|
Бөлім: |
Энергия және қозғалыс |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Козыбакова А.С. |
|
|
Күні: |
||
|
Сыныбы: |
6 «Ж» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қозғалыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.5.2.2 қатты денелер ,сұйықтар мен газдардың қысымдарын айыра білу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Қатты денелердің, сұйықтықтар мен газдардың қысымын ажырата білуге үйренеді |
|
|
Бағалау критерийі |
-Қатты денелердің, сұйықтықтар мен газдардың қысымын ажыратады -Қатты денелердің, сұйықтықтар мен газдардың қысымын өлшеуді үйренеді, өмірде маңыздылығын түсінеді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 2-мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. Қысым, Күш, Аудан тірек сөздерімен топқа бөліну.Топ ережесін еске түсіру. |
Топтың ережесі:
I – топ Қысым II – топ Күш III – топ Аудан |
Топ басшыларына бағалау парағы таратылады. |
Бағалау парағы |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5-мин.
|
«Менің қаламсабым» (My pen) әдісі арқылы өткен тақырыпты кез – келген білім алушының қаламсабын алып,үй жұмысын пысықтап,сұраққа жауап алу. Жаңа сабаққа ой қозғау. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтыра алады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға жаңа сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Сұрақтар топтамасы: 1.Қозғалыстың қатыстылығы дегеніміз не? 2. Орын ауыстыру дегеніміз не? 3. Траектория дегеніміз не? 4. Жол дегеніміз не? 5.Қозғалыстың қатыстылығы неге тәуелді? 6. Траекторияның адам өміріңдегі маңызы? 7.Жүріп өткен жол қандай шамамен өлшенеді?Шаманы атаңыз? 8.Жанды табиғат үшін қозғалыстың маңызы? |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» «Тамаша», «Жеткілікті», «Талпын» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Медальдар арқылы бағалау Алтын түстес жарайсың, тамаша Қола түстес жақсы Темір түстес талпынамыз
Әрбір дұрыс жауап – 1 балл ФБ |
Сұрақтар тізбегі, ДК экраны
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 23 мин. |
Жаңа тақырып бойынша бейнекөрініс көрсетіліп, мұғалім түсіндіреді. Оқушыларға оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді «Эксперимент алаңы» әдісі арқылы Тәжірбие жүргізіліп, мәтінді талқылап топ параграф мәнін ашады.Таныстырылым жасайды
2-тапсырма: Жұптық жұмыс «Логикалық есеп» Жұптық жұмыс арқылы ақылдасып дұрыс нұсқасын айтады. Дұрыс нүсқадағы санды көтереді. Таңдаған жауапты дәлелдейді. |
Оқулықты оқып танысып шығады.(Топтық жұмыс) І топ – Сұйықтықтағы қысым. Өзіннің еденге түсіретін қысымды өлшеу. ІІ топ – Атмосфералық қысым (сынып бөлмесіндегі ауаның қысымын өлшеу) ІІІ топ – Артериялық қысым (топ ішіндегі білім алушының қысымын өлшеу)
|
Дескриптор: 1топ
Дескриптор: 2топ
Дескриптор: 3топ
Әрбір пікір мен қорғауға шыққан білім алушыларға 3ұпайдан Жалпы - 3 ұпай ФБ Бірін бірі өзара бағалау Медальдар арқылы бағалау Алтын түстес жарайсың, тамаша Қола түстес жақсы Темір түстес талпынамыз
Дескриптор: -Дұрыс жауабын айтады 1ұпай
Жалпы 1ұпай |
Тақырып бойынша бейнекөрініс көру. https://www.youtube.com/watch?v=q55cqpEqhWs
Оқулық мәтіні, А3қағазы, түрлі түсті қаламдар.
|
|
Сабақты бекіту Жеке жұмыс 5 - минут |
ЖЖ. Жеке жұмыс «Дұрыс,бұрыс» әдісі: Берілген ережелердің дұрыс немесе бұрыстығын дәптерге белгілеп жазу
|
|
Дескриптор: 1.Берілген сөйлемдердің дұрыс/қате екенін анықтайды 1 ұпай Жалпы – 5балл Медальдар арқылы бағалау Алтын түстес жарайсың, тамаша Қола түстес жақсы Темір түстес талпынамыз
|
Слайд, ДК экраны.Жұмыс дәптері
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
Үйге тапсырма: «Өз үйіңде қысымның қандай мысалдары бар екенің жазып келу» «Падлет тақтасы» арқылы кері байланыс жазу Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын оқиды. QR код арқылы ашып пікір қалдырады. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
«Бағалау парағы» арқылы оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
«Бағалау парағы»
|

Дескриптор: 1топ
-Еденге түсіретін қысымды және сұйықтықтағы қысымды өлшеуді үйренеді
-Таныстырылым жасайды
Дескриптор: 2топ
-Ауаның қысымын
өлшеуді үйренеді
-Таныстырылым жасайды
Дескриптор: 3топ
-Артериялық қысымды өлшеуді үйренеді
- Таныстырылым жасайды
|
1
|
1 |
1 |
|
2
|
2
|
2 |
|
3
|
3
|
3 |

