Алғашқы әскери және технологиялық дайындық пәнінен 10-сыныпқа арналған
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім: 2-бөлім |
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құрылымдарының жалпыәскери жарғылары |
|||||
|
Педагогтің аты: |
Агибаев Н.Ж |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
ҚР Қарулы Күштері, басқа әскерлер және әскери құрылымдарының жалпыәскери жарғылары. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері, басқа әскерлер және әскери құралымдарының жалпыәскери жарғылары, олардың әскери ұжым қызметі мен тұрмыс-тіршілігіндегі маңызы мен әскери қызметкерлердің жалпы міндеттері, әскери атақ және айыру белгілерімен таныстырып, әскери патриоттық рухта тәрбиелеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қарулы Күштері, басқа әскерлер және әскери құралымдарының жалпыәскери жарғылары, олардың әскери ұжым қызметі мен тұрмыс-тіршілігіндегі маңызы мен әскери қызметкерлердің жалпы міндеттері, әскери атақ және айыру белгілерімен таныстырып, әскери патриоттық рухта тәрбиелеу. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Патриоттық, ұлтжандылық, табандылық |
|||||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар ҚРҚК әскери жарғыларын оқып үйренеді, оны меңгереді,біледі. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Ұйымдастыру сәті.Оқытушы-ұйымдастырушы сапқа тұрғызады, взвод командирінен рапорт қабылдайды. Оқушылармен амандасады, түгендейды, киім үлгілерін тексереді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Өткен тапсырманы сұрау |
Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады. |
АӘжТД оқулық Слайд, бейнетаспа көрсету, оқулықпен жұмыс
|
||
|
Жаңа сабақ кезеңі 33мин. |
1. Презентация,бейнетаспа, көрнекілік көрсету Тақырыпты қарастырғанда оқушыларға жалпыәскери жарғыларға ішкі қызмет жарғысы (ҚР ҚК ІҚЖ) гарнизондық және қарауылдық қызметтердің жарғысы (ҚР ҚК Г және ҚҚЖ), саптық жарғы (ҚР ҚК СЖ) және тәртіп-тік жарғы (КР ҚК ТЖ) кіретінін түсіндіру керек. Жарғы үлгілерін көрсету қажет. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының жалпыәскери жарғылары - әскери қызмет заңдарының жи-нағы. Олар Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілде № 364 Жарлығымен бекітілген. Жалпыәскери жарғыларға 2016 жылғы 2 ақпан № 187 Жарлығына сәйкес өзгерістер енгізілген. Жарғылар әскери қызметтің жоғары деңгейде ұйымдастырылуына, тәртіп пен реттілікке қол жеткізу, сонымен қатар ҚР ҚК әскери дайындығын жетілдіру үшін заңнамалық негіз бола алады. Жарғылардағы ережелер Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының Әр жарғының қысқаша анықтамасын беру керек. ҚР ҚК ІҚЖ әскери қызметшілердің жалпы және лауазым-дық міндеттерін, олардың арасындағы қарым-қатынасты, әскери бөлімдер мен бөлімшелердің ішкі тәртібіне байланысты ережелерді, олардағы басқа да күнделікті тұрмысқа қатысты мәселелерді айқыңдайды.ҚР ҚК Г және ҚҚЖ гарнизондық және қарауылдық қызметтерді ұйымдастыру және өткізу тәртібін, гарнизондағы әскери қызметшілер мен лауазымды тұлғалардың құқықтары мен міндеттерін, сондай-ақ бөлімдер мен бөлімшелердің қатысуымен өткізілетін шаралардың орындалу тәртібін айқындайды. ҚР ҚК СЖ саптағы тәсілдерді, бөлімдер мен бөлімшелердің саптарын, олардың түрлі жағдайдағы қозғалу және әрекет ету тәртібін айқындайды. ҚР ҚК ТЖ әскери тәртіп түсінігін, оның мәнін, ұстанатын міндеттер мен ережелерін анықтап береді. Оның құрамына сондай-ақ әскери тәртіп талаптары, оны бекіту формалары мен әдістері кіреді. Видеофрагменттерді пайдаланып, олардың әрқайсысына қысқаша тоқталу керек. Айырым белгілер Постер қорғау . |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады. |
http://shedevrs.ru/materiali/257-dpi.html -гарнизондық және қарауылдық жарғылары
h |
|||
|
Қорытынды кезең Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Үй тапсырмасы: 35- 42 бет «Плюс-минус-қызықты» тәсілі. «П» - «плюс» бағанына - сабақта ұнағанның бәрі жазылады: жақсы көңіл күй сыйлаған немесе пайдалы болған ақпарат және жұмыс түрі. «М» - «минус» бағанына - сабақта ұнамаған жайттар: жағымсыз әсер қалдырған, түсініксіз болған немесе пайдасы болмаған ақпарат жазылады. «Қ» бағанына - сабақта жаңадан білген «қызықты» мәліметтер, бұл тақырыпта тағы білгілері келетін мағлұматтар және мұғалімге қойылатын сұрақтар жазылады . |
Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. |
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚР Қарулы Күштері, басқа әскерлер және әскери құрылымдарының жалпыәскери жарғылары.
ҚР Қарулы Күштері, басқа әскерлер және әскери құрылымдарының жалпыәскери жарғылары.
