Құжаттармен бірлесіп жұмыс жасау

Тақырып бойынша 20 материал табылды

Құжаттармен бірлесіп жұмыс жасау

Материал туралы қысқаша түсінік
9.1.3.1- интернет қызметтерін қолдана отырып, құжаттарды құру, өзгерту және қарастыруда бірлесе жұмыс істеу (мысалы, жұмыстарды веб-серверге – бұлттық есептеулерге, блогтарға, Уикипедияға жүктеу)
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

Құжаттармен бірлесіп жұмыс жасау

Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып 9 «А»

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Құжаттармен бірлесіп жұмыс жасау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


9.1.3.1- интернет қызметтерін қолдана отырып, құжаттарды құру,

өзгерту және қарастыруда бірлесе жұмыс істеу (мысалы, жұмыстарды

веб-серверге – бұлттық есептеулерге, блогтарға, Уикипедияға жүктеу)

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Бұлттық технология ұғымы мен түрлерін анықтау.

Көптеген оқушылар:

Бұлттық технологияның артықшылығы мен кемшілігін салыстыру.

Кейбір оқушылар:

Бұлттық технологияны қолданудың маңыздылығын түсіндіріп,

тұжырым жаса

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы 5 мин

1.Оқушылармен амандасу. Ағылшын тілінде

Ой сергіту жаттығуы және топ құру:

«Атомдар мен молекулалар» ойыны.

Мұғалім «атомдар» деген кезде ойыншылар жеке- дара

жүреді де, «молекулалар бесеуден» немесе

«молекулалар үшеуден» деген кезде, бес немесе үш

адамнан тез арада топтасады.

Үй тапсырмасы

«Мен саған, сен маған» әдісі

Оқушылар өткен сабақта берілген зерттеу жұмыстарын

жұптасып бір-бірлеріне түсіндіріп береді.

Ауызша мадақтау, ынталандыру

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.









Оқушы

дәптерімен

жұмыс

Сабақтың ортасы 15 мин


























15 мин

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Ой қозғау сұрақтары:

Бүгінгі таңда деректерді жойылып кетуден

сақтаудың қандай сенімді әдістерін білесің?

Үнемі қолданбалы программалардың жаңа

нұсқаларын және соңғы үлгідегі компьютерлер

сатып алуға кететін шығынды азайтудың қандай

әдістерінен хабардарсың?

Өзіңнің деректеріңді әлемнің кез келген түкпірінде

өңдеудің қандай мүмкіндіктері бар?

Оқулықпен жұмыс

Тақырыптың тапсырмасын орындайды. Оқулықта

берілген теориялық ақпаратпен танысады.

Топтық жұмыс: Кестемен жұмыс.

Кестеде берілген мәліметтерге сәйкес бос ұяшықтарды

мәліметпен толықтыру



Дескриптор

Бұлттық технология ұғымымен танысады.

Бұлттық технология түрлерін анықтайды.


Компьютермен жұмыс:

2-тапсырма. Google-құжат. Информатика

сабағында газет шығару

Берілген тақырып бойынша ұжымдық өңдеу жүргізіп,

материал жинап, құжат дайында. Газеттің тақырып

атауын таңдау, шығу күнін және нөмірін қою, авторлар

атын және мекенжайын көрсету. Әр топ мақала атын

қойып, сурет, цитата кірістіру, негізгі мақалаларын

қалыптастыруы тиіс. Жұмысты орындау барысында

топтың мүшелерінің идеяларын талдау, оларды бірігіп

өңдеу, шығармашыл идеяларға қолдау көрсетіп отыру.

Дескриптор

1. Бұлтты технологияның артықшылығы мен

кемшілігін салыстырады.

3-тапсырма. Google презентация. Бұлттық

технологияларGoogle презентация қызметі көмегімен «Бұлттықтехнологиялар» тақырыбына (ортақ қолжетімділікрежімінде) ұжымдық немесе кіші топта презентацияқұру. Слайд тақырыбын анықтап, мәтін түсін таңдап,әртүрлі слайд макеттерін қолданып жасағанпрезентациясын Показ слайдов режімінде көрсетуі тиіс.Жұптық жұмыс

Компьютер программаларына тікелей қолжетімділік

пен бұлтты қолжетімділікті салыстырып талда.

Олардың өзіндік артықшылықтары мен кемшіліктерін

сарапта.

Мұғалімді тыңдайды





















































































презентация




































Сабақтың соңы 3 мин

Шағын эссе жазу

Бұлттық технологияның дамуының бүгіні мен

болашағына баға беріңдер.

1. Бұлттық технология дегеніміз не және оны

қандай мақсатта қолданады?

2. Бұлттық технологияның қандай

артықшылықтары мен кемшіліктерін айтуға

болады?3. Қандай бұлтты қызмет түрлерін білесің?4. «Есептегі бұлттар» дегенді қалай түсіндіресің?5. «Есептегіш бұлттардың» қандай түрлері бар?6. Google бұлттық қызметінің қандай түрлерін айтааласың?

Бүгін не үйрендім? Көңіл күйім қандай болды? Неденқиналдым? Үйде нені қайталаймын?

Өзін-өзі бағалау.



Үй тапсырмасы 2 мин

«Құжаттармен бірлесіп жұмыс жасау» тақырыбында жоба дайындау.






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.05.2024
260
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі