|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Математика шыңы |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19 сабақ Жануарлар туралы есептер |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Оқушылар кеңістік денелерді, геометриялық фигураларды ажыратып, логикалық ойды дамытуға арналған білімдерді меңгереді.Математикалық тілде сөйлеуге машықтанып, ой-өрісін, қабілетін дамытады. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Даму мониторингі айқын көрінеді.Шығармашылық ой- өрісі дамиды |
|||||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Қаңтар айы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: «Әділ заң - аспан тірегі» |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Сергәіту сәті Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау №1 Ойын «Ия-жоқ» деп жауап бер. - 1кг-да 1000г бар - 2ц-де 2000кг - 3тәул-те 96сағат бар - 3дм-де-300мм бар - 4ц 5кг-да-450кг бар - 6жылда 70ай бар - 2сағатта 100мин бар №2 Атаулы сандарды салыстыру кезінде әртүрлі өлшем бірліктерін бірдей бірліктерге өрнектеуі өте маңызды екенін айту (үлгі бойынша). 9ц*90кг 1ж.*345күн 200кг*2ц 2ж.* 810күн 6ц1кг*610кг 658ж.*7 ғ.1ж.
№3 а)Ауданы белгілі тіктөртбұрыштың ұзындығы мен енінің мүмкін нұсқаларын тап.
№4 Теңдіктер тура болатындай жақшаларды қойып жаз. 100-45+75:5=40 100-45+75:5=76 100-45+75:5=26 100-45+75:5=70
Қандай шамаларды білесіңдер? -Ең кішісінен бастап, ұзындықтың өлшем бірліктерін ата. -Ең үлкенінен бастап, массаның өлшем бірліктерін ата. -Ғасырдан бастап, уақыт өлшем бірліктерін ата. Үш аптада? Күн - 2жарым сағат? минут - 2сабақ неше минутқа созылады? - Жазғы каникул? Аптаға созылады. -Қай айда ең аз күн? -Ақпан айы 29күнге созылатын жыл қалай аталады? (кібісе жыл 2012, 2016,2020. - 1тәуліктің жартысында неше сағат бар? –Бір жылда неше ай бар? - Уақыттың ең үлкен бірлігі? -Уақытты өлшеуге арналған құрал? /Сағат, секунд өлшегіш/ -Сағат түрлері қандай? /механикалық, электронды, құмсағат, сусағат, күнсағат/
240+(118-80)х3= 650-420:(30х2) = 358+(412-299)х4= 980-137х6+125= (867-856)х(732:6) = 631-(683-185):6=
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді
Өткен білім дерін тексереді
Топтық жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Математикалық диктантты орындайды
Дескриптор: Амалдарды орындау
Тест тапсырмаларды орындайды
«Жұлдыздар шеруі» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Дәптер
Диаграмма
Кері байланыс парақтары
|
||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||
|
Пәні: |
Математика шыңы |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
|
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: |
4 |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 20 сабақ Жануарлар туралы есептер |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Масса өлшем бірліктері грамм, килограмм, центнер, тонна және масса бірліктерінің арасындағы байланысын анықтау. |
|||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Қаңтар айы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: «Әділ заң - аспан тірегі» |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша жұмыс Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал.
Өткен сабақты пысықтау. «Лездеме» ойыны Жаңа тақырып. 1. 7тәул.=168сағ. 480c = 20тәул. 5мин. 15с.= 315с. 6ғ. 507ж = 1107ж 4155ж. =41ғ.55ж 895ж = 8ғ 95ж 380мин =6сағ.20мин 3тәул. 15сағ = 87сағ. 59тәул. =8апта 3тәул. 65тәул. = 9апта 2тәул.
2.Амалдарды орында: 1сағ 20мин 5 6сағ40мин :4 1тәул.2сағ6 5сағ28мин 3 1сағ40мин : 4 8тәул.4сағ: 7
3. 1986 жылы жер бетінде әрбір 2 секунд сайын 5 бала дүниеге келген. Сол жылы 1 минутта қанша бала дүниеге келген?
4. Кестені пайдаланып,тура теңдіктер және теңсіздіктер құрастыр.
Қостық біз, көбейттік біз. Қатты шаршап кеттік біз. Қане, тұра қалайық Қимылдасын қол-аяқ, Кірпікті де қағайық, Терең демді алайық. Орнымызға отырып, Сабаққа назар салайық.
ҚЖ: « Тез есепте!» 420\6=70 920\2=460 220\2=110 960\3=320 90\2=45 700\20=35 630\90=7 42х20=840 540\90=6 120х4= 480 34х2=68 210\2=105 810\9=90 96\3=32 14х3=42 50\2=25 29х2=58 170х2= 340
Кері байланыс. « Білім гүлі»
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Өткенді пысықтайды
Жаңа тақырыпты түсініп алады
Өлшем бірліктеріне өрнектейді.
Тапсырманы орындайды..
Жаттығу жасайды
Есептерді шығарады.
Тапсырмалар ды орындайды.
Өрнектердің мәнін табады.
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
«Шапалақ» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: Берілген өлшем бірліктерін өрнектейді.
Дескриптор: Кестемен жұмыс жасайды.есепті шығарады.
Тамаша орындау!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Есепті талдайды.шығару жолдарын жоспарлайды.
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады.
Кері байланыс
« Білім гүлі» әдісі |
Суреттер
Оқулық
оқулық
ережелер
салмақ өлшем бірліктерінің кестесі
Суреттер
суреттер
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Қима қағаздар
Үлгілер
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қозғалыс графиктері.
