Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: « Қозғалыстың өсімдіктер тіршілігіндегі маңызы. Өсімдіктердің қозғалысы
|
Бөлім: |
Қозғалыс |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мамырай Арайлым Оразбайқызы |
|
Күні: |
23.01.23ж |
|
Сыныбы: 7б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қозғалыстың өсімдіктер тіршілігіндегі маңызы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.6.2 - жарықтың өсімдіктердің дамуына әсерін түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қозғалыстың өсімдіктер тіршілігіндегі маңызын сипаттайды, қозғалудың түрлерін анықтайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7мин. Жаңа сабақ 15мин |
Ұйымдастыру: -оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру; - сабақ мақсатымен таныстыру. Қызығушылықты ояту. Сабақты бастамас бұрын ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алайық. «Барабан» әдісі бойынша берілген сөздер арқылы, сабаққа деген жақсы ниет тілектерімізді білдіреміз. Қима қағаздар арқылы оқушыларды 3 топқа бөлеміз. 1-топ Өсімдіктер қозғалысы тобы 2- топ Тропизм тобы 3- Таксис тобы |
Оқушылар өсімдіктер,жануарлар суреті таратылады. Берілген суреттің астында қай топқа бірігетінін анықтау арқылы өз тобын тауып отырады.
|
Смайликтер арқылы |
https://www.google.kz/search?q |
|
|
Үй тапсырмасы. «Конверт-сұрақ» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтары қойылады. Оқушылар сұрақтарға жауап берген соң, мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Бейнеролик қойылады.
|
1-Шаян тәрізділердің зәр шығару мүшесі? Жасыл бездері. 2-Ұлулар типінің зәр шығару мүшесі? Бүйрек 3.Жалпақ құрттарда дербес шығару мүшесі? Жұлдыз тәрізді жасушалары 4.Тірі ағзаға тән қасиет? Зат алмасу,қоректену,тыныс алу, бөліп шығару, тітіркенгіштік, қозғалыс, көбею, өсу және даму. 5. Қозғалыс дегеніміз? Жануардың бір жерден екінші жерге орын ауыстыруы 6. Кәдімгі амебаның қозғалыс мүшесін тап? Біржасушалы ағза жалған аяқтары арқылы қозғалады. 7. Ұлулардың қозғалыс мүшесі? Бұлшықетті аяқ, омыртқасыздар типіне жатады, былқылдақ денелілер класына жатады. 8. Қабырғасы жоқ, қабырғаға бекітілген ұзын омыртқасы арқылы икемді денесімен қозғалатын омыртқалы жануар? Жылан 9. Бас көкірегінде бес жұп жүретін аяқ орналасқан? Шаян 10. Денесінде қауырсыны бар, алдыңғы аяғы қанат? Құс 11 Денесі бір ғана жасушадан тұрады, қарапайымдыларға жатады? Кірпікшелі кебісше 12Құрттардың қанша түрі бар, оларды ата? 3түрі бар, жалпақ жұмыр, буылтыққұрттар 13Буынаяқтылар типіне жатады? Шаян, өрмекшітәрізділер, бунақденелілер. 14 Шеміршекті балықтарда зәр шығару жүйесі? Клоака бұл тік ішектің кеңейген жері 15 Бүйректің құрылымдық, қызметтік бірлігі не деп аталады? нефрон |
Сұрақтарға дұрыс жауап беріп, белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандырып, смайлик арқылы бағалау. |
7-сынып биология Видеоролик |
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 16 мин. |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Оқулықты оқып танысып
шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып
алады |
|
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 1-тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
1-Тапсырма Дәптерге берілген тапсырманы
орындайды. |
Дескриптор: Сұрақта рға дұрыс жауап беріп, белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандырып, смайлик арқылы бағалау. |
|||
|
|
2-Тапсырма. Оқушылардың қолдарына A3 қағаздар беріледі. 1-топ Өсімдіктер қозғалысы тобы 2- топ Тропизм тобы 3- Таксис тобы әр топ бүгінгі сабақта көрсетілген бейнероликтен постер қорғайды. |
2-Тапсырма. Оқушылардың қолдарындағы A3 қағазымен Постер қорғайды. 3-тапсырма Wordwall платформасы арқылы «Кездейсоқ ұяшықтар» әдісімен тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Алынған ақпаратты талдап, кластер құрады, постер жасайды, Топ болып жұмыстарын қорытындылайды, қорғайды. |
ДК экраны 7-сынып оқулығы. A3 қағазы, маркер |
|
|
Сабақтың соңы» Ой толғаныс. Рефлексия 7мин. |
«Сергіту сәті. Мен таптым» Мобильді байланыс» әдісі арқылы Мұғалім санбаты қорытындылау мақсатында оқушылар кері байланыс береді.
Үйге
тапсырма: Қозғалыс- өсімдік тіршілігінің белгісі тақырыбында эссе жазу. |
« Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. «Мобильді байланыс» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс береді |
Мұғалім оқушылардың сабақта жауап берген смайлик санына қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|
«Тексерілді» ......................................
