|
Бөлім:9 |
|
||||
|
Мектебі: |
№23 |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Шарапи Томирис |
||||
|
Күні: |
03.03.2026 |
||||
|
Сынып:8 «З» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қозы Көрпеш-Баян сұлу» жыры |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.1.1-мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту – (4 минут) Ширату тапсырмалары – (3 минут) Жаңа сабаққа кіріспе (3 минут) |
Қызығушылықты ояту: - Сәлемдесу; - сыныпты түгелдеу; - оқушылардың назарын аударту; - топқа бөлу. Ширату тапсырмалары: - Сабақтың мақсаты мен міндеттерін түсіндіру.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар аударады. |
Жарайсың!Өте тамаша!
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (25 минут), Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс Құстардың табиғаттағы рөлі туралы мәтін оқу (5 минут)
Мәтінмен жұмыс: «Қозы Көрпеш-Баян сұлу» жырының мазмұнын талдау (5 минут). - Мәтінді оқу; - Тақырыпты анықтау; - Кейіпкерлердің іс-әрекетін талдау.
1-тапсырма: Кейіпкерлердің мінез құлқын анықтау (5 минут). - Қозы Көрпеш пен Баян сұлукейіпкерлерінің мінез-құлқын сипаттау; - Олардың іс-әрекеттерін талдау.
2-тапсырма: Жырдың жанрлық ерекшеліктерін талдау (7 минут).
- Жырдың жанрлық ерекшеліктерін анықтау; - Әдеби стильдерді талдау.
3-тапсырма: Жырдың әсерін сипаттау (8 минут). - Жырдан алған әсерлерін сипаттау; - Жырдың қазіргі қоғамдағы мәнін талдау.
|
Дескриптор Оқушылар өз ойларын талқылайды-1 б қорғауда белсенділік танытады-1 б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады-1 б талқылайды-1б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады, талқылайды-1 б қорғауда белсенділік танытады- 1б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады-1 б Талқылайды-1 балл қорғауда белсенділік танытады-1 б |
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды. Басбармақ Өз ара бағалау Өзін-өзі бағалау |
https://learningapps.org/view6853367
Шаблон, интернет ресурс,оқу құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (10 минут), Қорытынды, Ой толғаныс, Кері байланыс Үйге тапсырма |
Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау мақсатында мұғалім үй тапсырмасын береді. |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады-1 б Оқушылар үй жұмысын орындайды. |
Жарайсың! Кері байланыстың бар екендігі. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Қозы Көрпеш-Баян сұлу» жыры 8 сынып
«Қозы Көрпеш-Баян сұлу» жыры 8 сынып
|
Бөлім:9 |
|
||||
|
Мектебі: |
№23 |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Шарапи Томирис |
||||
|
Күні: |
03.03.2026 |
||||
|
Сынып:8 «З» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қозы Көрпеш-Баян сұлу» жыры |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.1.1-мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту – (4 минут) Ширату тапсырмалары – (3 минут) Жаңа сабаққа кіріспе (3 минут) |
Қызығушылықты ояту: - Сәлемдесу; - сыныпты түгелдеу; - оқушылардың назарын аударту; - топқа бөлу. Ширату тапсырмалары: - Сабақтың мақсаты мен міндеттерін түсіндіру.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар аударады. |
Жарайсың!Өте тамаша!
|
|
|
|
Сабақтың ортасы (25 минут), Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс Құстардың табиғаттағы рөлі туралы мәтін оқу (5 минут)
Мәтінмен жұмыс: «Қозы Көрпеш-Баян сұлу» жырының мазмұнын талдау (5 минут). - Мәтінді оқу; - Тақырыпты анықтау; - Кейіпкерлердің іс-әрекетін талдау.
1-тапсырма: Кейіпкерлердің мінез құлқын анықтау (5 минут). - Қозы Көрпеш пен Баян сұлукейіпкерлерінің мінез-құлқын сипаттау; - Олардың іс-әрекеттерін талдау.
2-тапсырма: Жырдың жанрлық ерекшеліктерін талдау (7 минут).
- Жырдың жанрлық ерекшеліктерін анықтау; - Әдеби стильдерді талдау.
3-тапсырма: Жырдың әсерін сипаттау (8 минут). - Жырдан алған әсерлерін сипаттау; - Жырдың қазіргі қоғамдағы мәнін талдау.
|
Дескриптор Оқушылар өз ойларын талқылайды-1 б қорғауда белсенділік танытады-1 б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады-1 б талқылайды-1б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады, талқылайды-1 б қорғауда белсенділік танытады- 1б Дескриптор Оқушылар өз ойларын жазады-1 б Талқылайды-1 балл қорғауда белсенділік танытады-1 б |
Оқушылар сыныптастарының жауабын тыңдай отырып бірін-бір бағалайды. Басбармақ Өз ара бағалау Өзін-өзі бағалау |
https://learningapps.org/view6853367
Шаблон, интернет ресурс,оқу құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (10 минут), Қорытынды, Ой толғаныс, Кері байланыс Үйге тапсырма |
Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау мақсатында мұғалім үй тапсырмасын береді. |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады-1 б Оқушылар үй жұмысын орындайды. |
Жарайсың! Кері байланыстың бар екендігі. |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















