Пәні:
|
Математика
|
Күні:
|
|
Бөлім:
|
«Менің отбасым және
достарым», «Бізді қоршаған
әлем»
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Сынып:
1
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Сандарды қосу және азайту / Отбасылық мерекелер
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
|
1.2.1.1** санды өрнектерді
(қосынды, айырма) ажырату, құрастыру, жазу және
оқу;
1.5.2.2** «+», «–», «=»,
«>», «
|
Сабақтың
мақсаты
|
мысалдарды жазып, мәнін
есептейді
бос орынға тиісті сандарды
қояды
|
Құндылықтар
|
денсаулық, достық және
айналадағыларға қамқорлық
көрсету
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың
кезеңі/уақыты
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
(3
мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу.
Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал орнату.
Құстай қанат
қағамыз.
Дүниені
аралап,
Оқып білім
аламыз.
Көзді салып
қараңыз,
Былай қанат
қағамыз.
Сыныбымыз
тап-таза
Бор да дайын
тақтада.
Ойымызды
жинақтап,
Отырайық
партаға.
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Оқушылар өлеңді
қосылып айтады
|
|
|
Сабақтың ортасы
(4
мин)
10
мин
|
«Ой қозғау»
Суретке қара.
Сурет бойынша «неше» сөзін пайдаланып, сұрақтар
құрастыр.
Сандарды теңдей үш қосылғыштың қосындысы түрінде
жаз.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
Сандардың қосындылар мен
айырмаларын оқисың және жазасың. Олардың мәнін
табасың
1-тапсырма
Жеке жұмыс
«Жаз, есепте» әдісі
Мысалдарды жазып, мәнін
есепте.
Дескриптор:
-азайтуға мысалдар құрастырып,
жазады
-мысалдың мәнін есептейді
-азайту компоненттерін
ретімен жазады
|
Сурет бойынша сұрақтар
құрастырады
1.азайтуға мысалдар құрастырып,
жазады
2.мысалдың мәнін есептейді
3. азайтудың компоненттерін ретімен
жазады
|
Мадақтау
Баскетбол
доптарымен
бағалау (жауабына
қарай)
|
Оқулық
№1,106-бет
Таратпа
қаламсап
Оқулық
№2, 107
бет
Ламинат
маркер
Дәптер
қаламсап
|
10
мин
Сергіту
сәті
2
минут
|
2- тапсырма
Жұптық жұмыс
«Анықта» әдісі
Бос орынға тиісті сандарды
қой.
Дескриптор:
-қосындының мәні 100
болатын мысалдың белгісіз қосылғышын
жазады
- қосындының мәні 90
болатын мысалдың белгісіз қосылғышын
жазады
-
қосындының
мәні 80 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын
жазады
- қосындының мәні 70
болатын мысалдың белгісіз қосылғышын
жазады
-
белгісіз
санды анықтау жолын түсіндіреді
«Нейрожаттығу»
|
1.қосындының мәні 100 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын
жазады
2.қосындының мәні 90 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын
жазады
3.қосындының мәні 80
болатын мысалдың белгісіз қосылғышын
жазады
4.қосындының мәні 70
болатын мысалдың белгісіз қосылғышын
жазады
5.белгісіз санды анықтау жолын
түсіндіреді
Құралмен орындалатын жаттығуды
жасайды
|
«Басбармақ»
арқылы
|
Таратпа
маркер
|
Сабақтың
соңы
9 мин
|
3 –тапсырма Топтық
жұмыс
«Ойлан, есепте»
әдісі
Әр топ бір – бір бағандағы мысалдың мәнін
есептеңдер.
Нәтижесін тексер.
Дескриптор:
- азайтудың мәнін
есептейді
-қосудың мәнін есептейді
|
1.
азайтудың
мәнін есептейді
2.қосудың мәнін есептейді
|
«Комментарий»
арқылы
|
Ламинат
маркер
|
Рефлексия
7
мин
|
«Баскетбол» әдісі
(Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10
доп)
Бүгінгі сабақты
түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 доп)
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім
зарядтарының саны арқылы анықтайды.
|
«Комментарии»
арқылы
|
«Баскетбол»
тақтасы
Балалардың аттары
жазылған ұяшықтар
доптар
|