И.Журба атындағы жалпы орта білім беретін мектебі
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Қозғалыстың өсімдіктер тіршілігіндегі маңызы»
Пән мұғалімі: Мамырай Арайлым Оразбайқызы
2022-2023 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қозғалыстың өсімдіктер тіршілігіндегі маңызы. Өсімдіктердің қозғалысы
Қозғалыстың өсімдіктер тіршілігіндегі маңызы. Өсімдіктердің қозғалысы
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: « Қозғалыстың өсімдіктер тіршілігіндегі маңызы. Өсімдіктердің қозғалысы
|
Бөлім: |
Қозғалыс |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мамырай Арайлым Оразбайқызы |
|
Күні: |
23.01.23ж |
|
Сыныбы: 7б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қозғалыстың өсімдіктер тіршілігіндегі маңызы. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.6.2 - жарықтың өсімдіктердің дамуына әсерін түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қозғалыстың өсімдіктер тіршілігіндегі маңызын сипаттайды, қозғалудың түрлерін анықтайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7мин. Жаңа сабақ 15мин |
Ұйымдастыру: -оқушылардың сабаққа қатысымын тексеру; - сабақ мақсатымен таныстыру. Қызығушылықты ояту. Сабақты бастамас бұрын ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып алайық. «Барабан» әдісі бойынша берілген сөздер арқылы, сабаққа деген жақсы ниет тілектерімізді білдіреміз. Қима қағаздар арқылы оқушыларды 3 топқа бөлеміз. 1-топ Өсімдіктер қозғалысы тобы 2- топ Тропизм тобы 3- Таксис тобы |
Оқушылар өсімдіктер,жануарлар суреті таратылады. Берілген суреттің астында қай топқа бірігетінін анықтау арқылы өз тобын тауып отырады.
|
Смайликтер арқылы |
https://www.google.kz/search?q |
|
|
Үй тапсырмасы. «Конверт-сұрақ» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтары қойылады. Оқушылар сұрақтарға жауап берген соң, мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Бейнеролик қойылады.
|
1-Шаян тәрізділердің зәр шығару мүшесі? Жасыл бездері. 2-Ұлулар типінің зәр шығару мүшесі? Бүйрек 3.Жалпақ құрттарда дербес шығару мүшесі? Жұлдыз тәрізді жасушалары 4.Тірі ағзаға тән қасиет? Зат алмасу,қоректену,тыныс алу, бөліп шығару, тітіркенгіштік, қозғалыс, көбею, өсу және даму. 5. Қозғалыс дегеніміз? Жануардың бір жерден екінші жерге орын ауыстыруы 6. Кәдімгі амебаның қозғалыс мүшесін тап? Біржасушалы ағза жалған аяқтары арқылы қозғалады. 7. Ұлулардың қозғалыс мүшесі? Бұлшықетті аяқ, омыртқасыздар типіне жатады, былқылдақ денелілер класына жатады. 8. Қабырғасы жоқ, қабырғаға бекітілген ұзын омыртқасы арқылы икемді денесімен қозғалатын омыртқалы жануар? Жылан 9. Бас көкірегінде бес жұп жүретін аяқ орналасқан? Шаян 10. Денесінде қауырсыны бар, алдыңғы аяғы қанат? Құс 11 Денесі бір ғана жасушадан тұрады, қарапайымдыларға жатады? Кірпікшелі кебісше 12Құрттардың қанша түрі бар, оларды ата? 3түрі бар, жалпақ жұмыр, буылтыққұрттар 13Буынаяқтылар типіне жатады? Шаян, өрмекшітәрізділер, бунақденелілер. 14 Шеміршекті балықтарда зәр шығару жүйесі? Клоака бұл тік ішектің кеңейген жері 15 Бүйректің құрылымдық, қызметтік бірлігі не деп аталады? нефрон |
Сұрақтарға дұрыс жауап беріп, белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандырып, смайлик арқылы бағалау. |
7-сынып биология Видеоролик |
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 16 мин. |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Оқулықты оқып танысып
шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып
алады |
|
ДК экраны 7-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 1-тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
1-Тапсырма Дәптерге берілген тапсырманы
орындайды. |
Дескриптор: Сұрақта рға дұрыс жауап беріп, белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандырып, смайлик арқылы бағалау. |
|||
|
|
2-Тапсырма. Оқушылардың қолдарына A3 қағаздар беріледі. 1-топ Өсімдіктер қозғалысы тобы 2- топ Тропизм тобы 3- Таксис тобы әр топ бүгінгі сабақта көрсетілген бейнероликтен постер қорғайды. |
2-Тапсырма. Оқушылардың қолдарындағы A3 қағазымен Постер қорғайды. 3-тапсырма Wordwall платформасы арқылы «Кездейсоқ ұяшықтар» әдісімен тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Алынған ақпаратты талдап, кластер құрады, постер жасайды, Топ болып жұмыстарын қорытындылайды, қорғайды. |
ДК экраны 7-сынып оқулығы. A3 қағазы, маркер |
|
|
Сабақтың соңы» Ой толғаныс. Рефлексия 7мин. |
«Сергіту сәті. Мен таптым» Мобильді байланыс» әдісі арқылы Мұғалім санбаты қорытындылау мақсатында оқушылар кері байланыс береді.
Үйге
тапсырма: Қозғалыс- өсімдік тіршілігінің белгісі тақырыбында эссе жазу. |
« Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. «Мобильді байланыс» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс береді |
Мұғалім оқушылардың сабақта жауап берген смайлик санына қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|
«Тексерілді» ......................................
И.Журба атындағы жалпы орта білім беретін мектебі
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Қозғалыстың өсімдіктер тіршілігіндегі маңызы»
Пән мұғалімі: Мамырай Арайлым Оразбайқызы
2022-2023 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз

















