Оңтүстік Қазақстан облысы
Шардара ауданы
«Ұзын-Ата» жалпы орта мектебі
Информатика пәні мұғалімі Қаныбекова Гүлнұр Дүйсебекқызы
Тексерілді ________________
ДОІЖО: Зиманов Қ
Сабақ жоспары
|
Сыныбы : 6А Пәні: информатика |
Күні : 19.01.2018 |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құжатты құру және сақтау. Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері. |
||
|
Мақсаты: |
Құжатты құру және сақтау, мәтінді пішімдеудің тәсілдерін меңгерту. |
||
|
Күтілетін нәтижелер: |
Құжат құруды, сақтауды және пішімдеудің тәсілдерін меңгереді. |
||
|
Қолданылатын ресурстар: |
Оқулық, компьютер, слайд, бағалау парақтары |
||
|
Әдіс-тәсілдер: |
Жеке, топпен жұмыс жасау, сұрақ-жауап, сергіту сәті. |
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
|
|
Кіріспе 3 мин.
5 мин. |
Ұйымдастыру бөлімі Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Психологиялық дайындық. Топқа бірігу. Сынып оқушыларын 2 топқа біріктіру.
І топ : «Ноутбук» тобы ІІ топ : «Ұялы телефон» тобы «Білу». Үй тапсырмасын «сұрақ-жауап»әдісі арқылы және тест сұрақтарымен тексеру. |
Мұғаліммен сәлемдеседі. Кезекші мәлімет береді. Психологиялық дайындық жасайды. Суреттер арқылы топқа бірігеді. Үй тапсырмасына қолдарындағы суреттегі сұрақтарға жауап береді және экрандағы тестің дұрыс жауабы арқылы топтар бір-бірінің дәптерлерін тексереді . |
|
|
Тұсау кесер 10 мин. |
«Түсіну». Мини-лекция. Жаңа сабақты қысқаша түсіндіру. |
«Түсіну». Оқушылар зейін қойып тыңдайды. |
|
|
Негізгі бөлім 5 мин.
5 мин.
Сергіту сәті 3 мин. |
«Қолдану» . Топпен жұмыс. Берілген қиындыны ретімен орналастыру. «Талдау» бөлімінде компьютерде тәжірибелік жұмыс. А, В, С деңгей тапсырмаларын Word-та орындау. Көз жаттығуларын жасау. |
«Қолдану» . Оқушы әр қиындыларды өз тәртібімен орналастырады. «Талдау». Әр оқушы кітапта берілген тәжірибелік жұмысты компьютерде орындайды. Оқушылар слайдтағы бейнеге қарап , көз жаттығуларын жасайды. |
|
|
Қорытынды 10 мин. Кері байланыс 2 мин.
1 мин.
1мин. |
«Жинақтау» . «Батырмалар сыры» Жаңа тақырып бойынша экранда Word-тың батырмалары көрсетілген. Оқушылардан бүгінгі сабақтан нені үйренгенін және алған әсерлерін стикерге жазады. Көк түс- Сары түс- Жасыл түс- Үйге:§17 тақырыпты оқып келу. Өзіңді тексер! Тест тапсырмасын орындау. «Бағалау» бөлімінде бағалау парақтарындағы бағалар арқылы оқушылардың пікірін ескере отырып, бағасын шығару |
«Жинақтау» Оқушылар кері байланыс бөлімінде бүгінгі сабақтан алған әсерлерін түстер арқылы көрсетеді. Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады . Бағаларын күнделіктеріне қойдыртады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құжатты құру және сақтау.
Құжатты құру және сақтау.
Оңтүстік Қазақстан облысы
Шардара ауданы
«Ұзын-Ата» жалпы орта мектебі
Информатика пәні мұғалімі Қаныбекова Гүлнұр Дүйсебекқызы
Тексерілді ________________
ДОІЖО: Зиманов Қ
Сабақ жоспары
|
Сыныбы : 6А Пәні: информатика |
Күні : 19.01.2018 |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құжатты құру және сақтау. Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері. |
||
|
Мақсаты: |
Құжатты құру және сақтау, мәтінді пішімдеудің тәсілдерін меңгерту. |
||
|
Күтілетін нәтижелер: |
Құжат құруды, сақтауды және пішімдеудің тәсілдерін меңгереді. |
||
|
Қолданылатын ресурстар: |
Оқулық, компьютер, слайд, бағалау парақтары |
||
|
Әдіс-тәсілдер: |
Жеке, топпен жұмыс жасау, сұрақ-жауап, сергіту сәті. |
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
|
|
Кіріспе 3 мин.
5 мин. |
Ұйымдастыру бөлімі Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Психологиялық дайындық. Топқа бірігу. Сынып оқушыларын 2 топқа біріктіру.
І топ : «Ноутбук» тобы ІІ топ : «Ұялы телефон» тобы «Білу». Үй тапсырмасын «сұрақ-жауап»әдісі арқылы және тест сұрақтарымен тексеру. |
Мұғаліммен сәлемдеседі. Кезекші мәлімет береді. Психологиялық дайындық жасайды. Суреттер арқылы топқа бірігеді. Үй тапсырмасына қолдарындағы суреттегі сұрақтарға жауап береді және экрандағы тестің дұрыс жауабы арқылы топтар бір-бірінің дәптерлерін тексереді . |
|
|
Тұсау кесер 10 мин. |
«Түсіну». Мини-лекция. Жаңа сабақты қысқаша түсіндіру. |
«Түсіну». Оқушылар зейін қойып тыңдайды. |
|
|
Негізгі бөлім 5 мин.
5 мин.
Сергіту сәті 3 мин. |
«Қолдану» . Топпен жұмыс. Берілген қиындыны ретімен орналастыру. «Талдау» бөлімінде компьютерде тәжірибелік жұмыс. А, В, С деңгей тапсырмаларын Word-та орындау. Көз жаттығуларын жасау. |
«Қолдану» . Оқушы әр қиындыларды өз тәртібімен орналастырады. «Талдау». Әр оқушы кітапта берілген тәжірибелік жұмысты компьютерде орындайды. Оқушылар слайдтағы бейнеге қарап , көз жаттығуларын жасайды. |
|
|
Қорытынды 10 мин. Кері байланыс 2 мин.
1 мин.
1мин. |
«Жинақтау» . «Батырмалар сыры» Жаңа тақырып бойынша экранда Word-тың батырмалары көрсетілген. Оқушылардан бүгінгі сабақтан нені үйренгенін және алған әсерлерін стикерге жазады. Көк түс- Сары түс- Жасыл түс- Үйге:§17 тақырыпты оқып келу. Өзіңді тексер! Тест тапсырмасын орындау. «Бағалау» бөлімінде бағалау парақтарындағы бағалар арқылы оқушылардың пікірін ескере отырып, бағасын шығару |
«Жинақтау» Оқушылар кері байланыс бөлімінде бүгінгі сабақтан алған әсерлерін түстер арқылы көрсетеді. Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады . Бағаларын күнделіктеріне қойдыртады. |
|
шағым қалдыра аласыз














