|
Білім беру ұйымының атауы |
Подстепный жалпы орта білім беретін
мектебі |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
14 караша |
|
|
Сынып: |
5 г |
|
|
Тәрбие тақырыбы |
Қосымша секциялары бар бағдаршамдар |
|
|
Мақсаттары |
Жол белгілерін жатқа білуге, қосымша секциялары бар бағдаршамдар туралы хабардар болуға, ұқыптылыққа тәрбиелеу |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Амандасу» бағдаршам түстері бойынша: оқушылар алдарына берілген бағдаршам суретінің әр түсіне екі оқушының атын жазады, содан кейін сол түске сай амандасады. Қызыл түс – қолыңды бұлғап амандас Сары түс – қолын алып амандас Жасыл түс- құшақтасып амандас Жасыл, қызыл, сары жетондар арқылы топқа бөлінеді.
1) «Сұрақ-жауап» (әр топқа сұрақтар қойылады) 2) «Жол ережелері» («Жалғасын тап» деген ойын) 3) «Кім жылдам?» (әр топқа тапсырма беріледі) 1. «Сұрақ-жауап» 1. Бағдаршам деген не? (Жол бойының қозғалысын реттейтін құрал) 2. Қай түс жанғанда машиналар жүреді? (жасыл) 3. Көлік күтетін жерді қалай атайды? (аялдама) 4. Көшеде жаяу жүрген адамдарды кімдер дейді? (жүргіншілер) 5. Бағдаршамның «Қызыл» көзі не дейді? («Тоқта» дейді) 6. Бағдаршамда неше көз бар? (Үш көз бар: қызыл, сары, жасыл) 7. Жаяу адамдардың өтетін жолындағы сызық. (ақжолақ) 8. «Жолаушылар» деген кім? (көлікке мінетін адамдар)
2. «Жол ережелері» Бұл кезең «Жалғасын тап» деген ойын түрінде өтеді. 1. Жүріп келе жатқан көліктің алдынан өтіп кетемін деуші болма.Ол тоқтағанша, не өтіп кеткенше тоса тұр. 2. Аялдамада тұрған автобустың арт жағынан айналып өт. Сонда сен оның соңынан келе жатқан машинаны дер кезінде көре аласың. 3. Жолдан өткенде әңгімені доғарып, барлық зейінді жол қауіпсіздігіне аудару керек. 4. Көшенің шетіне өту үшін арнайы өткелден өту керек. Ал қалалық жерлерде аспалы көпірлермен, жол асты жолымен жүреді. 3. «Кім жылдам?» деп аталады, әр топқа бірдей үлестірме қағаздар беріледі, тақтада тұрған жол белгілерінің суреттеріне сәйкестендіріп жабыстырасыздар.
1. Жол белгілері не үшін керек? 2. Жолда жүру ережесі қай жылы қабылданған? 3. Жиек жол дегеніміз не? 4. Жаяу жүргінші қай жермен жүреді? 5. Қандай белгілерді білесіңдер?
|
Оқушылар амандасады.
Сұрақ-жауап шешімін тауып, бір- бірімен бөліседі.
Бірлесе отырып жұмыстанады. |
Плакаттар презентация Үлестірме қағаздар |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қосымша секциялары бар бағдаршамдар жолда жүру сабактары
Қосымша секциялары бар бағдаршамдар жолда жүру сабактары
|
Білім беру ұйымының атауы |
Подстепный жалпы орта білім беретін
мектебі |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
14 караша |
|
|
Сынып: |
5 г |
|
|
Тәрбие тақырыбы |
Қосымша секциялары бар бағдаршамдар |
|
|
Мақсаттары |
Жол белгілерін жатқа білуге, қосымша секциялары бар бағдаршамдар туралы хабардар болуға, ұқыптылыққа тәрбиелеу |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Амандасу» бағдаршам түстері бойынша: оқушылар алдарына берілген бағдаршам суретінің әр түсіне екі оқушының атын жазады, содан кейін сол түске сай амандасады. Қызыл түс – қолыңды бұлғап амандас Сары түс – қолын алып амандас Жасыл түс- құшақтасып амандас Жасыл, қызыл, сары жетондар арқылы топқа бөлінеді.
1) «Сұрақ-жауап» (әр топқа сұрақтар қойылады) 2) «Жол ережелері» («Жалғасын тап» деген ойын) 3) «Кім жылдам?» (әр топқа тапсырма беріледі) 1. «Сұрақ-жауап» 1. Бағдаршам деген не? (Жол бойының қозғалысын реттейтін құрал) 2. Қай түс жанғанда машиналар жүреді? (жасыл) 3. Көлік күтетін жерді қалай атайды? (аялдама) 4. Көшеде жаяу жүрген адамдарды кімдер дейді? (жүргіншілер) 5. Бағдаршамның «Қызыл» көзі не дейді? («Тоқта» дейді) 6. Бағдаршамда неше көз бар? (Үш көз бар: қызыл, сары, жасыл) 7. Жаяу адамдардың өтетін жолындағы сызық. (ақжолақ) 8. «Жолаушылар» деген кім? (көлікке мінетін адамдар)
2. «Жол ережелері» Бұл кезең «Жалғасын тап» деген ойын түрінде өтеді. 1. Жүріп келе жатқан көліктің алдынан өтіп кетемін деуші болма.Ол тоқтағанша, не өтіп кеткенше тоса тұр. 2. Аялдамада тұрған автобустың арт жағынан айналып өт. Сонда сен оның соңынан келе жатқан машинаны дер кезінде көре аласың. 3. Жолдан өткенде әңгімені доғарып, барлық зейінді жол қауіпсіздігіне аудару керек. 4. Көшенің шетіне өту үшін арнайы өткелден өту керек. Ал қалалық жерлерде аспалы көпірлермен, жол асты жолымен жүреді. 3. «Кім жылдам?» деп аталады, әр топқа бірдей үлестірме қағаздар беріледі, тақтада тұрған жол белгілерінің суреттеріне сәйкестендіріп жабыстырасыздар.
1. Жол белгілері не үшін керек? 2. Жолда жүру ережесі қай жылы қабылданған? 3. Жиек жол дегеніміз не? 4. Жаяу жүргінші қай жермен жүреді? 5. Қандай белгілерді білесіңдер?
|
Оқушылар амандасады.
Сұрақ-жауап шешімін тауып, бір- бірімен бөліседі.
Бірлесе отырып жұмыстанады. |
Плакаттар презентация Үлестірме қағаздар |
|
шағым қалдыра аласыз
















