|
Білім беру ұйымының атауы |
«№37жалпы орта блім беретін мектебі» ШЖҚ МКК |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сандарға амалдар қолдану.Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Машгулова А.К. |
|||||
|
Күні: |
10.10.2024 |
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23 сабақ.Қосындының мәнін және қосылғыштарды табуға берілген есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1. Бір-екі амалмен орындалатын есепті кесте,сызба,қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.8. Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде модельдеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бір амалмен шығарылатын есептерді модельдеуді және шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Амандасу» әдісі Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолданып есепте 26+32+4+8=(32+8)+(30+40)=70 33+(17+24)=(33+17)+24=50+24=74 39+12+11+18=(39+11)+(12+18)=50+30=80 (25+34)+16=(34+16)+25=50+25=75 Математикалық диктант Жауабын жаз
Жаңа тақырыппен таныстыру. Бүгін сабақ нені біліп,не үйренеміз деп ойлайсыңдар? Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. Функционалдық сауаттылық тапсырмасы 1-тапсырма Есепті шығар Концертке 24 қыз және 17 ұл қатысты. Концертке барлығы неше бала қатысты? Қыз-24 Ұл-17 Барлығы-? 24 +17 = 41 Концертке барлығы 41 бала қатысты. 2-тапсырма Кестені пайдаланы,есеп құрастыр Шешуін әріпті өрнек түрінде жаз. –Барлық бала саны қанша? (b) –Қыздар саны нешеу? (24) –Ұлдар саны қанша? (Белгісіз.) –Белгісіз қосылғышты табу үшін қандай амал таңдайсың, қандай өрнек құрасың? (b - 24) Қосындыны табу үшін 17 + а түрінде әріпті өрнек құрады. Белгісіз қосылғышты табу үшін 41 – х түрінде әріпті өрнек құрады. 3-тапсырма Есепті теңдеу құрып шығару үлгісіне қара Концертке 41 бала қатысты. Оның 17-сі – ұлдар. Концертке неше қыз қатысты? Теңдеу құру үлгісімен танысады, х + 17 = 41 –Концертке неше бала қатысты? (41 бала.) –Концертке неше ұл қатысты? (17 ұл.) –Неше қыз қатысты? (Белгісіз.) х + 17 = 41 х = 41 – 17 х = 24
24 + 17 = 41 41 = 41 «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма Сызбаны пайдаланып, есеп құрастыр.Оны теңдеу құрып шығар Барлығы-41 Қыз-24 Ұл-? 41-24=17 Жауабы:Барлығы 41 бала қатысты. Жұптық жұмыс 5-тапсырма Сызбалар бойынша амалдарды орында 63=31+32 38=28+10 84=40+44 31=30+1 10=16-6 44=21+23 ЕБҚ 6-тапсырма Дәптерге тұйықталған және тұйықталмаған қисық сызықтар сыз. Үй тапсырмасы 7-тапсырма Қысқаша жазбаны пайдаланып,есеп құрастыр.Оны теңдеу құрып шығар 42+х=61 Х=61-42 Х=19
42+19=61 61=61 9-тапсырма «Ойлан,тап?» ойыны Жандостың кітабының санын анықтау үшін теңдеу құрады. х – 2 = 3 Мұндағы х – Жандостың кітаптары саны. 2 – Әлияға сыйлаған кітап саны. 3 – Әлияға сыйлағаннан кейін Жандостың өзінде қалған кітап саны. Ендеше, Жандоста 5 кітап болған. Ал Әлияның кітабы Жандостың кітап санынан 1-ге артық, демек Әлияда 6 кітап. Жандос Әлияға 2 кітап сыйлады, демек, алғашында Жандоста 5 кітап, Әлияда 4 кітап болған.
|
Амандасу түрлерін көрсетеді Үй тапсырмасын жазады Кестеге жауабын жазады Есепті шығарады Есеп құрастырады Теңдеу құрып, шешуін табады Жаттығу жасайды Есеп құрастырады Амалдарды орындайды Сызбалармен жұмыс жасайды Сызықтар сызады Үй тапсырмасын алады Математика лық логикаға есеп шығарады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ФБ: « Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолданып есептейді-1б Дескриптор: Математикалық жаттығуды және оны қалай шығаратынын әрекет барысында талдайды-1б Есептің шешуін санды өрнектің көмегімен жазып шығарады-1б Дескриптор: Кесте түріндегі моделін пайдаланып, есеп құрастырады-1б Есептің сұрағына жауап беретін өрнек құрады-1б
Дескриптор: Есептің сызба, кесте түріндегі моделін пайдаланып, теңдеу құрады-1б Есептің шешуін теңдеу түрінде жазуды біледі-1б
Дескриптор: Сызбаға сәйкес есептің мәтінін құрады-1б Дескриптор: Сызбалар бойынша амалдарды орындайды-1б Дескриптор: Тұйықталған және бір тұйықталмаған қисық сызықтар сызады-1б Жарайсыңдар
«Бас бармақ» әдісі |
Бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=nGAksy8f3h0 Суреттер оқулық Таратпа материал
Оқулық Жұмыс дәптері Музыка оқулық оқулық
Оқулық Жұмыс дәптері Кітаптар Суреттер Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қосындының мәнін және қосылғыштарды табуға берілген есептер
|
