлшем бірліктерін түрлендіру жолын түсіндіреді |
«Комментарий» арқылы |
Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарии» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалардың аттары жазылған ұяшықтар доптар |
|
шағым қалдыра аласыз













