|
Бөлім |
|||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Шалкарбаева У.А |
||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||
|
Сынып:6 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қозғалыс |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.5.2.5 тірі ағзалар үшін қысымның мәніне мысалдар келтіру 6.5.2.6 тиісті құралдарды қолдана отырып, атмосфералық және артериялық қысымды өлшеу және қорытынды жасау |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1. Тірі барометр ағзаларды атау; 2. Тұрмыста, не өмірде атмосфералық қысымды қолдану; 3. Артериялық қысым өлшеу |
||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
- Жасампаздық пен жаңашылдық: Жаңашылдық заман талабы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Басы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: - Амандасу; - Оқушыларды түгендеу «Flippity» сайты арқылы топқа бөлу Психологиялық ахуал қалыптастыру Әр топқа бекітілген әуе шарларына стикерлер жапсырылады. Оқушылар стикерлерді таңдау арқылы тілектерді оқиды. |
Мұғаліммен амандасады, оқушылар бір – біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп, тілек айтады |
Бағалау: «Үш шапалақ» |
презентация |
|||||||||||||
|
Үй жұмысы |
«Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады. Оқушылар ортада отырған оқушылар сұрақтар қойып, жауап алады. |
|
|
|
|||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 8 мин |
Ұжымдық жұмыс – «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы мәтінмен жұмыстаныңыз. |
Жаңа тақырыппен танысу үшін оқулық пен видео ақпараттар қолданылады |
Бағалау: «Үш шапалақ»
|
интербелсенді тақта, оқулық |
|||||||||||||
|
Ортасы 30 мин |
(Топтық жұмыс) Тапсырма 1 - «Жіктеу» әдісі. Тірі барометр ағзаларды атаңыз: Барометр-жануарлар: …………………………………………. Барометр-өсімдіктер: …………………………………………. |
Барометр ағзаларды жіктеу |
Дескриптор: - Барометр-жануарды атайды (2 б); - Барометр-өсімдіктерді атайды (2 б). Бағалау: «Медаль» арқылы
|
Презентация |
|||||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Күннен энергия аламыз» терең тыныс алып, терең тыныс шығарамыз. |
|
Бағалау: «Үш шапалақ» |
|
|||||||||||||
|
|
(Жұптық жұмыс) Тапсырма 2 – «Инфографика». Тұрмыста, не өмірде атмосфералық қысымды қолдану жөнін түсіндіріңіз.
|
Кестені толтырыңыз |
Дескриптор: - Атмосфералық қысым мысалдарын атайды (2 б); - (Қолданысы, функционалдық маңызын жазады (2 б).
Бағалау: «Медаль» арқылы
|
Слайд |
|||||||||||||
|
|
(жеке жұмыс) Тапсырма №3 – «Практикалық жұмыс». Тиісті құралдарды қолдана отырып артериялық қысымды өлшеңіз -Қалыпты жағдайда артериялық қысым 90-130 атм.б. Қан қысымыңызды мұғалімнің немесе мектеп дәрігерінің көмегімен өлшеп көріңіз. Қан қысымыңыз қалыпты ма?
|
Инфографикалық суреттермен танысып функционалдық маңызына талдау |
Дескриптор: - Артериялық қысымды өлшейді (1 б); - Қан қысымының көрсеткішін қорытындылайды (1 б). Бағалау: «Медаль» арқылы |
АКТ құралы, таратпа қағаздар |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қозғалыс
Қозғалыс
|
Бөлім |
|||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Шалкарбаева У.А |
||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||
|
Сынып:6 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қозғалыс |
||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.5.2.5 тірі ағзалар үшін қысымның мәніне мысалдар келтіру 6.5.2.6 тиісті құралдарды қолдана отырып, атмосфералық және артериялық қысымды өлшеу және қорытынды жасау |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1. Тірі барометр ағзаларды атау; 2. Тұрмыста, не өмірде атмосфералық қысымды қолдану; 3. Артериялық қысым өлшеу |
||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
- Жасампаздық пен жаңашылдық: Жаңашылдық заман талабы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
Басы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: - Амандасу; - Оқушыларды түгендеу «Flippity» сайты арқылы топқа бөлу Психологиялық ахуал қалыптастыру Әр топқа бекітілген әуе шарларына стикерлер жапсырылады. Оқушылар стикерлерді таңдау арқылы тілектерді оқиды. |
Мұғаліммен амандасады, оқушылар бір – біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп, тілек айтады |
Бағалау: «Үш шапалақ» |
презентация |
|||||||||||||
|
Үй жұмысы |
«Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады. Оқушылар ортада отырған оқушылар сұрақтар қойып, жауап алады. |
|
|
|
|||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 8 мин |
Ұжымдық жұмыс – «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы мәтінмен жұмыстаныңыз. |
Жаңа тақырыппен танысу үшін оқулық пен видео ақпараттар қолданылады |
Бағалау: «Үш шапалақ»
|
интербелсенді тақта, оқулық |
|||||||||||||
|
Ортасы 30 мин |
(Топтық жұмыс) Тапсырма 1 - «Жіктеу» әдісі. Тірі барометр ағзаларды атаңыз: Барометр-жануарлар: …………………………………………. Барометр-өсімдіктер: …………………………………………. |
Барометр ағзаларды жіктеу |
Дескриптор: - Барометр-жануарды атайды (2 б); - Барометр-өсімдіктерді атайды (2 б). Бағалау: «Медаль» арқылы
|
Презентация |
|||||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Күннен энергия аламыз» терең тыныс алып, терең тыныс шығарамыз. |
|
Бағалау: «Үш шапалақ» |
|
|||||||||||||
|
|
(Жұптық жұмыс) Тапсырма 2 – «Инфографика». Тұрмыста, не өмірде атмосфералық қысымды қолдану жөнін түсіндіріңіз.
|
Кестені толтырыңыз |
Дескриптор: - Атмосфералық қысым мысалдарын атайды (2 б); - (Қолданысы, функционалдық маңызын жазады (2 б).
Бағалау: «Медаль» арқылы
|
Слайд |
|||||||||||||
|
|
(жеке жұмыс) Тапсырма №3 – «Практикалық жұмыс». Тиісті құралдарды қолдана отырып артериялық қысымды өлшеңіз -Қалыпты жағдайда артериялық қысым 90-130 атм.б. Қан қысымыңызды мұғалімнің немесе мектеп дәрігерінің көмегімен өлшеп көріңіз. Қан қысымыңыз қалыпты ма?
|
Инфографикалық суреттермен танысып функционалдық маңызына талдау |
Дескриптор: - Артериялық қысымды өлшейді (1 б); - Қан қысымының көрсеткішін қорытындылайды (1 б). Бағалау: «Медаль» арқылы |
АКТ құралы, таратпа қағаздар |
|||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















