Қысқа мерзімді
жоспар
|
Бөлім: |
Жария құқық Қазақстан Республикасындағы азаматтық және сайлау |
|
Мектеп: |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып:9 |
Қатысушылар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
ҚР сайлау құқығы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.2.1.3 - Қазақстан Республикасы сайлаушыларының және сайлау процесінің басқа да субъектілерінің құқықтары мен міндеттерін анықтау |
|
Сабақтың мақсаты |
ҚР сайлаушыларының және сайлау процесінің басқа да субъектілерінің құқықтары мен міндеттерін анықтайды |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 5 мин Жаңа тақырыпқа қадам 3 минут |
Психологиялық ахуал «Амандасу» «Ой тастау» Суретті көрсете отырып, сабақ тақырыбы анықталады.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Бағалау парағы
Топқа бөлу |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ «Мадақтау» |
Тақырыптық суреттер |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 9 минут 8 мин |
Мәтінмен жұмыс 1 тапсырма: Топтық Оқушыларға ұсынылатын тапсырма: «Тарсия» әдісі Сыныпқа сайлау процесінің басқа да субъектілерінің құқықтары мен міндеттерін сәйкестендіру тапсырмасы беріледі.
2 тапсырма: «QR code» әдісі жұптық
|
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды
Дескриптор: 1 қосымшада
Дескриптор: 2 қосымшада |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ мадақтау |
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар Кесте |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Конус » әдісі
|
Тақырып бойынша кері байланыс береді |
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
конспект |
||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
ҚР сайлау құқығы : тест сұрақтар құрастыру |
|||||||||||||||||||||
1 қосымша
Дескриптор: - Мажоритарлық сайлау жүйесін анықтайды/ 1 балл/
-
Төте сайлау мен жанама сайлау құқығын анықтайды/1балл/
-
Бәсен сайлау құқығы мен белсенді сайлау құқығы анықтайды/1 балл/
-
Аралас пен тепе-теңдік сайлау құқығын анықтайды /1 балл/
-
Республикалық Орталық сайлау комиссия мен учаскелік сайлау комиссия құқығы анықтайды /1 балл/
2 қосымша
Дескриптор:
-
1-ші айырмашылығын жазады /1 балл/
-
2-ші айырмашылығын жазады /1 балл/
-
3-ші айырмашылығын жазады /1 балл/
-
4- ші айырмашылығын жазады / 1 балл/
-
Ортақ ұқсастығын жазады /1 балл/
2 тапсырма: «Венн диаграмма» жұптық
Бәсен сайлау құқығы мен белсенді сайлау құқығы
Айырмашылығы
1_________ 2____________
Айырмашылығы
1________ 2___________
Ұқсастығы
1______________
Дескриптор:
-
1-ші айырмашылығын жазады /1 балл/
-
2-ші айырмашылығын жазады /1 балл/
-
3-ші айырмашылығын жазады /1 балл/
-
4- ші айырмашылығын жазады / 1 балл/
-
Ортақ ұқсастығын жазады /1 балл/
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚР сайлау құқығы
ҚР сайлау құқығы
Қысқа мерзімді
жоспар
|
Бөлім: |
Жария құқық Қазақстан Республикасындағы азаматтық және сайлау |
|
Мектеп: |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып:9 |
Қатысушылар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
ҚР сайлау құқығы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.2.1.3 - Қазақстан Республикасы сайлаушыларының және сайлау процесінің басқа да субъектілерінің құқықтары мен міндеттерін анықтау |
|
Сабақтың мақсаты |
ҚР сайлаушыларының және сайлау процесінің басқа да субъектілерінің құқықтары мен міндеттерін анықтайды |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 5 мин Жаңа тақырыпқа қадам 3 минут |
Психологиялық ахуал «Амандасу» «Ой тастау» Суретті көрсете отырып, сабақ тақырыбы анықталады.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. Бағалау парағы
Топқа бөлу |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ «Мадақтау» |
Тақырыптық суреттер |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 9 минут 8 мин |
Мәтінмен жұмыс 1 тапсырма: Топтық Оқушыларға ұсынылатын тапсырма: «Тарсия» әдісі Сыныпқа сайлау процесінің басқа да субъектілерінің құқықтары мен міндеттерін сәйкестендіру тапсырмасы беріледі.
2 тапсырма: «QR code» әдісі жұптық
|
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды
Дескриптор: 1 қосымшада
Дескриптор: 2 қосымшада |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ мадақтау |
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар Кесте |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Конус » әдісі
|
Тақырып бойынша кері байланыс береді |
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
конспект |
||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
ҚР сайлау құқығы : тест сұрақтар құрастыру |
|||||||||||||||||||||
1 қосымша
Дескриптор: - Мажоритарлық сайлау жүйесін анықтайды/ 1 балл/
-
Төте сайлау мен жанама сайлау құқығын анықтайды/1балл/
-
Бәсен сайлау құқығы мен белсенді сайлау құқығы анықтайды/1 балл/
-
Аралас пен тепе-теңдік сайлау құқығын анықтайды /1 балл/
-
Республикалық Орталық сайлау комиссия мен учаскелік сайлау комиссия құқығы анықтайды /1 балл/
2 қосымша
Дескриптор:
-
1-ші айырмашылығын жазады /1 балл/
-
2-ші айырмашылығын жазады /1 балл/
-
3-ші айырмашылығын жазады /1 балл/
-
4- ші айырмашылығын жазады / 1 балл/
-
Ортақ ұқсастығын жазады /1 балл/
2 тапсырма: «Венн диаграмма» жұптық
Бәсен сайлау құқығы мен белсенді сайлау құқығы
Айырмашылығы
1_________ 2____________
Айырмашылығы
1________ 2___________
Ұқсастығы
1______________
Дескриптор:
-
1-ші айырмашылығын жазады /1 балл/
-
2-ші айырмашылығын жазады /1 балл/
-
3-ші айырмашылығын жазады /1 балл/
-
4- ші айырмашылығын жазады / 1 балл/
-
Ортақ ұқсастығын жазады /1 балл/
шағым қалдыра аласыз