Қозғалыс графиктері.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Математика шыңы |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19 сабақ Жануарлар туралы есептер |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Оқушылар кеңістік денелерді, геометриялық фигураларды ажыратып, логикалық ойды дамытуға арналған білімдерді меңгереді.Математикалық тілде сөйлеуге машықтанып, ой-өрісін, қабілетін дамытады. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Даму мониторингі айқын көрінеді.Шығармашылық ой- өрісі дамиды |
|||||||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Қаңтар айы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: «Әділ заң - аспан тірегі» |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Сергәіту сәті Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді қайталау №1 Ойын «Ия-жоқ» деп жауап бер. - 1кг-да 1000г бар - 2ц-де 2000кг - 3тәул-те 96сағат бар - 3дм-де-300мм бар - 4ц 5кг-да-450кг бар - 6жылда 70ай бар - 2сағатта 100мин бар №2 Атаулы сандарды салыстыру кезінде әртүрлі өлшем бірліктерін бірдей бірліктерге өрнектеуі өте маңызды екенін айту (үлгі бойынша). 9ц*90кг 1ж.*345күн 200кг*2ц 2ж.* 810күн 6ц1кг*610кг 658ж.*7 ғ.1ж.
№3 а)Ауданы белгілі тіктөртбұрыштың ұзындығы мен енінің мүмкін нұсқаларын тап.
№4 Теңдіктер тура болатындай жақшаларды қойып жаз. 100-45+75:5=40 100-45+75:5=76 100-45+75:5=26 100-45+75:5=70
Қандай шамаларды білесіңдер? -Ең кішісінен бастап, ұзындықтың өлшем бірліктерін ата. -Ең үлкенінен бастап, массаның өлшем бірліктерін ата. -Ғасырдан бастап, уақыт өлшем бірліктерін ата. Үш аптада? Күн - 2жарым сағат? минут - 2сабақ неше минутқа созылады? - Жазғы каникул? Аптаға созылады. -Қай айда ең аз күн? -Ақпан айы 29күнге созылатын жыл қалай аталады? (кібісе жыл 2012, 2016,2020. - 1тәуліктің жартысында неше сағат бар? –Бір жылда неше ай бар? - Уақыттың ең үлкен бірлігі? -Уақытты өлшеуге арналған құрал? /Сағат, секунд өлшегіш/ -Сағат түрлері қандай? /механикалық, электронды, құмсағат, сусағат, күнсағат/
240+(118-80)х3= 650-420:(30х2) = 358+(412-299)х4= 980-137х6+125= (867-856)х(732:6) = 631-(683-185):6=
|
Бір-біріне жақсы тілектер тілейді
Өткен білім дерін тексереді
Топтық жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Математикалық диктантты орындайды
Дескриптор: Амалдарды орындау
Тест тапсырмаларды орындайды
«Жұлдыздар шеруі» әдісі
|
Суреттер
Оқулық
Дәптер
Диаграмма
Кері байланыс парақтары
|
||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||
|
Пәні: |
Математика шыңы |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
|
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: |
4 |
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 20 сабақ Жануарлар туралы есептер |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Масса өлшем бірліктері грамм, килограмм, центнер, тонна және масса бірліктерінің арасындағы байланысын анықтау. |
|||||||||||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Қаңтар айы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: «Әділ заң - аспан тірегі» |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша жұмыс Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал.
Өткен сабақты пысықтау. «Лездеме» ойыны Жаңа тақырып. 1. 7тәул.=168сағ. 480c = 20тәул. 5мин. 15с.= 315с. 6ғ. 507ж = 1107ж 4155ж. =41ғ.55ж 895ж = 8ғ 95ж 380мин =6сағ.20мин 3тәул. 15сағ = 87сағ. 59тәул. =8апта 3тәул. 65тәул. = 9апта 2тәул.
2.Амалдарды орында: 1сағ 20мин 5 6сағ40мин :4 1тәул.2сағ6 5сағ28мин 3 1сағ40мин : 4 8тәул.4сағ: 7
3. 1986 жылы жер бетінде әрбір 2 секунд сайын 5 бала дүниеге келген. Сол жылы 1 минутта қанша бала дүниеге келген?
4. Кестені пайдаланып,тура теңдіктер және теңсіздіктер құрастыр.
Қостық біз, көбейттік біз. Қатты шаршап кеттік біз. Қане, тұра қалайық Қимылдасын қол-аяқ, Кірпікті де қағайық, Терең демді алайық. Орнымызға отырып, Сабаққа назар салайық.
ҚЖ: « Тез есепте!» 420\6=70 920\2=460 220\2=110 960\3=320 90\2=45 700\20=35 630\90=7 42х20=840 540\90=6 120х4= 480 34х2=68 210\2=105 810\9=90 96\3=32 14х3=42 50\2=25 29х2=58 170х2= 340
Кері байланыс. « Білім гүлі»
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді.
Өткенді пысықтайды
Жаңа тақырыпты түсініп алады
Өлшем бірліктеріне өрнектейді.
Тапсырманы орындайды..
Жаттығу жасайды
Есептерді шығарады.
Тапсырмалар ды орындайды.
Өрнектердің мәнін табады.
Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру
«Шапалақ» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: Берілген өлшем бірліктерін өрнектейді.
Дескриптор: Кестемен жұмыс жасайды.есепті шығарады.
Тамаша орындау!
Жарайсыңдар!
Дескриптор: Есепті талдайды.шығару жолдарын жоспарлайды.
Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады.
Кері байланыс
« Білім гүлі» әдісі |
Суреттер
Оқулық
оқулық
ережелер
салмақ өлшем бірліктерінің кестесі
Суреттер
суреттер
Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері
Қима қағаздар
Үлгілер
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















