|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүржәнеауыз әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аманова А.С |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
26.02.2024 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 «Ә» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№70 сабақ.Құлыншағымқұлдырап. ТОры құлын |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаты: |
2.2.6.1 – кейіпкердіңсыртқыкелбетінсипаттау, мінез-құлқыменіс-әрекетінбағалау; 2.2.7.1 – мұғалімніңкөмегіменшығармадағыкөркемдегішқұралдарды (теңеу, кейіптеу) табу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сырт бейнені сипаттайды Көркемсөздерді қолданады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Қоршаған орта тазалығынсақтайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы
Жаңа тақырып
Сабақты қорыту Қосымша тапсырма
|
Сабаққа психологиялық тұрғыдан даярлау
Үй тапсырмасын тексеру «Қой» өлеңін жатқа айту 6-тапсырма Өлеңді жаттап ал Жаңа тақырып 1-тапсырма ФС тапсырмасы Мақал-мәтелдердің мағынасын біл.
Тай құнанға жеткізер. Құнан атқа жеткізер. Ат мұратқа жеткізер.
Ф. С. ақпарат Жылқы-төрт түліктің бірі. Жылқы иесі-Қамбар ата. Қазақ халқында жылқыны құрметтеп, қасиеттеп жоғары бағалаған. Жылқы туралы аңыз-әңгімелер, шығармалар, өлең-жырлар, ертегілер көп. Жылқы баласы сүйкімді әрі жүйрік болып келеді. Жылқы жасына қарай құлын, тай, құнан, дөнен, айғыр деп аталады. Жылқы сымбатты жануар.Мойнынан түскен жалы жібектей сусылдайды.Сирақтары ұзын, көздері ботадай әдемі. Бұрынғы кезде батырлардың тұлпарларының аты болған. Қобыланды батырдың Тайбурылы, Алпамыс батырдың Шұбар деген аты болған.
2-тапсырма Оқулықпен жұмыс «Мәнерлеп оқы» әдісі «Торы құлын» өлеңі Өлеңді мәнерлеп оқу Есіңде болсын!
« «Нейрожаттығу» жасау «Жұдырық, қабырға, алақан» Саралау тапсырмасы 3-тапсырма Құлынның суретіне зер сал. Мәтіндегі теңеулерді пайдаланып, торы құлынды сипаттап жаз.
4-тапсырма Топтық жұмыс Жылқының пайдасы туралы постер қорғау
Қосымша жұмыс Тест жұмысы Жеке жұмыс 1.Қойдың төлі а) бұзау ә)құлын б)қозы 2.Жылқының төлі а)бұзау ә)құлын б)қозы 3.Жылқының сүтінен әзірленетін тағамдар а)қымыз ә).шұбат б) айран 4.Құлынның жағы қандай? а)садақтай ә)қалақтай б) жұлдыздай 5.Жылқы атауына қатысты мақал-мәтелді тап а)Тұлпар-ер қанаты ә) Мал өсірсең,қой өсір- Өнімі оның көл-көсір. б)Нар жолында жүк қалмас. Үй тапсырмасы 5-тапсырма Сен досыңа сыйлық алдың? Оны сипаттап ал. |
Жаттығуларды жасайды Өлеңді жатқа айтады. Мақал-мәтелдердің мағынасын ашады. Ақпаратпен танысады. Тізбектей оқиды. Ақпаратпен танысады. Құлынды сипаттап жазады. Постер құрады. Топпен қоғайды Дұрыс жауапты таңдайды. Үй тапсырмасын алады |
МАқтап,мадақтап отыру ҚБ: «Лифт»әдісі Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп айтады.
Дескриптор: Мақал-мәтелдердің мағынасын айтады-1б Дескриптор: Өлеңді тізбектей, мәнерлеп оқиды-1б Теңеу сөздерді тауып оқиды-1б
Дескрипторы: Өлеңдегі теңеулерді пайдаланып, құлынды сипаттап жазады-1б Дескриптор: Жылқының пайдасын анықтайды-1б Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі.
Дескриптор: Сыйлықты сипаттап жазады-1б
|
Сюжетті сурет Оқулық Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру ұйымының
атауы
Пәні:
Әдебиеттік оқу
Атамұра
Бөлім:
Салт-дәстүржәнеауыз әдебиеті
Педагогтің
аты-жөні:
Аманова А.С
Күні:
26.02.2024
Сынып:
2 «Ә»
Сабақтың
тақырыбы:
№70 сабақ.Құлыншағымқұлдырап. ТОры
құлын
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаты: 2.2.6.1 – кейіпкердіңсыртқыкелбетінсипаттау, мінез-құлқыменіс-әрекетінбағалау;
2.2.7.1 – мұғалімніңкөмегіменшығармадағыкөркемдегішқұралдарды
(теңеу, кейіптеу) табу.
