|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 47 орта мектеп МКМ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дауренбаева А.У |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қ.Сәтбаев – жан-жақты ғалым Зерттеу сұрағы: Қаныш Сәтбаевтың феномені неде? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.3.4 Қаныш Сәтбаевтың Қазақстан өнеркәсібі мен ғылымын дамытудағы рөліне баға беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қ.И.Сәтбаевтың зерттеген кен орындарын анықтап картаға орналастыру; Қ.И.Сәтбаевтың жан-жақты ғалым екенін талдап, ерекшеліктерін сипаттау; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Сыныппен амандасу. Сыныпты түгендеу Топқа бөлу 1. Байланыстырушылар
Қызығушылықты ояту Оқушылардың тақырыпқа қызығушылығын ояту үшін бастапқы ынталандырушы материал ретінде «» жайлы бейнефильм көрсетіп, төмендегі сұрақтар бойынша талдау жасату Нені көрдіңдер? Нені түсіндіңдер? Қандай сезімде болдыңдар? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ «Мадақтау» Жарайсың Тамаша Керемет 1-10 балл Бағалау парағы таратылады |
8-сынып Қазақстан тарихы, көрнекілік материалдары Топқа бөлу https://www.youtube.com/watch?v=Wg0AgYPVDKM Қаныш Сәтбаев. «Қазақтың Қанышы». «Тарих. Тағдыр. Тұлға» |
||
|
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс |
Мәтінмен жұмыс 1 топ Ғалымның ұрпақтар жадындағы алар орны қандай екенін анықтаңыздар 2 топ «Қаныш Сәтбаев еңбектері» тақырыбына, ПТМС формуласын қолданып, эссе жазыңыз. 3 топ Қ.И.Сәтбаев жан-жақты ғалым болғанын дәлелдейді |
Тапсырманы орындайды |
Дескриптор 1 топ -Ғалымның ұрпақтар жадындағы алар орнын анықтайды 1б -Кемінде 1 дәлел келтіреді 1б - Қорытынды ой тұжырымдайды 2б 2 топ Позиция «Қаныш Сәтбаве-қазақ металлург
атасы деп санауға болады/болмайды?»
1б Мысал 1б Салдар(қорытынды ) 1б 3 топ -Қ.И.Сәтбаев жан-жақты ғалым болғанын дәлелдейді 1б -Қ.И.Сәтбаев ғалым болғанын анықтайды 1б - Қорытынды ой тұжырымдайды 2б ЕБҚ оқушыға тапсырманың шешу жолының бастапқы бөлігін ұсыныңыз |
8-сынып Қазақстан тарихы оқулығы
Оқулықпен жұмыс |
||
|
Жұптық жұмыс |
«Жанды карта» әдісі: кескін картада оқушылар Қ.И.Сәтбаевтың зерттеген кен орындарының аумағын белгілейді Тапсырма шарты: Қ.И.Сәтбаевтың кемінде 3 зерттеген кен орындарының аумағын картаға белгілеу және атауын жазу;
|
Кескін картамен жұмыс |
Дескриптор: Кен орнының аумағын белгілейді және атауын жазады; 1б Кен орнының аумағын белгілейді және атауын жазады; 1б Кен орнының аумағын белгілейді және атауын жазады; 1б ЕБҚ оқушыға тапсырманың шешу жолының бастапқы бөлігін ұсыныңыз |
Ақпараттық карточка Кескін карта
|
||
|
Сабақтың соңы Жеке жұмыс |
Төмендегі берілген ақпараттардың ақиқат не жалғандығын анықтаңыз
|
Берілген ақпараттардың ақиқат не жалғандығын анықтайды |
Дескриптор: ақиқат не жалғандығын анықтайды - 5-7 сұраққа дұрыс жауап берсе 3б - 3-4 сұраққа дұрыс жауап берсе 2б - 1-2 сұраққа дұрыс жауап берсе 1б ЕБҚ оқушыға тапсырманың шешу жолының бастапқы бөлігін ұсыныңыз |
Оқулық |
||
|
Рефлексия |
Кері байланыс «3Қ» әдісі Қиын Құнды Қызық |
Рефлексия Бағалау критерийлері бойынша рефлексия береді |
1 Дескриптор бойынша бағалайды |
|
||
|
Үйге тапсырма |
Қ.И.Сәтбаевтың зерттеген өнеркәсіп салалары мен ғылыми зерттеулері бойынша эссе жазу |
|
250 сөз |
|
||




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қ.Сәтбаев – жан-жақты ғалым
Қ.Сәтбаев – жан-жақты ғалым
|
Білім беру ұйымының атауы |
№ 47 орта мектеп МКМ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дауренбаева А.У |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қ.Сәтбаев – жан-жақты ғалым Зерттеу сұрағы: Қаныш Сәтбаевтың феномені неде? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.3.4 Қаныш Сәтбаевтың Қазақстан өнеркәсібі мен ғылымын дамытудағы рөліне баға беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қ.И.Сәтбаевтың зерттеген кен орындарын анықтап картаға орналастыру; Қ.И.Сәтбаевтың жан-жақты ғалым екенін талдап, ерекшеліктерін сипаттау; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Сыныппен амандасу. Сыныпты түгендеу Топқа бөлу 1. Байланыстырушылар
Қызығушылықты ояту Оқушылардың тақырыпқа қызығушылығын ояту үшін бастапқы ынталандырушы материал ретінде «» жайлы бейнефильм көрсетіп, төмендегі сұрақтар бойынша талдау жасату Нені көрдіңдер? Нені түсіндіңдер? Қандай сезімде болдыңдар? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ «Мадақтау» Жарайсың Тамаша Керемет 1-10 балл Бағалау парағы таратылады |
8-сынып Қазақстан тарихы, көрнекілік материалдары Топқа бөлу https://www.youtube.com/watch?v=Wg0AgYPVDKM Қаныш Сәтбаев. «Қазақтың Қанышы». «Тарих. Тағдыр. Тұлға» |
||
|
Сабақтың ортасы Топтық жұмыс |
Мәтінмен жұмыс 1 топ Ғалымның ұрпақтар жадындағы алар орны қандай екенін анықтаңыздар 2 топ «Қаныш Сәтбаев еңбектері» тақырыбына, ПТМС формуласын қолданып, эссе жазыңыз. 3 топ Қ.И.Сәтбаев жан-жақты ғалым болғанын дәлелдейді |
Тапсырманы орындайды |
Дескриптор 1 топ -Ғалымның ұрпақтар жадындағы алар орнын анықтайды 1б -Кемінде 1 дәлел келтіреді 1б - Қорытынды ой тұжырымдайды 2б 2 топ Позиция «Қаныш Сәтбаве-қазақ металлург
атасы деп санауға болады/болмайды?»
1б Мысал 1б Салдар(қорытынды ) 1б 3 топ -Қ.И.Сәтбаев жан-жақты ғалым болғанын дәлелдейді 1б -Қ.И.Сәтбаев ғалым болғанын анықтайды 1б - Қорытынды ой тұжырымдайды 2б ЕБҚ оқушыға тапсырманың шешу жолының бастапқы бөлігін ұсыныңыз |
8-сынып Қазақстан тарихы оқулығы
Оқулықпен жұмыс |
||
|
Жұптық жұмыс |
«Жанды карта» әдісі: кескін картада оқушылар Қ.И.Сәтбаевтың зерттеген кен орындарының аумағын белгілейді Тапсырма шарты: Қ.И.Сәтбаевтың кемінде 3 зерттеген кен орындарының аумағын картаға белгілеу және атауын жазу;
|
Кескін картамен жұмыс |
Дескриптор: Кен орнының аумағын белгілейді және атауын жазады; 1б Кен орнының аумағын белгілейді және атауын жазады; 1б Кен орнының аумағын белгілейді және атауын жазады; 1б ЕБҚ оқушыға тапсырманың шешу жолының бастапқы бөлігін ұсыныңыз |
Ақпараттық карточка Кескін карта
|
||
|
Сабақтың соңы Жеке жұмыс |
Төмендегі берілген ақпараттардың ақиқат не жалғандығын анықтаңыз
|
Берілген ақпараттардың ақиқат не жалғандығын анықтайды |
Дескриптор: ақиқат не жалғандығын анықтайды - 5-7 сұраққа дұрыс жауап берсе 3б - 3-4 сұраққа дұрыс жауап берсе 2б - 1-2 сұраққа дұрыс жауап берсе 1б ЕБҚ оқушыға тапсырманың шешу жолының бастапқы бөлігін ұсыныңыз |
Оқулық |
||
|
Рефлексия |
Кері байланыс «3Қ» әдісі Қиын Құнды Қызық |
Рефлексия Бағалау критерийлері бойынша рефлексия береді |
1 Дескриптор бойынша бағалайды |
|
||
|
Үйге тапсырма |
Қ.И.Сәтбаевтың зерттеген өнеркәсіп салалары мен ғылыми зерттеулері бойынша эссе жазу |
|
250 сөз |
|
||




шағым қалдыра аласыз















