|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 сынып. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№87 сабақ. Қосу мен көбейтудің қасиеттері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.3. Қосу мен көбейтудің қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: a + b =b +a,(a+ b)+ c=a + (b+ c),ab= ba көрсету және қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қосу мен көбейтудің қасиеттерін әріпті теңдіктер түрінде жазады, қолданады. Қосу мен көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін біледі, қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: білімді,ізденімпаз ұрпақ Талап: салауатты өмір салтын ұстанады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 8-тапсырма b-ны 5есе кеміту, мұндағы b=45 45:5=9 54 пен 46-ның қосындысын а есе арттыру, мұндағы а=4 (54+46)*4=100*4=400
Жаңа тақырып 1-тапсырма Мәндері бірдей өрнектерді тауып мақалды оқы 3×2=2×3 62+38=38+62 4×3=3×4 а+500=500+а Спорт-денсаулық кепілі Денсаулық-зор байлық Шынықсаң,шымыр боласың Дені саудың-жаны сау
ЕБҚ 2-тапсырма Өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есептеп тап. 73+9+7=(73+7)+9=89 30+(70+3)=(30+70)+3=103 4+6+26=10+26=36
Жұптық жұмыс 3-тапсырма Әр сурет бойынша екі көбейтінді құр. Көбейтінділердің мәндерін салыстыр. 3×5=15 4×5=20 5×5=25 5×3=15 5×4=20 5×5=25 15=15 20=20 25=25
ЕҚБ 4-тапсырма Әрбіреуі 9-ға тең бес қосылғыштың қосындысын жаз. Қосындыны көбейтіндімен алмастыр. 9+9+9+9+9=45 9×5=45
Топтық жұмыс 5-тапсырма Өрнектерді салыстыр. 46+b<b+48 ( b+13)+27<39+ ( b+27) b×5= 5× b 6×5= 7× 5 3×4>4×2
ФС тапсырмасы 6-тапсырма Есепті кесте құрып шығар
Шешуі: 45:9=5 (ж.) Ж: 5 жәшік спорт құралдары сатып алынды.
Топтық жұмыс 7-тапсырма Амалдардың белгісіз компоненттерін тап. 8×3+4=28 5×4=4×5 4×5=6×3+2 2×8=16+0
9-тапсырма Шығармашылық тапсырма Ойлан,тап! 2-ні төрт рет қолданып, 0 санын шығарып ал. 2+2-2-2=0
Үй жұмысы 8-тапсырма А) Өрнектердің мәнін тап 64+8+26=90+8=98 (32+15)+25=40+32=72 Ә) Салыстыр а*2=2*a 7*2+7<7*7*4 200*4<4*300 b*3-b<b*2
Кері байланыс
|
Бір-бірімен амандасады
Өткенді пысықтайды
Өрнектердің мәнін табады
Өрнектердің мәнін табады
Тапсырманы орындайды
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Топтық жұмыс жасайды
Есепті
шығарады Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Математика Бөлім: Санды және әріпті өрнектер.
Теңдеулер. Есептер. Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып: 2
сынып. Сабақтың
тақырыбы: №87
сабақ. Қосу мен көбейтудің
қасиеттері Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 2.2.1.3. Қосу мен көбейтудің
қасиеттерін әріпті теңдік
түрінде: a + b =b +a,(a+ b)+ c=a + (b+
c),ab= ba көрсету және
қолдану Сабақтың
мақсаты Қосу мен көбейтудің
қасиеттерін әріпті теңдіктер түрінде жазады, қолданады. Қосу мен
көбейтудің ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін біледі,
қолданады Құндылықтар Талап: білімді,ізденімпаз
ұрпақ Талап: салауатты өмір салтын
ұстанады Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру Өткенді
пысықтау 8-тапсырма b-ны 5есе кеміту, мұндағы
b=45 45:5=9 54 пен 46-ның қосындысын а есе
арттыру, мұндағы а=4 (54+46)*4=100*4=400 Жаңа
тақырып 1-тапсырма Мәндері бірдей өрнектерді
тауып мақалды оқы 3×2=2×3 62+38=38+62 4×3=3×4 а+500=500+а Спорт-денсаулық
кепілі Денсаулық-зор
байлық Шынықсаң,шымыр
боласың Дені саудың-жаны
сау ЕБҚ 2-тапсырма Өрнектердің мәнін тиімді
тәсілмен есептеп тап. 73+9+7=(73+7)+9=89 30+(70+3)=(30+70)+3=103 4+6+26=10+26=36 Жұптық
жұмыс 3-тапсырма Әр сурет бойынша екі
көбейтінді құр. Көбейтінділердің мәндерін
салыстыр. 3×5=15 4×5=20
5×5=25 5×3=15 5×4=20
5×5=25 15=15 20=20
25=25 ЕҚБ 4-тапсырма Әрбіреуі 9-ға тең бес
қосылғыштың қосындысын жаз. Қосындыны көбейтіндімен
алмастыр. 9+9+9+9+9=45
9×5=45 Топтық
жұмыс 5-тапсырма Өрнектерді
салыстыр. 46+b<b+48 ( b+13)+27<39+
( b+27) b×5= 5× b 6×5= 7×
5 3×4>4×2 ФС
тапсырмасы 6-тапсырма Есепті кесте құрып
шығар Бір
жәшікте барлығы Жәшік
саны 9 45 ? Шешуі: 45:9=5
(ж.) Ж:
5 жәшік спорт құралдары сатып
алынды. Топтық
жұмыс 7-тапсырма Амалдардың белгісіз
компоненттерін тап. 8×3+4=28
5×4=4×5 4×5=6×3+2
2×8=16+0 9-тапсырма Шығармашылық
тапсырма Ойлан,тап! 2-ні төрт рет қолданып, 0
санын шығарып ал. 2+2-2-2=0 Үй
жұмысы 8-тапсырма А) Өрнектердің мәнін
тап 64+8+26=90+8=98 (32+15)+25=40+32=72 Ә)
Салыстыр а*2=2*a
7*2+7<7*7*4 200*4<4*300
b*3-b<b*2 Кері
байланыс Бір-бірімен
амандасады Өткенді
пысықтайды Өрнектердің мәнін
табады Өрнектердің мәнін
табады Тапсырманы
орындайды Тапсырманы
орындайды Жаттығу
жасайды Топтық жұмыс
жасайды Есепті
шығарады | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















