Қосындыны санға бөлу 3 сын ҚМЖ 19.12.2024ж

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қосындыны санға бөлу 3 сын ҚМЖ 19.12.2024ж

Материал туралы қысқаша түсінік
Қосындыны санға бөлу 3 сын ҚМЖ 19.12.2024ж
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пәні:

Математика

Бөлімі:

2 С. Ауызша көбейту және бөлу

Күні:

19.12.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н

Сынып: 3 «Ә»

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қосындыны санға бөлу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындаудақосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану

Сабақтың мақсаты

Қосындыны санға бөлуді орындау

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар әуенмен сәлемдеседі


https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw



Үй тапсырмасын тексеру

4, 78-бет

Есепте

31*2 = 62

210*4 = 840

110 * 3=330

11*90=990

21*40=840

11*30=330

11*7=77

220*4=880

120*3=360

330*3=990

33*30=990

11*40=440


«Ой қозғау» әдісі

Өрнекті есептеп, мәнін сәйкестендірсең,субұрқақтың қай жерде орналасқанын білесің.

Өрнектің мәні субұрқақтың биіктігін білдіреді.


1-тапсырма

Жеке жұмыс

«Білімңді қолдан» әдісі

Есепте

(12 +8) : 2= 12:2+8:2=6 +4=10

(16+8):4=16:4+8:4=4+2=6

(10+6):2=10:2+6:2=5+3=8

(15+25):5=15:5+25:5=3+5=8

(9+12):3=9:3+12:3=3+4=7

(18+27):9=18:9+27:9=2+3=5

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Тапсырма орындау барысында не үйрендің?

Өрнектердің мәнін есептейді
















Өрнекті есептеп, мәнін сәйкестендіріп,субұрқақтың қай жерде орналасқанын анықтайды

Өрнектің мәні субұрқақтың биіктігін білдіреді.





1. қосындының мәнін

тауып, санға бөледі

2.қосылғыштардың әрқайсысын санға бөліп ,нәтижесін қосады




Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-өрнектердің мәнін есептейді (1б)
















Мадақтау








Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай)

Дескриптор:

-қосындының мәнін

тауып, санға бөледі(1б)

-қосылғыштардың әрқайсысын санға бөліп ,нәтижесін қосады(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды


ҚБ: Жарайсың!

Тамаша!

Керемет!



















Оқулық

1,79-бет

Ламинат

маркер








Оқулық

2

80-бет

дәптер

қаламсап

7 минут











Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма

Жұптық жұмыс

«Із кесуші» әдісі

Өрнектердің мәнін тап.

(15 +21): 6 = 36:6 =6

(120+20): 10 =120: 10+20:10=12 + 2=14

(14 +21):7 =14:7+21:7=2+3=5

(300+60):9=360:9=40

(10+22):4=32:4=8

(100+200):3=300:3=100

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Тапсырма орындау барысында не білдің?

«Бас,иық,тізе,аяқ»

Бейнефильм ұсыну

1. өрнектердің мәнін есептейді

2.әртүрлі тәсілмен есептейтін өрнекті анықтайды

3.әртүрлі тәсілмен есептелмейтін өрнекті анықтайды







Сұрақтарға жауап береді



Балалар жаттығуды қайталап жасайды

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

-өрнектердің мәнін есептейді(1б)

-әртүрлі тәсілмен есептейтін өрнекті анықтайды(1б)

- әртүрлі тәсілмен есептелмейтін өрнекті анықтайды(1б)


Дескриптор:

-тапсырманы орындайды


Оқулық

3,

80-бет

Дәптер

қаламсап








https://youtu.be/by8NcRAsRAE

8 минут

3 – тапсырма

Жеке жұмыс

Есепті шығар

120 шамнан -2 катар

210 шамнан – 3катар

Барлыгы - ? шам

Ш: (120*2) +(210*3)=240 +630=870

1. қысқаша шартын жазып,сұрақын анықтайды

2.өрнек құрады

3.мәнін есептейді

4.жауабын жазады



Дескриптор:

- қысқаша шартын жазып,сұрақын анықтайды(1б)

-өрнек құрады(1б)

-мәнін есептейді(1б)

-жауабын жазады(1б)


Оқулық

8,

81-бет

Дәптер

Қаламсап


Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Үйге тапсырма

6, 81-бет

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалар

дың аттары жазылған ұяшықтар

доптар таратпасы



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
08.12.2024
87
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі