Материалдар / Қосу кестесімен шығарамыз
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қосу кестесімен шығарамыз

Материал туралы қысқаша түсінік
материал 1-сынып мұғалімдерін пайдасы тиеді деген ойдамын
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қаңтар 2020
311
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

САБАҚ ЖОСПАРЫ

Пән

Математика


Мұғалім

Айтқалиева Айкүн Русланқызы

Мектеп, сынып

Жаңаөзен мектеп-гимназиясы

Сабақ тақырыбы

Қосу кестесімен шығарамыз


Сабақ негізделген оқу мақсаты

1.1.1.1 Натурал сандар және нөл санының құрылу жолын түсіну: бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады, біледі және қолданады; натурал сандар қатарындағы орнын анықтау.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін біледі.

Оқушылардың көпшілігі:

Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін біледі, құрады, қолданады.

Кейбір оқушылар:

Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін өмірмен байланыстыра алады.

Бағалау критерийлері

Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін біледі.

Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін біледі, құрады, қолданады.

Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін өмірмен байланыстыра алады.


Тілдік мақсат

Оқушылар:

Қосу кестесіне қатысты сөздермен танысады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Қосу кестесі

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған сұрақтар:

Қосумен берілген мысалдардың нәтижесін табу үшін қосу кестесін қалай пайдаланамыз?

Сіз неліктен ...екенін айта аласыз ба?

Сандарды қосып, азайтуда қосу кестесі неліктен тиімді деп ойлайсың?

Алдыңғы оқу

Қосу мен азайтудың байланысын біледі.

Сабақтың барысы:

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин.




5 мин.

, , таңбалары арқылы топқа бөліну.


Қызығушылықты ояту (Топтық)

Кіріспе тапсырма. 10 көлеміндегі сандарды қосу. (Bilimland сайтынан алу.)

Бағалау: Мадақтау.

Қима қағаздар

Бастауыш математика

2.02.2. Қосу амалына жаттығу жұмыстары, 1-тапсырма.

https://bilimland.kz
/kk#lesson=29

Сабақтың ортасы


3 мин.







3 мин.












4 мин.







3 мин.











4 мин.













10 мин.

1-тапсырма. (Ұжымдық). «Сиқырлы дорба» ойыны. Ойынды бастамас бұрын Bilimland сайтында берілген тапсырманы түсіндіремін, содан кейін ойынды бастаймыз. Дорба ішінде жануарлар, заттар берілген, соларды санап, 3 топ қосынды өрнек құрау керек. Сол қосынды өрнектерді қосудың шаршы кестесіне сызу.



2 + 4

5 + 3 т.б


Бағалау: Смайлик.

Сергіту сәті. Математикалық ойындар.


2-тапсырма. (Топтық) «Құрастырғышпен өрнек құрау».


5 + 4 Құрастырған өрнекті тақтада қорғау.

Rectangle 22 Rectangle 23 Rectangle 24 Rectangle 25


Oval 26 Oval 27 Oval 28 Oval 29 Oval 30


Бағалау: Сигналдық корточка.


3-тапсырма. (Жұптық)

Әр жұпқа мәндері әр түспен белгіленген өрнектері бар сурет таратылады. Болған жұптарды Bilimland-пен тексеру.



Бағалау: Смайликтер арқылы.


4-тапсырма. (Топтық)

Шығарып көр. Bilimland сайтындағы тапсырмалардан суретке қарап өрнек құрастыру. Құраған топқа житондар тарату.



Бағалау:

, , бойынша.

Дорба, жануарлар, т,б заттар шаршының қосу кесте





      1. 1-5 аралығындағы сандармен танысу. 1-2 тапсырма.

https://bilimland.kz/

kk#lesson=2


Қосу кестесі, смайлик





06. Математикалық дағдылар

https://bilimland.kz/

kk#lesson=9372














Үлестірмелі қағаз

2.02.3. Қосу амалына жаттығу жұмыстары – Қосымша тапсырмалар


https://bilimland.kz

/kk#lesson=31









2.01.1. Қосу таңбасы

https://bilimland.kz
/kk#lesson=27




Сабақтың соңы


1 мин

Рефлексия: Смайлик арқылы өз көңіл күйін білдіру.

5 0


Кері байланыс:

Сабақта

Мен білдім...

Мен үйрендім...

Маған ұнады...

Мен қиналдым...

Менің көңіл күйім...




Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!