Материалдар / Қосу мен азайту 2 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қосу мен азайту 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ өткіздім Әдіс-тәсілдер мен ойындар ойнатылды Оқушылар қызығушылығы өте жоғары болды Сабақта презентация көрсетілді Видео карап талданды Қосу мен азайту 2 сынып
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Желтоқсан 2021
387
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Бекітемін»

Оқу ісінің орынбасары: Г.А.Турабаеваail.ru

Бөлім:

Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту. Жүздіктер. Есептер

Мұғалімнің аты-жөні

М П Ершекенова

Күні:

23 11 2021

Сынып: 2 «Г»

Қатысушылар саны:27

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қосу жəне азайту./Мектептегі спортзал

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.5. **Бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу жəне азайтуды орындау. Жүздіктерді қосу жəне азайту.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: екі таңбалы сандарды баған түрінде қосып, азайта алады.

Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандарды баған түрінде қосу жəне азайту тәсілін түсіндіре алады.

Кейбір оқушылар: әртүрлі өлшем бірліктеріне амалдар қолдануда өз пайымдауын айта алады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ерекше оқушымен жұмыс

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Ертегі терапиясы»
Тренинг шеңбер бойымен жалғасады

Оқу материалын жариялау

«Сиқырлы қарлар»Топқа бөлу

І-топ ІІ-топ ІІІ-топ

Бірліктер Ондықтар Жүздіктер

Топтық ойын

Өткенге шолу

«Қадам »ойыны

45+12

23-12

«Қолшатыр» ойыны

Топтық жұмыс

200+100 10+20 300-100

Сабақ мақсатын анықтау

«Кім шапшаң?» Болжам

- Қандай суретті байқадың?

- Қосу, азайту деген не?

- Ендеше бүгінгі сабағымызда қандай тапсырмалар орындаймыз?

Ширату жаттығуларын жасайды.














Тақырыпты ашады. (Қосу және азайту)

Сұрақтарға жауап береді.




















Сұрақтар

ға жауап береді.


1-10 бал

дық жүйе.






Қима

Лар



Паракшалар



Қадам кима

лары




презентация

Сабақтың ортасы

13 мин


















2 мин



20 мин










(Ұ) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

Тақтамен жұмыс

А) Түсіндіре отырып есепте.

37+3=30+(7+3)=40 40-3=30+(10-3)=37

54+6=50+(4+6)=60 60-6=50+(10-6)=54

« Математикалық квест»
Шамалар бойынша амалдарды орында

Ә) Түсіндіре отырып баған түрінде есепте.

35см 90см 36см 24см

+55см - 48см +44см +36см

90см 42см 80см 60см

Логикалық тапсырма

Б) Қай баланың добы торға түсетінін анықта.

37+23=60 80-17=63 60-23=37

70-13=57 90-14=76 44+26=70

28+12=40

Ж: 3-баланың добы торға түседі?

Ai Mektep
«Дұрыстығын тексер»ойыны

Демалыс сәті «Суретті бастыр»

(Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады.

А) Есеп құрастыр.

Қыздар-7

Ұлдар-?, 3-еуі артық

әDrawObject1 ) Есепті шығар.

Футбол добы-22

Теннис добы-?,19-ы артық ? доп

Дескриптор:

-Есепті құрап шығарады.

Б) Теңдеуді шығар.

23+у=88 х+25=48 67-у=45

У=88-23 х=48-25 у=67-45

У=65 х=23 у=22

23+65=88 23+25=48 67-22=45

88=88 48=48 45=45 тсс

Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады

Қарқыны жоғары оқушыға:

- Заңдылықты анықтап, тағы 3 санға жалғастыр.

Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.

Жұптық жұмыс. Теңдеулер шеш.

«Веер» әдісі(2 балл) 23+у = 88 45 + х= 95Жеке жұмыс
Заңдылықты анықта және қатарды тағы 3 санға жалғастыр.

«Жетістік сызғышы»Бағалау

- Түсіндіре отырып есептейді.

- Үшінші баланың добы торға түсетінін анықтайды.

Дескриптор:

Баған түрінде жазады.(1 балл) түсіндіре отырып есептейді.(1 балл)

Шешуін дұрыс табады 1 балл


сергиді, жаттығады.


-Есепті шығарады.

Ш: 7+3=10

Ж:Ұлдар барлығы

Ш: 22+(22+19)=63

Ж: барлығы 63 доп

Дескриптор:

Қысқаша есептің шартын жазады

Есептің сұрағын жазады;

Есептің шешімін жазады;

Өрнектің мәнін табады;

Есептің жауабын жазады.












30+20

12-10


Кілтті табу

1-10 балдық жүйе.








1

1




1














1балл















2б.





Оқу

лық, дәптер қалам



кілт

паракшалар сурет

тер







Сурет

Сызба













Оқу

лық











Кима

лар

Сабақтың соңы

2 мин

Кері байланыс: «Сиқырлы фигуралар» әдісі бойынша өтеді.

Үй тапсырмасы: №8-тапсырма. 23-бет























Сабақ тақырыбы:Қосу жəне азайту.








Өткізген:М.П.Ершекенова








































«------------------------- орта мектебі» КММ

Қысқа мерзімді жоспар

      Математика 10-сабақ


Бөлім:

Екі таңбалы сандарды қосу жəне азайту. Жүздіктер. Есептер

Мұғалімнің аты-жөні


Күні:


Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Есептер шығару. /Тыңдауды жəне түсіндіруді үйренемін

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!