Сабақтың
мақсаты Сырт бейнені
сипаттайды
Көркемсөздерді
қолданады
Құндылықтар
ТАЛАП: Қоршаған орта
тазалығынсақтайды
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Басы
Жаңа
тақырып
Сабақты
қорыту Қосымша
тапсырма
Сабаққа психологиялық тұрғыдан
даярлау
Үй тапсырмасын
тексеру «Қой» өлеңін жатқа
айту 6-тапсырма Өлеңді жаттап
ал Жаңа
тақырып 1-тапсырма ФС
тапсырмасы Мақал-мәтелдердің мағынасын
біл. Тұяқ тайға
жеткізер,
Тай құнанға
жеткізер.
Құнан атқа
жеткізер.
Ат мұратқа
жеткізер. Тұлпар-ер
қанаты.
Ф. С.
ақпарат
Жылқы-төрт түліктің
бірі. Жылқы иесі-Қамбар ата. Қазақ халқында жылқыны құрметтеп,
қасиеттеп жоғары бағалаған. Жылқы туралы аңыз-әңгімелер,
шығармалар, өлең-жырлар, ертегілер көп. Жылқы баласы сүйкімді әрі
жүйрік болып келеді. Жылқы жасына қарай құлын, тай, құнан, дөнен,
айғыр деп аталады. Жылқы сымбатты жануар.Мойнынан түскен жалы
жібектей сусылдайды.Сирақтары ұзын, көздері ботадай әдемі. Бұрынғы
кезде батырлардың тұлпарларының аты болған. Қобыланды батырдың
Тайбурылы, Алпамыс батырдың Шұбар деген аты
болған.
2-тапсырма Оқулықпен
жұмыс «Мәнерлеп оқы»
әдісі «Торы құлын»
өлеңі Өлеңді мәнерлеп
оқу Есіңде
болсын!
« «Нейрожаттығу»
жасау «Жұдырық, қабырға,
алақан» Саралау
тапсырмасы 3-тапсырма Құлынның суретіне зер сал.
Мәтіндегі теңеулерді пайдаланып, торы құлынды сипаттап
жаз. Теңеулердің мағынасын
түсіндір
4-тапсырма
Топтық
жұмыс
Жылқының пайдасы
туралы постер қорғау
Қосымша
жұмыс Тест жұмысы Жеке
жұмыс 1.Қойдың
төлі а) бұзау ә)құлын
б)қозы 2.Жылқының
төлі а)бұзау ә)құлын
б)қозы 3.Жылқының сүтінен
әзірленетін
тағамдар а)қымыз ә).шұбат б) айран
4.Құлынның жағы
қандай? а)садақтай ә)қалақтай б)
жұлдыздай 5.Жылқы атауына қатысты
мақал-мәтелді тап а)Тұлпар-ер
қанаты ә) Мал өсірсең,қой өсір- Өнімі
оның көл-көсір. б)Нар жолында жүк
қалмас. Үй
тапсырмасы 5-тапсырма Сен досыңа сыйлық алдың? Оны
сипаттап ал. Жаттығуларды
жасайды Өлеңді жатқа
айтады. Мақал-мәтелдердің мағынасын
ашады. Ақпаратпен
танысады. Тізбектей
оқиды. Ақпаратпен
танысады. Құлынды сипаттап
жазады. Постер құрады. Топпен
қоғайды Дұрыс жауапты
таңдайды. Үй тапсырмасын
алады МАқтап,мадақтап
отыру ҚБ:
«Лифт»әдісі Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп
айтады.
Дескриптор: Мақал-мәтелдердің мағынасын
айтады-1б Дескриптор: Өлеңді тізбектей, мәнерлеп
оқиды-1б Теңеу сөздерді тауып
оқиды-1б
Дескрипторы: Өлеңдегі теңеулерді
пайдаланып, құлынды сипаттап
жазады-1б Дескриптор: Жылқының
пайдасын анықтайды-1б Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай
беріледі. Дескриптор: Сыйлықты сипаттап
жазады-1б
Сюжетті
сурет Оқулық | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















