|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||
|
Ортақ тақырып: |
«Құндылықтар» |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Жылдамдық. Уақыт. Арақашықтық. |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калменова Марха |
|||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||
|
Сынып: |
|
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қозғалысқа берілген есептер |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.1.8 бірқалыпты түзу сызықты қозғалыстағы арақашықтық формулаларын көрсету және қолдану(s=v∙t, t=s: v, v=s:t) 4.5.1.2 есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
бірқалыпты түзу сызықты қозғалыстағы арақашықтық формулаларын көрсетеді,қолданады.Есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық шамаларының өзара тәуелділігін пайдаланады. |
|||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 22 минут
Қосым ша тапсыр ма 2 минут
Сергіту сәті.
Сабақ ты қорыту 6минут
Кері байла ныс 5 минут
|
Сабаққа дайындық жасау. Психологиялық ахуалды жақсарту
Сабаққа қажетті заттарды түгендету
Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы 9-тапсырма А. 30м*5сек=150м Ә. 36м/2сағ= 18м.сағ Б.28км:14км.сағ=2сағ
Топқа бөлу: 1 топ-Жылдамдық 2 топ-Уақыт. 3 топ-Қашықтық.
Тақырыпты ашу «Сәйкестендіру» әдісі.Жеке жұмыс.
Ф V=
V* t
t=
S:t S: V
S =
S:V S: V
Жаңа тақырып. -Сонымен,бүгін қандай тақырыпты өтеді екенбіз? -Тамаша!
1-тапсырма.Жеке
жұмыс
2
тапсырма.«ҚОЛДАНУ»
1-топ: Жылдамдық. десті. Біріншісінің жылдамдығы 150 км/сағ. Екі қаланың
арақашықтығы 960 километр болса, екіншісі қандай жылдамдықпен жүрген? Бір мезгілде бір-біріне қарама-қарсы шыққан екі велосипедші 25 секундтан кейін кездесті. Біріншісі 5м/с, ал екіншісі 4м/с жылдамдықпен жүгір се, екеуінің жүгіріп өткен арақашықты
ғы неше метр? «Қыдырып қайтайық!»Би билету.
3-тапсырма. Жұптық жұмыс.
Есіңе сақта: Егер жылдамдық км/сағ көрсетілсе ,метрмен былай өрнектейміз: 1 км = 1000 м 1 сағ = 60 мин 1 мин = 60 сек Мысалы: 36 км/сағ = 36 *1000 : 60 = 600 м/мин
Топтық жұмыс. «Кім шапшаң» 3-тапсырма.Тапсырмаларды оқып,орындайды. А. 18км.сағ.*3сағ=6км Ә.45км/ 3сағ=15км Б. 42км/14км.сағ=3сағ.
Рефлексия. Сұрақтарға жауап беру.«СМС» әдісі 1.Арақашықтық формуласы? 2.Жылдамдық қандай әріппен белгіленеді? 3.Уақытты қалай табамыз? 4.Уақыт өлшем бірліктерін ата:
Үй тапсырмасы 10- тапсырма 36км.: 18км.сағ=2сағ 24км.сағ*3сағ=72км |
Сызғыш,қа лам,өшіргіш т.б. заттарды түгендейді
Үй тапсырма сын оқиды
ДескрипторСәйкестен- діруді дұрыс жасайды; Формулаларды қайталайды;(1б)
Жаңа тақырыпты ашады Дескриптор Жылдамдықтың формуласынны табады; Есепті шығарады; (2б)
Дескриптор Белгісіз формуланы табады; Есептің шешуін құрады; Неше амалмен шығатының табады (3б)
Дескриптор Парталас досымен бірге орындайды; Уақытты табады; Жылдамдықты табады; Арақашықтықты табады (3б)
Дескриптор Берілген амалдарды жылдам орындайды (1б)
Кері байланыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді
Үй тапсырма сын алады Уақытты табады; Арақашықтықты табады.
|
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ:(1-10 балдық жүйе) Төсбелгілер арқылы (жақсы,тамаша,жарайсың,талпын)
ҚБ: Төсбелгілер арқылы (жақсы,тамаша,жарайсың,талпын)
ҚБ:(1-10 балдық жүйе) Төсбелгілер арқылы (жақсы,тамаша,жарайсың,талпын)
ҚБ:(1-10 балдық жүйе) Төсбелгілер арқылы (жақсы,тамаша,жарайсың,талпын)
|
Сурет-тер
Оқулық
Кесте
оқулық
оқулық
Ереже жазыл-ған плакат
Тапсырмалар
Кері байланыс стикерле рі
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қозғалысқа берілген есептер
Қозғалысқа берілген есептер
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||
|
Ортақ тақырып: |
«Құндылықтар» |
|||||||||||
|
Бөлім: |
Жылдамдық. Уақыт. Арақашықтық. |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калменова Марха |
|||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||
|
Сынып: |
|
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қозғалысқа берілген есептер |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.1.8 бірқалыпты түзу сызықты қозғалыстағы арақашықтық формулаларын көрсету және қолдану(s=v∙t, t=s: v, v=s:t) 4.5.1.2 есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
бірқалыпты түзу сызықты қозғалыстағы арақашықтық формулаларын көрсетеді,қолданады.Есептерді шығару үдерісінде жылдамдық, арақашықтық шамаларының өзара тәуелділігін пайдаланады. |
|||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 22 минут
Қосым ша тапсыр ма 2 минут
Сергіту сәті.
