Астана қаласы әкімдігінің «№1 Арнайы мектеп-интернаты» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Сандар және шамалар |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Османова М.Х. |
||||
|
Күні: |
22.12.2022 |
||||
|
Сынып: 9 «А» бөлімшесі: 1 |
Қатысушылар саны: 7 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құн өлшемі (2-сағат, 2-сабақ) |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.3.6 сатып алу үшін есептесуге ақшаларды пайдалану |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қағаз және тиын ақшаларды пайдаланып сатып алу үшін есептесуге есептер шығарады |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы: -сатып алу үшін есептесуге берілген есептерді ақшаларды пайдаланып шығарады |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 мин Сабақтың ортасы: 7 минут 10 мин 2 мин 10 мин 10 мин Сабақтың аяқталуы: 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдеседі, сабаққа қатасымды тексереді. Оқушылардан өткен тақырыпты «Миға шабуыл» (әдісі) арқылы пысықтайды. 1. Ақша дегеніміз не? 2. Тиын мен қағаз ақшалардың айырмашылығы неде? 3. Қандай қағаз ақшаларды білеміз? 4. Қандай тиын ақшаларды білеміз? 5. Ақшаны не үшін пайдаланымыз? Сабақ мақсатымен таныстыру. Қағаз ақшамен тиындарды қолдарында ұстай отырып, ақшаларды дәптеріне жазып алады, егер де оқушы жаза алмаса онда мұғалімнің көмегіне жүгінеді, мұғалім жасаңды дайын қағаз ақшаларды оқушының дәптеріне жабыстырады және де қайталап ауызша айтып шығады. Мұғалім оқушыларды 1 тиын және 2 тиындарды беріп екі топқа бөледі. 1 тиындықтарды алған балалар оң жаққа отырады. 2 тиындықтарды алған балалар сол жаққа отырады. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім жұптарға бөліп жұмыс жасатады, оқушыларды тақтаға шығарып. Барлығы бірге талдайды. 162 бет №1,2 44 бет №1 Сергіту сәті: «Видео ролик» (сергіту сәті). (Сатып алу ойыны) әдісі. Қосымша 1 Мұғалім бір партаға алдың ала кеңсе тауарларын бағасымен және прайс-листпен дайындап қояды. Бір оқушыны сатушы етіп дайындайды. Қалған оқушылардың қолында қолдан жасалған ақша және тиындар беріледі. Оқушыларға кенсе тауарларын сатып алуға тапсырма беріледі. Мұғалім тарапынан қадағалау, қолдау жүзеге асырылады. Соңында кері байланыс жүргізеді.
«Біреуі қонақта, қалғандар үйде » әдісі Мұғалім интерактивті тақтада тапсырмаларды ашып көрсетіп, түсіндіреді. Қосымша 2 Бұл тапсырманы орындау үшін телефонның көмегіне жүгінетінің айтады. Socrative инструментің телефонда ашып береді. Әр оқушы жеке топта орындап, жұппен талқылайды. Басқа топтарға өкілдерді жіберіп, өз жұмысы туралы топта талқылау, идеялармен бөлісу, ынтымақтастықты дамыту. Мұғалім оқушылардың шыққан жауыптарын, сұрап тексіреді.
Жаңа материал бойынша білімдерін тексеру. 1.Ақша және тиындарды біз бүгін сабақта қалай қолдандық? 2. Ақша және тиындарды біз өмірде қай жерде және қалай қолданамыз? «Желпуіш» әдісі (Веер) Саймон Браунхилл бойынша әдісін пайдаланамын. Идеялар талқыланады, жинақталады |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқушылар мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Оқушылар ақша туралы өз ойын, түсінігін барынша түсіндіріп айтады. Қағаз ақшамен тиындарды қолдарында ұстай отырып айырмашылығын түсіндіреді және де өмірде ақшаларды қай жерлерде қолданатын туралы айтады. 1 тиындық алған және 2 тиындық алған оқушылар оң жаққа, сол жаққа бөлініп отырады. Басқа топтарға өкілдерді жіберіп, өз жұмысы туралы топта талқылау, идеялармен бөлісу, ынтымақтастықты дамыту. Оқушылар видео роликті көріп, қайталайды. Оқушылар қолдарындағы қағаз ақша мен тиындарды пайдаланып, кенсе таурларын сатып алады. Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. Жауаптар: 1-топ, 2- топ
Оқушылар Socrative инструментін пайдаланып телефонда тапсырмаларды орындайды. Әр оқушы жеке орындап, жұппен талқылайды А-4 түрлі түсті параққа желпуіш жасалынып, әрбір бөлігіне кезекпен идеялар жазылады, кейін талқыланады. |
Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! |
Ақша, тиын интернет ресурстары, интерактивті тақта, телефон, оқулық, дәптерлері
Оқулық, оқушы дәптерлері Оқулық: Арнайы мектептердің (сыныптардың) зерде бұзылыстары бар 9- сынып оқушыларына арналған оқулық / Р. А. Сүлейменова, И. Г. Елисеева, С. И. Парканова. – Алматы: «ӘБЕО орталығы» Ақша, тиын және де кеңсе тауарлары
А-4 түрлі түсті парақ |
|
Қосымшалар
Оқулықпен жұмыс.

Қосымша 1. прайс-лист
|
№ |
кеңсе тауарлары |
бағасы |
2 дана алсақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 |
Дәптер 12 бет |
50 тг |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Османова Меруерт ХайдарбековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Құн өлшемі 9-сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Құн өлшемі 9-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Құн өлшемі тақырыбнда ашық сабақ арнайы мектептер үшін
Материалдың қысқаша нұсқасы Астана қаласы әкімдігінің «№1 Арнайы мектеп-интернаты» КММ Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қосымшалар Оқулықпен жұмыс.
Қосымша 1. прайс-лист
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













