ЖШС «KEMENGER» жалпы білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 39-сабақ
|
Бөлім |
1А. Сандар мен цифрлар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Джаримбетова К.У |
|||||
|
Күні: |
12.11.2025ж |
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№39 Қосу және азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану; 1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолданады Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 5мин |
Психологиялық ахуал орнату. Кел, балалар, ойнайық, Ойнайық та, ойлайық. Қандай сұрақ болса да, Таппай оны қоймайық. 2,3.4,5 сндарының кестесін сұрау «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: отбасының құндылығын түсіну; Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз:«Тура биде туған жоқ!» |
Сұраққа жауап береді.
|
«Асығың алшысынан түссін» бағалау парақшасы.
|
слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Құрастыр» әдісі Кесте қалай құрылғанына қара.
–Бұл қандай кесте? (1, 2, 3, 4, 5-ке дейінгі сандарды қосу кестесі.) –Қосылғыш, қосындының мәні сөздерін пайдаланып, мысалдарды оқы, кесте бойынша қосындының мәнін тап. –Қосылғыш 1-ге қосылғыш 1-ді қоссақ, қосындының мәні 2-ге тең болады. –Қосылғыш 1-ге қосылғыш 2-ні қоссақ, қосындының мәні 3-ке тең болады. |
Кесте бойынша қосындының мәнін табады. . |
«Асығың алшысынан түссін» бағалау парақшасы.
|
Оқулық, дәптер |
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Сабақтың мақсатын түсінеді. |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 2,4-тапсырма Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Фокус» әдісі Оқушылар парталас жұбына берілген санды 5-ке арттыруға не5-ке кемітуге мысалдар жасырады. Мысалы: 2санын 5-ке арттырсақ қандай сан шығады? (7) Біз бүгін 5-ке дейінгі сандарды кестелік қосу мен азайту бойынша білімімізді тексереміз.
Қосу амалын тексеру үшін оған кері амал – азайту амалын қолданып, бос орындарға тиісті сандарды анықтайды.
|
5-ке арттыру мен5-ке кемітуге мысалдар жасырады. Бос орындарға тиісті сандарды анықтайды. 1 + 4 = 56 + 4 = 10 2 +5=7 1 + 5 = 6 1 + 3 = 45 + 4= 9 |
Жетістік критерйиі Біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолданады Дескриптор: - Сандардың құрамын айтады. Азайтуға мысалдар құрастырады |
Оқулық, дәптер. |
||
|
10 мин |
3–тапсырма Жеке жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Кім зерек? » әдісі. Нұсқау: Үлгіге қарап дәптеріңе орындауды ұсынады
ЕБҚ Сырымға қарандаштарды
санауға көмектес
|
Дәптерге өз бетінше орындайды |
Дескриптор: - Қосу және азайтуға өзара байланысты мысалдар жазады және есептейді. |
Оқулық, дәптер. |
||
|
Кері байланыс 5 мин |
Рефлексия: «Сағат тілі» әдісі бойынша өтеді.
|
Кері байланыс жасайды. Сағат тілімен өз көңіл күйлерін таңдайды. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қосу және азайту
Қосу және азайту
ЖШС «KEMENGER» жалпы білім беретін мектеп
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 39-сабақ
|
Бөлім |
1А. Сандар мен цифрлар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Джаримбетова К.У |
|||||
|
Күні: |
12.11.2025ж |
|||||
|
Сынып:1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№39 Қосу және азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.4 біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану; 1.1.2.3 қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолданады Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы 5мин |
Психологиялық ахуал орнату. Кел, балалар, ойнайық, Ойнайық та, ойлайық. Қандай сұрақ болса да, Таппай оны қоймайық. 2,3.4,5 сндарының кестесін сұрау «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін Құндылық: отбасының құндылығын түсіну; Ай құндылығы: әділдік және жауапкершілік айы Апталық дәйек сөз:«Тура биде туған жоқ!» |
Сұраққа жауап береді.
|
«Асығың алшысынан түссін» бағалау парақшасы.
|
слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Құрастыр» әдісі Кесте қалай құрылғанына қара.
–Бұл қандай кесте? (1, 2, 3, 4, 5-ке дейінгі сандарды қосу кестесі.) –Қосылғыш, қосындының мәні сөздерін пайдаланып, мысалдарды оқы, кесте бойынша қосындының мәнін тап. –Қосылғыш 1-ге қосылғыш 1-ді қоссақ, қосындының мәні 2-ге тең болады. –Қосылғыш 1-ге қосылғыш 2-ні қоссақ, қосындының мәні 3-ке тең болады. |
Кесте бойынша қосындының мәнін табады. . |
«Асығың алшысынан түссін» бағалау парақшасы.
|
Оқулық, дәптер |
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Сабақтың мақсатын түсінеді. |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 2,4-тапсырма Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Фокус» әдісі Оқушылар парталас жұбына берілген санды 5-ке арттыруға не5-ке кемітуге мысалдар жасырады. Мысалы: 2санын 5-ке арттырсақ қандай сан шығады? (7) Біз бүгін 5-ке дейінгі сандарды кестелік қосу мен азайту бойынша білімімізді тексереміз.
Қосу амалын тексеру үшін оған кері амал – азайту амалын қолданып, бос орындарға тиісті сандарды анықтайды.
|
5-ке арттыру мен5-ке кемітуге мысалдар жасырады. Бос орындарға тиісті сандарды анықтайды. 1 + 4 = 56 + 4 = 10 2 +5=7 1 + 5 = 6 1 + 3 = 45 + 4= 9 |
Жетістік критерйиі Біртаңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолданады Дескриптор: - Сандардың құрамын айтады. Азайтуға мысалдар құрастырады |
Оқулық, дәптер. |
||
|
10 мин |
3–тапсырма Жеке жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Кім зерек? » әдісі. Нұсқау: Үлгіге қарап дәптеріңе орындауды ұсынады
ЕБҚ Сырымға қарандаштарды
санауға көмектес
|
Дәптерге өз бетінше орындайды |
Дескриптор: - Қосу және азайтуға өзара байланысты мысалдар жазады және есептейді. |
Оқулық, дәптер. |
||
|
Кері байланыс 5 мин |
Рефлексия: «Сағат тілі» әдісі бойынша өтеді.
|
Кері байланыс жасайды. Сағат тілімен өз көңіл күйлерін таңдайды. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз

















