Материалдар / Құлын мінген бала Ә Нұршайықов 3 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Құлын мінген бала Ә Нұршайықов 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш класс мұғалімдеріне әдістемелік көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Қараша 2018
904
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

39 қазақ орта жалпы білім беру мектебі


Кіріктірілген сабақ сабақ

Құлын мінген бала

Ә. Нұршайықов





Пән мұғалімі: Г.К.Басмагамбетова





2015-2016 жыл






Тақырыбы: «Құлын мінген бала»

Бауыржан Момышұлы













































Сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы: «Құлын мінген бала» Әзілхан Нұршайықов

Сабақтың мақсаты: Кеңес Одағының батыры Б.Момышұлы туралы мәлімет беру.Мәтін мазмұнын  түсіндіру ,автордың негізгі ойын ұғындыру,оқушылардың функционалдық сауаттылығын қалыптастыру,оқылым,тыңдалым, айтылым дағдыларын қалыптастыру

Білімділік: Оқушыларға қазақтың батыры туралы мәлімет беру. Мәтін мазмұнын түсініп, ондағы негізгі ойды анықтау.

Дамытушылық: Сабақтың мәнін аша отырып, жаттығулар, топтамалар арқылы баланың ой – өрісін, есте сақтау қабілетін, өз бетімен жұмыс істеу дағдысын дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларға Отанын, туған жерін мақтан етуге тәрбиелеу. Ерлікті паш ету.

Сабақтың түрі: қайталау.

Сабақтың әдісі:

Сабақтың формасы: топпен жұмыс.

Көрнекілігі:Интерактивтік тақтадан тапсырмалар,көрініс,видео фильмдер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру бөлімі: Психологиялық дайындық
Амансыз ба ,алтын күн?
Амансыз ба. көк аспан?
Амансыз ба. қонақтар?
Амансыз ба.мұғалім.?
Сәлем көрші
Сәлемімді қабыл алшы.
Жабырқамай күлімдеші.
Тамаша күн бүгін деші!

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. (6 мин)

1.Астанаға барғанда өлеңін жатқа айту

2.Сурет бойынша Атана туралы сөйлемдер айтқызу

ІІІ. Өткенді пысықтау. (2мин)

Ауызша тест тапсырмасы
- Балалар,біздің еліміз қалай аталады?
-Қазақстан қандай ел?

-Біздің елімізде мемлекеттік тіл қандай тіл?
-Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаев кім?
-Астана өңірінен қандай өзен ағып жатыр ? Қазақтың тұңғыш ғарышкерін атай ғой

Ұлы отан соғысына қатысқан қандай батырларды білеміз?

Жеңіс күні қай күн?
Қазақстанның бас қаласы- қандай қала?

ІҮ. Жаңа білімді меңгерту .

Ұлы тұлғалар:Абай Құнанбаев,Ы.Алтынсарин,ШоқанУәлиханов,Ахмет Байтұрсынов,Бауыржан Момышұлы туралы балалардығ білгендеріне сүйене ,олардың еңбектерін үлгі-өнеге етіп,мағлұмат беру.

Көркем жазу сәті

Оо Оо Оо Оо Оо Оо Оо Оо Отан үшін отқа түс – күймейсің..

Мәтінмен жұмыс
1.Мәтінді тізбектеп оқу

2.Сұрақ-жауап

1.Бауыржан бала күнінде құлынын қалай бақты?

2.Ол құрбыларына не деп мақтанды?

3.Бауыржан ата соғыста жүргенде қандай ат мінді?

4.Бауыржан Момышұлы неліктен батыр атанды?

5.Отанымызды қорғаған батырлардан кімдерді білесіңдер?

6.Туған елді,жерді не үшін қорғау керек?

Тапсырма 1

1–қатар :Хабарлы сөйлемді лепті сөйлемге айналдып жазыңдар.

2–қатар: Хабарлы сөйлемді сұраулы сөйлемге айналдырып жазыңдар.

2-қатар:Тақия, батыр сөздеріне дыбыстық талдау жаса.

Тапсырма 2

1–қатар :Мәтіннен заттың атын білдіретін сөздерді теріп жазыңдар.

2–қатар: Мәтіннен сөзге заттың сынын білдіретін сөздерді теріп жазыңдар.

3-қатар :Мәтіннен заттың қимылын білдіретін сөздерді теріп жазыңдар.

Бүгі

Бүгінгі сабақта қуанған сәтің болды ма?

Бүгінгі сабақта ренжіген сәтің болды ма?


с Бүгінгі сабақта өкінген сәтіӨЗІН-ӨЗІ БАҒАЛАУ

ҚАЗІР КІМНІҢ КӨҢІЛ КҮЙІ ӨТЕ ТАМАША, ҚОЛ КӨТЕРСІН!


КІМНІҢ ДОСЫ ОСЫ КЛАСТА ОТЫР, ҚОЛ ШАПАЛАҚТАСЫН!


КІМ ӨЗ-ӨЗІНЕ СЕНІМДІ, ҚОЛ КӨТЕРСІН!










ІҮ. Жаңа білімді меңгерту .

Ұлы тұлғалар:Абай Құнанбаев,Ы.Алтынсарин,ШоқанУәлиханов,Ахмет Байтұрсынов,Бауыржан Момышұлы туралы балалардығ білгендеріне сүйене ,олардың еңбектерін үлгі-өнеге етіп,мағлұмат беру.



Көркем жазу сәті


Оо Оо Оо Оо Оо Оо Оо Оо Отан үшін отқа түс – күймейсің..

Мәтінмен жұмыс
1.Мәтінді тізбектеп оқу

2.Сұрақ-жауап

1.Бауыржан бала күнінде құлынын қалай бақты?

2.Ол құрбыларына не деп мақтанды?

3.Бауыржан ата соғыста жүргенде қандай ат мінді?

4.Бауыржан Момышұлы неліктен батыр атанды?

5.Отанымызды қорғаған батырлардан кімдерді білесіңдер?

6.Туған елді,жерді не үшін қорғау керек?



Тапсырма 1

1–қатар :Хабарлы сөйлемді лепті сөйлемге айналдып жазыңдар.

2–қатар: Хабарлы сөйлемді сұраулы сөйлемге айналдырып жазыңдар.

2-қатар:Тақия, батыр сөздеріне дыбыстық талдау жаса.

Тапсырма 2

1–қатар :Мәтіннен заттың атын білдіретін сөздерді теріп жазыңдар.

2–қатар: Мәтіннен сөзге заттың сынын білдіретін сөздерді теріп жазыңдар.

3-қатар :Мәтіннен заттың қимылын білдіретін сөздерді теріп жазыңдар.

Бүгі Бүгінгі сабақта қуанған сәтің болды ма?

Бүгінгі сабақта ренжіген сәтің болды ма?


с Бүгінгі сабақта өкінген сәтіӨЗІН-ӨЗІ БАҒАЛАУ

ҚАЗІР КІМНІҢ КӨҢІЛ КҮЙІ ӨТЕ ТАМАША, ҚОЛ КӨТЕРСІН!


КІМНІҢ ДОСЫ ОСЫ КЛАСТА ОТЫР, ҚОЛ ШАПАЛАҚТАСЫН!


КІМ ӨЗ-ӨЗІНЕ СЕНІМДІ, ҚОЛ КӨТЕРСІН!











Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!