Білім беру ұйымының атауы |
«№37жалпы орта блім беретін мектебі» ШЖҚ МКК |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сандарға амалдар қолдану.Есептер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Машгулова А.К. |
|||||
|
Күні: |
10.10.2024 |
|||||
|
Сынып: 2-сынып |
Қатысқандардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№23 сабақ.Қосындының мәнін және қосылғыштарды табуға берілген есептер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1. Бір-екі амалмен орындалатын есепті кесте,сызба,қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.8. Барлық арифметикалық амалдарға берілген жай есептердің шешуін санды өрнектер және теңдеулер түрінде модельдеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бір амалмен шығарылатын есептерді модельдеуді және шығаруды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Амандасу» әдісі Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолданып есепте 26+32+4+8=(32+8)+(30+40)=70 33+(17+24)=(33+17)+24=50+24=74 39+12+11+18=(39+11)+(12+18)=50+30=80 (25+34)+16=(34+16)+25=50+25=75 Математикалық диктант Жауабын жаз
Жаңа тақырыппен таныстыру. Бүгін сабақ нені біліп,не үйренеміз деп ойлайсыңдар? Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. Функционалдық сауаттылық тапсырмасы 1-тапсырма Есепті шығар Концертке 24 қыз және 17 ұл қатысты. Концертке барлығы неше бала қатысты? Қыз-24 Ұл-17 Барлығы-? 24 +17 = 41 Концертке барлығы 41 бала қатысты. 2-тапсырма Кестені пайдаланы,есеп құрастыр Шешуін әріпті өрнек түрінде жаз. –Барлық бала саны қанша? (b) –Қыздар саны нешеу? (24) –Ұлдар саны қанша? (Белгісіз.) –Белгісіз қосылғышты табу үшін қандай амал таңдайсың, қандай өрнек құрасың? (b - 24) Қосындыны табу үшін 17 + а түрінде әріпті өрнек құрады. Белгісіз қосылғышты табу үшін 41 – х түрінде әріпті өрнек құрады. 3-тапсырма Есепті теңдеу құрып шығару үлгісіне қара Концертке 41 бала қатысты. Оның 17-сі – ұлдар. Концертке неше қыз қатысты? Теңдеу құру үлгісімен танысады, х + 17 = 41 –Концертке неше бала қатысты? (41 бала.) –Концертке неше ұл қатысты? (17 ұл.) –Неше қыз қатысты? (Белгісіз.) х + 17 = 41 х = 41 – 17 х = 24
24 + 17 = 41 41 = 41 «Нейрожаттығулар» әдісі 4-тапсырма Сызбаны пайдаланып, есеп құрастыр.Оны теңдеу құрып шығар Барлығы-41 Қыз-24 Ұл-? 41-24=17 Жауабы:Барлығы 41 бала қатысты. Жұптық жұмыс 5-тапсырма Сызбалар бойынша амалдарды орында 63=31+32 38=28+10 84=40+44 31=30+1 10=16-6 44=21+23 ЕБҚ 6-тапсырма Дәптерге тұйықталған және тұйықталмаған қисық сызықтар сыз. Үй тапсырмасы 7-тапсырма Қысқаша жазбаны пайдаланып,есеп құрастыр.Оны теңдеу құрып шығар 42+х=61 Х=61-42 Х=19
42+19=61 61=61 9-тапсырма «Ойлан,тап?» ойыны Жандостың кітабының санын анықтау үшін теңдеу құрады. х – 2 = 3 Мұндағы х – Жандостың кітаптары саны. 2 – Әлияға сыйлаған кітап саны. 3 – Әлияға сыйлағаннан кейін Жандостың өзінде қалған кітап саны. Ендеше, Жандоста 5 кітап болған. Ал Әлияның кітабы Жандостың кітап санынан 1-ге артық, демек Әлияда 6 кітап. Жандос Әлияға 2 кітап сыйлады, демек, алғашында Жандоста 5 кітап, Әлияда 4 кітап болған.
|
Амандасу түрлерін көрсетеді Үй тапсырмасын жазады Кестеге жауабын жазады Есепті шығарады Есеп құрастырады Теңдеу құрып, шешуін табады Жаттығу жасайды Есеп құрастырады Амалдарды орындайды Сызбалармен жұмыс жасайды Сызықтар сызады Үй тапсырмасын алады Математика лық логикаға есеп шығарады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ФБ: « Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттерін қолданып есептейді-1б Дескриптор: Математикалық жаттығуды және оны қалай шығаратынын әрекет барысында талдайды-1б Есептің шешуін санды өрнектің көмегімен жазып шығарады-1б Дескриптор: Кесте түріндегі моделін пайдаланып, есеп құрастырады-1б Есептің сұрағына жауап беретін өрнек құрады-1б
Дескриптор: Есептің сызба, кесте түріндегі моделін пайдаланып, теңдеу құрады-1б Есептің шешуін теңдеу түрінде жазуды біледі-1б
Дескриптор: Сызбаға сәйкес есептің мәтінін құрады-1б Дескриптор: Сызбалар бойынша амалдарды орындайды-1б Дескриптор: Тұйықталған және бір тұйықталмаған қисық сызықтар сызады-1б Жарайсыңдар
«Бас бармақ» әдісі |
Бейнебаян https://www.youtube.com/watch?v=nGAksy8f3h0 Суреттер оқулық Таратпа материал
Оқулық Жұмыс дәптері Музыка оқулық оқулық
Оқулық Жұмыс дәптері Кітаптар Суреттер Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз









