|
Бөлім: |
Еңбек құқығы түсінігі |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Құқық негіздері |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§12. ҚР Конституциясының 24-ші бабы нені көздейді? |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.4.1.1 еңбек құқығы ұғымын түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Еңбек құқығы туралы біледі және оның қажеттілігін түсінеді |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Жауапкершілік, адалдық |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысын сұрау. Сұрақ - жауап Жаңа сабақ: Тапсырма №1 Еңбектің адам өмірінде алатын орны мен маңызы жайлы үлгі–өнеге беретін аңыз немесе оқиғаны талданады. Б Оқушыларға мынадай сұрақтар қойылады:
|
Сұрақтарға жауап береді. Аңыз мазмұнын түсінеді Аңыздағы негізгі мәселені анықтай алады |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №2 Тірек сөздермен жұмыс. Сәйкестендіру
1б. 2а. 3в. 4ә. Тапсырма №3 Еңбек құқықтық қатынастарды анықтап, кестені толтыр.
Тапсырма №4 Жағдаяттардан шығу 1. Баспасөзде жұмысқа алу жөнінде байқау өткізілетіні туралы хабарландыру жарияланды. Сонымен бірге үміткерлер үшін критерийлер: жасы, мамандығы, жұмыс өтілі, ұлты, дінге қатыстылығы көрсетіледі. Сұрақ: 1. Хабарландыру дұрыс құрылған ба? 2. Мұнда кемсітушіліктер бар ма? Тапсырма №5. Еңбек туралы мақал мәтелдер, өмірден мысалдар келтіре отырып, төмендегі сұрақтарға жауап береді: 1. Мақалдардың шығу себептері неліктен қажет болды? 2. Неге адамдар осындай мақал-мәтелдерді өмірлерінде қолданды? |
Тірек сөздерді мағынасымен сәйкестендіреді. Еңбек құқықтық қатынастарды анықтайды.
Жағдаяттарды талқылайды. Өз ойларын ортаға салады.
Мақал-мәтелдердің еңбек мәселесін жеткізу жолдарын талдай алады
|
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Сұрақ қорытынды» стратегиясы 1. Бүгінгі сабақтағы басты оқиға? 2. Не қызықты болды? 3. Бүгінгі сабақтан не үйрендіңіздер, қандай жаңалық алдыңыздар? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚР Конституциясының 24-ші бабы нені көздейді? 9 - сынып
ҚР Конституциясының 24-ші бабы нені көздейді? 9 - сынып
|
Бөлім: |
Еңбек құқығы түсінігі |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Құқық негіздері |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§12. ҚР Конституциясының 24-ші бабы нені көздейді? |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.4.1.1 еңбек құқығы ұғымын түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Еңбек құқығы туралы біледі және оның қажеттілігін түсінеді |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Жауапкершілік, адалдық |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Үй жұмысын сұрау. Сұрақ - жауап Жаңа сабақ: Тапсырма №1 Еңбектің адам өмірінде алатын орны мен маңызы жайлы үлгі–өнеге беретін аңыз немесе оқиғаны талданады. Б Оқушыларға мынадай сұрақтар қойылады:
|
Сұрақтарға жауап береді. Аңыз мазмұнын түсінеді Аңыздағы негізгі мәселені анықтай алады |
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №2 Тірек сөздермен жұмыс. Сәйкестендіру
1б. 2а. 3в. 4ә. Тапсырма №3 Еңбек құқықтық қатынастарды анықтап, кестені толтыр.
Тапсырма №4 Жағдаяттардан шығу 1. Баспасөзде жұмысқа алу жөнінде байқау өткізілетіні туралы хабарландыру жарияланды. Сонымен бірге үміткерлер үшін критерийлер: жасы, мамандығы, жұмыс өтілі, ұлты, дінге қатыстылығы көрсетіледі. Сұрақ: 1. Хабарландыру дұрыс құрылған ба? 2. Мұнда кемсітушіліктер бар ма? Тапсырма №5. Еңбек туралы мақал мәтелдер, өмірден мысалдар келтіре отырып, төмендегі сұрақтарға жауап береді: 1. Мақалдардың шығу себептері неліктен қажет болды? 2. Неге адамдар осындай мақал-мәтелдерді өмірлерінде қолданды? |
Тірек сөздерді мағынасымен сәйкестендіреді. Еңбек құқықтық қатынастарды анықтайды.
Жағдаяттарды талқылайды. Өз ойларын ортаға салады.
Мақал-мәтелдердің еңбек мәселесін жеткізу жолдарын талдай алады
|
Әр дұрыс жауап 1 балл |
Презентация, оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Сұрақ қорытынды» стратегиясы 1. Бүгінгі сабақтағы басты оқиға? 2. Не қызықты болды? 3. Бүгінгі сабақтан не үйрендіңіздер, қандай жаңалық алдыңыздар? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