Сабақ ты қорыту 6минут
Кері байла ныс 5 минут
|
Сабаққа дайындық жасау. Психологиялық ахуалды жақсарту
Сабаққа қажетті заттарды түгендету
Өткенді пысықтау
Үй тапсырмасы 9-тапсырма А. 30м*5сек=150м Ә. 36м/2сағ= 18м.сағ Б.28км:14км.сағ=2сағ
Топқа бөлу: 1 топ-Жылдамдық 2 топ-Уақыт. 3 топ-Қашықтық.
Тақырыпты ашу «Сәйкестендіру» әдісі.Жеке жұмыс.
Ф V=
V* t
t=
S:t S: V
S =
S:V S: V
Жаңа тақырып. -Сонымен,бүгін қандай тақырыпты өтеді екенбіз? -Тамаша!
1-тапсырма.Жеке
жұмыс
2
тапсырма.«ҚОЛДАНУ»
1-топ: Жылдамдық. десті. Біріншісінің жылдамдығы 150 км/сағ. Екі қаланың
арақашықтығы 960 километр болса, екіншісі қандай жылдамдықпен жүрген? Бір мезгілде бір-біріне қарама-қарсы шыққан екі велосипедші 25 секундтан кейін кездесті. Біріншісі 5м/с, ал екіншісі 4м/с жылдамдықпен жүгір се, екеуінің жүгіріп өткен арақашықты
ғы неше метр? «Қыдырып қайтайық!»Би билету.
3-тапсырма. Жұптық жұмыс.
Есіңе сақта: Егер жылдамдық км/сағ көрсетілсе ,метрмен былай өрнектейміз: 1 км = 1000 м 1 сағ = 60 мин 1 мин = 60 сек Мысалы: 36 км/сағ = 36 *1000 : 60 = 600 м/мин
Топтық жұмыс. «Кім шапшаң» 3-тапсырма.Тапсырмаларды оқып,орындайды. А. 18км.сағ.*3сағ=6км Ә.45км/ 3сағ=15км Б. 42км/14км.сағ=3сағ.
Рефлексия. Сұрақтарға жауап беру.«СМС» әдісі 1.Арақашықтық формуласы? 2.Жылдамдық қандай әріппен белгіленеді? 3.Уақытты қалай табамыз? 4.Уақыт өлшем бірліктерін ата:
Үй тапсырмасы 10- тапсырма 36км.: 18км.сағ=2сағ 24км.сағ*3сағ=72км |
Сызғыш,қа лам,өшіргіш т.б. заттарды түгендейді
Үй тапсырма сын оқиды
ДескрипторСәйкестен- діруді дұрыс жасайды; Формулаларды қайталайды;(1б)
Жаңа тақырыпты ашады Дескриптор Жылдамдықтың формуласынны табады; Есепті шығарады; (2б)
Дескриптор Белгісіз формуланы табады; Есептің шешуін құрады; Неше амалмен шығатының табады (3б)
Дескриптор Парталас досымен бірге орындайды; Уақытты табады; Жылдамдықты табады; Арақашықтықты табады (3б)
Дескриптор Берілген амалдарды жылдам орындайды (1б)
Кері байланыс жасайды
Сұрақтарға жауап береді
Үй тапсырма сын алады Уақытты табады; Арақашықтықты табады.
|
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ:(1-10 балдық жүйе) Төсбелгілер арқылы (жақсы,тамаша,жарайсың,талпын)
ҚБ: Төсбелгілер арқылы (жақсы,тамаша,жарайсың,талпын)
ҚБ:(1-10 балдық жүйе) Төсбелгілер арқылы (жақсы,тамаша,жарайсың,талпын)
ҚБ:(1-10 балдық жүйе) Төсбелгілер арқылы (жақсы,тамаша,жарайсың,талпын)
|
Сурет-тер
Оқулық
Кесте
оқулық
оқулық
Ереже жазыл-ған плакат
Тапсырмалар
Кері байланыс стикерле рі
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз
