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
“Қозғалыс” тақырыбында ашық сабақ
“Қозғалыс” тақырыбында ашық сабақ
|
Бөлім: |
Энергия және қозғалыс |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Козыбакова А.С. |
|
|
Күні: |
||
|
Сыныбы: |
6 «Ж» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қозғалыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.5.2.2 қатты денелер ,сұйықтар мен газдардың қысымдарын айыра білу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Қатты денелердің, сұйықтықтар мен газдардың қысымын ажырата білуге үйренеді |
|
|
Бағалау критерийі |
-Қатты денелердің, сұйықтықтар мен газдардың қысымын ажыратады -Қатты денелердің, сұйықтықтар мен газдардың қысымын өлшеуді үйренеді, өмірде маңыздылығын түсінеді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 2-мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. Қысым, Күш, Аудан тірек сөздерімен топқа бөліну.Топ ережесін еске түсіру. |
Топтың ережесі:
I – топ Қысым II – топ Күш III – топ Аудан |
Топ басшыларына бағалау парағы таратылады. |
Бағалау парағы |
|
Жаңа сабаққа кіріспе 5-мин.
|
«Менің қаламсабым» (My pen) әдісі арқылы өткен тақырыпты кез – келген білім алушының қаламсабын алып,үй жұмысын пысықтап,сұраққа жауап алу. Жаңа сабаққа ой қозғау. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтыра алады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға жаңа сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Сұрақтар топтамасы: 1.Қозғалыстың қатыстылығы дегеніміз не? 2. Орын ауыстыру дегеніміз не? 3. Траектория дегеніміз не? 4. Жол дегеніміз не? 5.Қозғалыстың қатыстылығы неге тәуелді? 6. Траекторияның адам өміріңдегі маңызы? 7.Жүріп өткен жол қандай шамамен өлшенеді?Шаманы атаңыз? 8.Жанды табиғат үшін қозғалыстың маңызы? |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» «Тамаша», «Жеткілікті», «Талпын» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Медальдар арқылы бағалау Алтын түстес жарайсың, тамаша Қола түстес жақсы Темір түстес талпынамыз
Әрбір дұрыс жауап – 1 балл ФБ |
Сұрақтар тізбегі, ДК экраны
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 23 мин. |
Жаңа тақырып бойынша бейнекөрініс көрсетіліп, мұғалім түсіндіреді. Оқушыларға оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді «Эксперимент алаңы» әдісі арқылы Тәжірбие жүргізіліп, мәтінді талқылап топ параграф мәнін ашады.Таныстырылым жасайды
2-тапсырма: Жұптық жұмыс «Логикалық есеп» Жұптық жұмыс арқылы ақылдасып дұрыс нұсқасын айтады. Дұрыс нүсқадағы санды көтереді. Таңдаған жауапты дәлелдейді. |
Оқулықты оқып танысып шығады.(Топтық жұмыс) І топ – Сұйықтықтағы қысым. Өзіннің еденге түсіретін қысымды өлшеу. ІІ топ – Атмосфералық қысым (сынып бөлмесіндегі ауаның қысымын өлшеу) ІІІ топ – Артериялық қысым (топ ішіндегі білім алушының қысымын өлшеу)
|
Дескриптор: 1топ
Дескриптор: 2топ
Дескриптор: 3топ
Әрбір пікір мен қорғауға шыққан білім алушыларға 3ұпайдан Жалпы - 3 ұпай ФБ Бірін бірі өзара бағалау Медальдар арқылы бағалау Алтын түстес жарайсың, тамаша Қола түстес жақсы Темір түстес талпынамыз
Дескриптор: -Дұрыс жауабын айтады 1ұпай
Жалпы 1ұпай |
Тақырып бойынша бейнекөрініс көру. https://www.youtube.com/watch?v=q55cqpEqhWs
Оқулық мәтіні, А3қағазы, түрлі түсті қаламдар.
|
|
Сабақты бекіту Жеке жұмыс 5 - минут |
ЖЖ. Жеке жұмыс «Дұрыс,бұрыс» әдісі: Берілген ережелердің дұрыс немесе бұрыстығын дәптерге белгілеп жазу
|
|
Дескриптор: 1.Берілген сөйлемдердің дұрыс/қате екенін анықтайды 1 ұпай Жалпы – 5балл Медальдар арқылы бағалау Алтын түстес жарайсың, тамаша Қола түстес жақсы Темір түстес талпынамыз
|
Слайд, ДК экраны.Жұмыс дәптері
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
Үйге тапсырма: «Өз үйіңде қысымның қандай мысалдары бар екенің жазып келу» «Падлет тақтасы» арқылы кері байланыс жазу Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын оқиды. QR код арқылы ашып пікір қалдырады. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
«Бағалау парағы» арқылы оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
«Бағалау парағы»
|

Дескриптор: 1топ
-Еденге түсіретін қысымды және сұйықтықтағы қысымды өлшеуді үйренеді
-Таныстырылым жасайды
Дескриптор: 2топ
-Ауаның қысымын
өлшеуді үйренеді
-Таныстырылым жасайды
Дескриптор: 3топ
-Артериялық қысымды өлшеуді үйренеді
- Таныстырылым жасайды
|
1
|
1 |
1 |
|
2
|
2
|
2 |
|
3
|
3
|
3 |

шағым қалдыра аласыз




















