|
Бөлім: |
Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тагаймуратов А |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 8 Ә,Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қ.Сәтбаев – жан-жақты ғалым Зерттеу сұрағы: Қаныш Сәтбаевтың феномені неде? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.3.4 Қаныш Сәтбаевтың Қазақстан өнеркәсібі мен ғылымын дамытудағы рөліне баға беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қаныш Сәтбаевтың Қазақстан өнеркәсібі мен ғылымын дамытудағы рөліне баға беру; |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақстанның оңтайлы имиджін қалыптастыруға үлес қосу; Талап: Жеке және командамен жұмыс істей білу; Ар-ұят: Адал еңбекті құрметтеу; Достарына,сыныптастарына,отбасы мүшелеріне қамқор болу,мейрімділік таныту; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Оқушылармен амандасу «Сөйлемді жалғастыр» әдісі Ғалым – Ғылым - Қазақ жерінен шыққан алғашқы ғалымдар: Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ |
https://www.youtube.com/watch?v=jy5rnPTev8 Қызықты дерек: Қаныш Сәтбаев туралы сіз білмеген оқиғалар |
||
|
Жаңа білім |
Бейне көрініс Сыныпқа бейнематериал көрсетіліп, келесі сұрақтарға жауап беру ұсынылады: https://www.youtube.com/watch?v=jy5rnPTev8o Қызықты дерек: Қаныш Сәтбаев туралы сіз білмеген оқиғалар 1. Қаныш Сәтбаевтың балалық шағы туралы не білдіңіз? 2. Қ. Сәтбаев халқы үшін қандай еңбек сіңірді? 3.Ұлыбританияның премьер-министрі У.Черчилльге берген жауабынан Қ. Сатпаев тұлғасына қандай баға берер едіңіз? Берілген сұрақтарға жауап алынғаннан кейін тапсырмалар орындалады. 1-тапсырма Тақырып бойынша мәліметтер беруді ұсыныңыз «Қаныш Сәтбаев -ұлы ғалым» 2-тапсырма«Сегіз қырлы, бір сырлы» Қаныш Сәтбаевтың барлық қырлары мен қасиеттерін таныстыру. Картамен жұмыс Паспорт Тегі, аты, жөні: Туған күні: Туған жері: Ұлты: Оқыған жері: Қызметі: Достары: Ұнатқан билері: Шығармалары: Марапаты: Қайтыс болған күні: «Қаныш Сәтбаев еңбектері» тақырыбына, ПТМС формуласын қолданып, эссе жазыңыз. Позиция «Қаныш Сәтбаве-қазақ металлург
атасы деп санауға
болады/болмайды?» Мысал (мұны мынадай мысал арқылы дәлелдей аламын....) Салдар(қорытынды жасаймын....) |
Оқушылар бейне көрініс бойынша өз пікірлерін ортаға салады Дескриптор: тақырыпқа мәліметтер береді; Қаныш Сәтбаевтың тұлғалық қасиеттерін анықтайды; Қ.Сатпаевтың туған өңірін (облыс, аудан) көрсете алады; Зерттеулер жүргізілген аймақтарды белгілей алады. Ашқан кен орындарын белгілейді Дескриптор: Қаныш Сәтбаевтың еңбектерінің тарихы маңыздылығына талдау жасайды, |
ҚБ «Ең үздік жауап» ҚБ Өзін-өзі бағалау |
https://www.youtube.com/watch?v=Wg0AgYPVDKM Қаныш Сәтбаев. «Қазақтың Қанышы». «Тарих. Тағдыр. Тұлға»
https://www.youtube.com/watch?v=M1wjhiudFrs Ұлт мақтанышы. Қаныш Сәтбаев. Деректі фильм. 2-бөлім https://presidentlibrary.kz/kk/news/mngilik-el-alyptary-zhobasy-kanysh-stbaev «МӘҢГІЛІК ЕЛ АЛЫПТАРЫ» ЖОБАСЫ. ҚАНЫШ СӘТБАЕВ Қазақстан тарихы 9(8) сынып, З.Е. |
||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Бүгінгі жастар Қаныш атамыздың қандай қасиеттерін үлгі тұтуы тиіс? Үйге тапсырма XX ғ. 20-30 жылдарындағы білім беру жүйесі мен ғылым |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||
|
Кері байланыс |
« Білімді стикер». Мына сұрақтар бойынша жауап береді. - Не білдім? - Не білемін? - Не білгім келеді? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қ.Сәтбаев – жан-жақты ғалым
Қ.Сәтбаев – жан-жақты ғалым
|
Бөлім: |
Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: білім мен ғылым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тагаймуратов А |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: 8 Ә,Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қ.Сәтбаев – жан-жақты ғалым Зерттеу сұрағы: Қаныш Сәтбаевтың феномені неде? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.2.3.4 Қаныш Сәтбаевтың Қазақстан өнеркәсібі мен ғылымын дамытудағы рөліне баға беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қаныш Сәтбаевтың Қазақстан өнеркәсібі мен ғылымын дамытудағы рөліне баға беру; |
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақстанның оңтайлы имиджін қалыптастыруға үлес қосу; Талап: Жеке және командамен жұмыс істей білу; Ар-ұят: Адал еңбекті құрметтеу; Достарына,сыныптастарына,отбасы мүшелеріне қамқор болу,мейрімділік таныту; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Оқушылармен амандасу «Сөйлемді жалғастыр» әдісі Ғалым – Ғылым - Қазақ жерінен шыққан алғашқы ғалымдар: Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ |
https://www.youtube.com/watch?v=jy5rnPTev8 Қызықты дерек: Қаныш Сәтбаев туралы сіз білмеген оқиғалар |
||
|
Жаңа білім |
Бейне көрініс Сыныпқа бейнематериал көрсетіліп, келесі сұрақтарға жауап беру ұсынылады: https://www.youtube.com/watch?v=jy5rnPTev8o Қызықты дерек: Қаныш Сәтбаев туралы сіз білмеген оқиғалар 1. Қаныш Сәтбаевтың балалық шағы туралы не білдіңіз? 2. Қ. Сәтбаев халқы үшін қандай еңбек сіңірді? 3.Ұлыбританияның премьер-министрі У.Черчилльге берген жауабынан Қ. Сатпаев тұлғасына қандай баға берер едіңіз? Берілген сұрақтарға жауап алынғаннан кейін тапсырмалар орындалады. 1-тапсырма Тақырып бойынша мәліметтер беруді ұсыныңыз «Қаныш Сәтбаев -ұлы ғалым» 2-тапсырма«Сегіз қырлы, бір сырлы» Қаныш Сәтбаевтың барлық қырлары мен қасиеттерін таныстыру. Картамен жұмыс Паспорт Тегі, аты, жөні: Туған күні: Туған жері: Ұлты: Оқыған жері: Қызметі: Достары: Ұнатқан билері: Шығармалары: Марапаты: Қайтыс болған күні: «Қаныш Сәтбаев еңбектері» тақырыбына, ПТМС формуласын қолданып, эссе жазыңыз. Позиция «Қаныш Сәтбаве-қазақ металлург
атасы деп санауға
болады/болмайды?» Мысал (мұны мынадай мысал арқылы дәлелдей аламын....) Салдар(қорытынды жасаймын....) |
Оқушылар бейне көрініс бойынша өз пікірлерін ортаға салады Дескриптор: тақырыпқа мәліметтер береді; Қаныш Сәтбаевтың тұлғалық қасиеттерін анықтайды; Қ.Сатпаевтың туған өңірін (облыс, аудан) көрсете алады; Зерттеулер жүргізілген аймақтарды белгілей алады. Ашқан кен орындарын белгілейді Дескриптор: Қаныш Сәтбаевтың еңбектерінің тарихы маңыздылығына талдау жасайды, |
ҚБ «Ең үздік жауап» ҚБ Өзін-өзі бағалау |
https://www.youtube.com/watch?v=Wg0AgYPVDKM Қаныш Сәтбаев. «Қазақтың Қанышы». «Тарих. Тағдыр. Тұлға»
https://www.youtube.com/watch?v=M1wjhiudFrs Ұлт мақтанышы. Қаныш Сәтбаев. Деректі фильм. 2-бөлім https://presidentlibrary.kz/kk/news/mngilik-el-alyptary-zhobasy-kanysh-stbaev «МӘҢГІЛІК ЕЛ АЛЫПТАРЫ» ЖОБАСЫ. ҚАНЫШ СӘТБАЕВ Қазақстан тарихы 9(8) сынып, З.Е. |
||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Бүгінгі жастар Қаныш атамыздың қандай қасиеттерін үлгі тұтуы тиіс? Үйге тапсырма XX ғ. 20-30 жылдарындағы білім беру жүйесі мен ғылым |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||
|
Кері байланыс |
« Білімді стикер». Мына сұрақтар бойынша жауап береді. - Не білдім? - Не білемін? - Не білгім келеді? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
шағым қалдыра аласыз