Алғашқы әскери және технологиялық дайындық пәнінен 10-сыныпқа арналған
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Бөлім: 2-бөлім |
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құрылымдарының жалпыәскери жарғылары |
|||||
|
Педагогтің аты: |
Агибаев Н.Ж |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
ҚР Қарулы Күштері, басқа әскерлер және әскери құрылымдарының жалпыәскери жарғылары. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері, басқа әскерлер және әскери құралымдарының жалпыәскери жарғылары, олардың әскери ұжым қызметі мен тұрмыс-тіршілігіндегі маңызы мен әскери қызметкерлердің жалпы міндеттері, әскери атақ және айыру белгілерімен таныстырып, әскери патриоттық рухта тәрбиелеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қарулы Күштері, басқа әскерлер және әскери құралымдарының жалпыәскери жарғылары, олардың әскери ұжым қызметі мен тұрмыс-тіршілігіндегі маңызы мен әскери қызметкерлердің жалпы міндеттері, әскери атақ және айыру белгілерімен таныстырып, әскери патриоттық рухта тәрбиелеу. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Патриоттық, ұлтжандылық, табандылық |
|||||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар ҚРҚК әскери жарғыларын оқып үйренеді, оны меңгереді,біледі. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
Ұйымдастыру сәті.Оқытушы-ұйымдастырушы сапқа тұрғызады, взвод командирінен рапорт қабылдайды. Оқушылармен амандасады, түгендейды, киім үлгілерін тексереді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Өткен тапсырманы сұрау |
Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады. |
АӘжТД оқулық Слайд, бейнетаспа көрсету, оқулықпен жұмыс
|
||
|
Жаңа сабақ кезеңі 33мин. |
1. Презентация,бейнетаспа, көрнекілік көрсету Тақырыпты қарастырғанда оқушыларға жалпыәскери жарғыларға ішкі қызмет жарғысы (ҚР ҚК ІҚЖ) гарнизондық және қарауылдық қызметтердің жарғысы (ҚР ҚК Г және ҚҚЖ), саптық жарғы (ҚР ҚК СЖ) және тәртіп-тік жарғы (КР ҚК ТЖ) кіретінін түсіндіру керек. Жарғы үлгілерін көрсету қажет. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының жалпыәскери жарғылары - әскери қызмет заңдарының жи-нағы. Олар Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілде № 364 Жарлығымен бекітілген. Жалпыәскери жарғыларға 2016 жылғы 2 ақпан № 187 Жарлығына сәйкес өзгерістер енгізілген. Жарғылар әскери қызметтің жоғары деңгейде ұйымдастырылуына, тәртіп пен реттілікке қол жеткізу, сонымен қатар ҚР ҚК әскери дайындығын жетілдіру үшін заңнамалық негіз бола алады. Жарғылардағы ережелер Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының Әр жарғының қысқаша анықтамасын беру керек. ҚР ҚК ІҚЖ әскери қызметшілердің жалпы және лауазым-дық міндеттерін, олардың арасындағы қарым-қатынасты, әскери бөлімдер мен бөлімшелердің ішкі тәртібіне байланысты ережелерді, олардағы басқа да күнделікті тұрмысқа қатысты мәселелерді айқыңдайды.ҚР ҚК Г және ҚҚЖ гарнизондық және қарауылдық қызметтерді ұйымдастыру және өткізу тәртібін, гарнизондағы әскери қызметшілер мен лауазымды тұлғалардың құқықтары мен міндеттерін, сондай-ақ бөлімдер мен бөлімшелердің қатысуымен өткізілетін шаралардың орындалу тәртібін айқындайды. ҚР ҚК СЖ саптағы тәсілдерді, бөлімдер мен бөлімшелердің саптарын, олардың түрлі жағдайдағы қозғалу және әрекет ету тәртібін айқындайды. ҚР ҚК ТЖ әскери тәртіп түсінігін, оның мәнін, ұстанатын міндеттер мен ережелерін анықтап береді. Оның құрамына сондай-ақ әскери тәртіп талаптары, оны бекіту формалары мен әдістері кіреді. Видеофрагменттерді пайдаланып, олардың әрқайсысына қысқаша тоқталу керек. Айырым белгілер Постер қорғау . |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады. |
http://shedevrs.ru/materiali/257-dpi.html -гарнизондық және қарауылдық жарғылары
h |
|||
|
Қорытынды кезең Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Үй тапсырмасы: 35- 42 бет «Плюс-минус-қызықты» тәсілі. «П» - «плюс» бағанына - сабақта ұнағанның бәрі жазылады: жақсы көңіл күй сыйлаған немесе пайдалы болған ақпарат және жұмыс түрі. «М» - «минус» бағанына - сабақта ұнамаған жайттар: жағымсыз әсер қалдырған, түсініксіз болған немесе пайдасы болмаған ақпарат жазылады. «Қ» бағанына - сабақта жаңадан білген «қызықты» мәліметтер, бұл тақырыпта тағы білгілері келетін мағлұматтар және мұғалімге қойылатын сұрақтар жазылады . |
Жеке жұмыс: - бүгінгі сабақта мен....түсіндім, ...білдім, ....көзімді жеткіздім. |
Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз

















