Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
№31 сабақ. Ққ дыбысы және әрпі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Машықкердің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
10.10.22ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
№31 сабақ. Ққ дыбысы және әрпі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.5.1* заттар мен құбылыстарды сипаттауға, салыстыруға қажет сөздерді қолдану; 1.2.9.1 дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Психологиялық ахуал: «Күн шуағы»
|
- Оқушылар мұғалімнің берген бағыты бойынша әртүрлі қимылдарды бірге қайталайды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа ақпарат «Суреттер сөйлейді» әдісі Шарты: Сурет бойынша әңгіме құра.
2-тапсырма 1.Өтілетін жаңа дыбысы бар «ошақ» сөзін бөліп алып, дыбыстық талдау жасау. 2.Сөзді «қо-зы» деп созып айтып, жаңа дыбыстың орнын анықтау. 3.«Қ» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысу. 4.«Қ» дыбысының таңбасы – оның әрпімен танысу. 5.Асықтардан «Қ» әрпін жасау. 3-тапсырма. Оқылым Шарты: Сөздерді және сөйлемдерді буындап оқы.
«Сәйкесін тап» әдісі Шарты: Суретте берілген заттардың атауын тап, әр сөзге дыбыстық талдау жаса, сызбаға сәйкес сөзді сурет арқылы сәйкестендір.
5-тапсырма Жазылым |
Дескриптор: -Сурет бойынша әңгіме құрайды; -Суретте берілген заттардың атауын біледі; -Заттар атауының ішінен қ дыбысынан басталатын сөздерді айтады; Дескриптор: - Өтілетін жаңа дыбысы бар «қозы» сөзін бөліп алып, дыбыстық талдау жасайды; - Сөзді «қо-зы» деп созып айтып, жаңа дыбыстың орнын анықтайды; -«Қ» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысады; - Сөздерді және сөйлемдерді буындап оқиды; Дескриптор: - Суретте берілген заттардың атауын табады; -Әр сөзге дыбыстық талдау жасайды; -Сызбаға сәйкес сөзді сурет арқылы сәйкестендіреді; Дескриптор: -«Қ» әрпінің жазылу әдісін меңгереді; - Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазады; |
ҚБ: Керемет! «Отшашу»
ҚБ: Жарайсыңдар!
ҚБ: Керемет!
ҚБ: Керемет!
|
Әліппе оқулығы 34 бет file:///C:/Users/aitzh/OneDrive/Рабочий%20стол/Электронды%20оқулықтар%201%20сынып/5898_Alippe.epub Әліппе оқулығы 34 бет file:///C:/Users/aitzh/OneDrive/Рабочий%20стол/Электронды%20оқулықтар%201%20сынып/5898_Alippe.epub Әліппе оқулығы 34 бет file:///C:/Users/aitzh/OneDrive/Рабочий%20стол/Электронды%20оқулықтар%201%20сынып/5898_Alippe.epub Жұмыс дәптері 29 бет |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Табыс ағашы» Шарты: Алма ағашына алмаларды түсіне байланысты орналастыр. Қызыл түс – Сабақ өте қызықты болды. Маған ұнады. Тапсырмаларды өзім орындадым. Сары түс – Маған сабақ ұнады. Маған мұғалім мен оқушылар көмектесті. Жасыл түс – Маған сабақ қызықсыз болды. Мен берілген тапсырмаларды орындамадым. |
- Оқушылар алма ағашына алмаларды түсіне байланысты орналастырады |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Жазу дәптерінде берілген тапсырманы орындау |
|
|
Жазу дәптері |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ққ дыбысы және әрпі
Ққ дыбысы және әрпі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
№31 сабақ. Ққ дыбысы және әрпі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
|
|
|
Машықкердің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
10.10.22ж |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
№31 сабақ. Ққ дыбысы және әрпі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.5.1* заттар мен құбылыстарды сипаттауға, салыстыруға қажет сөздерді қолдану; 1.2.9.1 дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Психологиялық ахуал: «Күн шуағы»
|
- Оқушылар мұғалімнің берген бағыты бойынша әртүрлі қимылдарды бірге қайталайды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа ақпарат «Суреттер сөйлейді» әдісі Шарты: Сурет бойынша әңгіме құра.
2-тапсырма 1.Өтілетін жаңа дыбысы бар «ошақ» сөзін бөліп алып, дыбыстық талдау жасау. 2.Сөзді «қо-зы» деп созып айтып, жаңа дыбыстың орнын анықтау. 3.«Қ» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысу. 4.«Қ» дыбысының таңбасы – оның әрпімен танысу. 5.Асықтардан «Қ» әрпін жасау. 3-тапсырма. Оқылым Шарты: Сөздерді және сөйлемдерді буындап оқы.
«Сәйкесін тап» әдісі Шарты: Суретте берілген заттардың атауын тап, әр сөзге дыбыстық талдау жаса, сызбаға сәйкес сөзді сурет арқылы сәйкестендір.
5-тапсырма Жазылым |
Дескриптор: -Сурет бойынша әңгіме құрайды; -Суретте берілген заттардың атауын біледі; -Заттар атауының ішінен қ дыбысынан басталатын сөздерді айтады; Дескриптор: - Өтілетін жаңа дыбысы бар «қозы» сөзін бөліп алып, дыбыстық талдау жасайды; - Сөзді «қо-зы» деп созып айтып, жаңа дыбыстың орнын анықтайды; -«Қ» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысады; - Сөздерді және сөйлемдерді буындап оқиды; Дескриптор: - Суретте берілген заттардың атауын табады; -Әр сөзге дыбыстық талдау жасайды; -Сызбаға сәйкес сөзді сурет арқылы сәйкестендіреді; Дескриптор: -«Қ» әрпінің жазылу әдісін меңгереді; - Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазады; |
ҚБ: Керемет! «Отшашу»
ҚБ: Жарайсыңдар!
ҚБ: Керемет!
ҚБ: Керемет!
|
Әліппе оқулығы 34 бет file:///C:/Users/aitzh/OneDrive/Рабочий%20стол/Электронды%20оқулықтар%201%20сынып/5898_Alippe.epub Әліппе оқулығы 34 бет file:///C:/Users/aitzh/OneDrive/Рабочий%20стол/Электронды%20оқулықтар%201%20сынып/5898_Alippe.epub Әліппе оқулығы 34 бет file:///C:/Users/aitzh/OneDrive/Рабочий%20стол/Электронды%20оқулықтар%201%20сынып/5898_Alippe.epub Жұмыс дәптері 29 бет |
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Табыс ағашы» Шарты: Алма ағашына алмаларды түсіне байланысты орналастыр. Қызыл түс – Сабақ өте қызықты болды. Маған ұнады. Тапсырмаларды өзім орындадым. Сары түс – Маған сабақ ұнады. Маған мұғалім мен оқушылар көмектесті. Жасыл түс – Маған сабақ қызықсыз болды. Мен берілген тапсырмаларды орындамадым. |
- Оқушылар алма ағашына алмаларды түсіне байланысты орналастырады |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Жазу дәптерінде берілген тапсырманы орындау |
|
|
Жазу дәптері |
шағым қалдыра аласыз























