|
Білім беру ұйымының атауы |
Қоянды №1 ЖОББМ |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Адам |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шадет Е |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
30.11.2023 |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 «З» сынып |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 12сабақ Денсаулықты қалай күту керек? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.2 - дұрыс дене сымбатын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру; 2.2.3.4 - денсаулық сақтаудағы жеке гигиенаның рөлін анықтау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жекебас гигиенасын сақтаудың маңызы туралы біледі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут
|
Психологиялық ахуалды жақсарту «Алдар көсе қонақта» әдісі Сәттілік тілейді
Топқа бөлу топ басшысын анықтау топтың атын құрастыру сол арқылы өткенді пысықтау Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 4-тапсырма Сұрақтарға жауап дайындап кел. Тақырыпты ашу «Табан іздері» әдісі Сенің денеңді не ұстап тұрады? Қаңқа дегеніміз не? Қаңқа қандай қызмет атқарады? Қаңқа сүйектері өсе ме? Ағзаның негізгі мүшесінің бірі? Бұлшық еттің көмегімен біз не істейміз? Бас сүйек ненің пішінін береді? Қаңқа сүйектері қандай болады?
Жаңа тақырып Фонарик әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау Олай болса, балалар, біздің бүгінгі тақырыбымыз не туралы екен?
1-тапсырма -Балалар, бейне жазбаны көреміз. Сол арқылы жаға сабағымызды түсіндіріп слайдтан мәліметтермен танысу «Зертхана» әдісі Зерттеу жұмысын жүргізуге арналған нұсқаулар: -Тіс тазалап жатқандағы дыбыс. -Олай болса, балалар, біздің бүгінгі тақырыбымыз не туралы екен? -Тіс туралы, тазалық туралы. Тісті қалай күтеміз?
ФС тапсырмасы 2-тапсырма «Сен білесің бе?» әдісі Гигиена дегеніміз не? Жеке гигиена дегеніміз не? Денеңе қалай күтім жасайсың? Қолды қашан жуу керек?Неге? Сен қолыңды қалай жуасың?
ЕБҚ Сен таңертең қалай жуынасың? Таза жүру керек па?
Сергіту сәті «Көңілді әуен» әдісі
3-тапсырма «Зертхана» әдісі Зерттеу жұмысын жүргізуге арналған нұсқаулар: • Айнаның көмегімен өздерінің тістеріне қарайды. Мүмкіндігінше, қойын дәптеріне пішіні мен мөлшері жағынан ерекшеленетін тістердің суретін салады. • Ауыз қуысындағы тістің түрлерін санайды. • Тістердің қаттылығын тексеру үшін ақырындап қарындашпен тықылдатады. • Мүмкіндігінше, үстіңгі және астыңғы жақтағы тістерді санайды. • Нәтижесін дәптеріне жазып алады.
Үй тапсырмасы 4-тапсырма Тісті күтудің ережелерін құрастырып кел. Тісті күніне 2 рет тазалау. Тамақтан соң ауызды шаю. Ыстық тамақтан соң суық су ішпеу. Қатты заттарды тіспен шақпау. Тәттіні көп жемеу. Тіс дәрігеріне жиі көріну. Әркім өзінің жеке тіс щеткасын пайдалану.
ҚЖ: Бейнефильм көреміз Мультфильм «Тісті қалай дұрыс тазалаймыз?» Тіс күтімі туралы ойларыңды жаз Бекітуге арналған тапсырмалар
Кубик арқылы кері байланыс жасау |
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Үй жұмысын айтады
Сұрақтарға жауап береді
Аудиожазба тыңдайды
Сұрақтарға жауап береді
Өз ойларымен жауап береді
Жеке жұмыс жасайды
Жаттығу жасайды
Тістеріне зерттеу жүргізеді
Үй тапсырмасын алады
Қосымша тапсырма орындайды
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Дене сымбатын сақтаудың ережесін құрастырып келеді-1б
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Шадет ЕркежанШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қоянды №1 ЖОББМ
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Қоянды №1 ЖОББММатериал туралы қысқаша түсінік
Осы менің қмж ым басқа ұстаздарға ой бөлісуге басқа қандай кемшілігі бар тәжірибе алмасуға
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














