Сабақтың тақырыбы: Адамның құнды қасиеттері
Сабақтың мақсаты:
-
Адам бойындағы құндықасиеттер дегеніміз не екенін ұғындыру. Достық, силастық туралы пікірлесе отырып, бір-бірін сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу
-
Оқушының өз бойындағы қасиеттерін танып білуге, адам бойындағы құнды қасиеттерді қастерлеуге дағдыландыру.
Көрнекілігі: Интер белсенді тақта, түрлі түсті қағаздар
Сабақтың барысы:
-
Ұйымдастыру кезеңі:
А) Сәлемдесу, балаларды түгелдеу
Топқа бөлу 1-топ 2-
Ә) «Жүректен -жүрекке» әдісі арқылы жағымды психологиялық ахуал орнату
Балалар жүрекшеге стикерлер арқылы бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп,
Ауыстырады
-
Негізгі бөлім:
А) Сұрақ- жауап: Адамның құнды қасиеті дегеніміз не, оны қалай
түсінеміз?
Ә) 1-топ: Адамның жақсы қасиеттерін сипаттаңыз
2-топ: Адамның жағымсыз қасиеттерін сипаттаңыз
Б) Пікір сайыс. Досқа баға беру.
Осы айтылған жақсы қасиеттер сіздің досыңыздың бойынан табылады ма? Жалпы дос деген ол кім? Дос қандай болуы қажет?
«Достық банкоматы» әдісі. Өз бойындағы жақсы қасиеттер үшін 2- ұпай қосасың , жаман қасиеттері үшін 1-ұпай шегересің.
В) Дос туралы видеоролик
Роликте не айтылған? пікірталас

Г) Досым саған арнаймын. (Бес жолды өлең құрастыру)
Қорытынды:
«Тәрбие- отбасынан басталады» атты видеоролик

А) Ата-аналарға сұрақ.
1.Роликтен қандай әсер алдыңыз?
2.Әттеген ай, осындай қателікті мен де жіберіппін ғой деген сезімдер болды ма?
3. Жалпы балаларға қандай ақыл қосар едіңіз?
Отбасы – тәрбиенің бастауы. Үйде әрқашан да махаббат, әділдік, сенімділік, төзімділік сында құнды қасиеттер сақталуы керек.
Бала- сіздің айнадағы бейнеңіз. Жақсы әрекеттерді сөзбен емес іспен дәлелдеуге тырысыңыз.
Баланы тек жақсы жаққа бағыттап, қадағалап отыру қажет
Б) Бекіту.
«Себет» әдісі
Өз бойымдағы кемшілік қасиеттер. (Параққа жазып, оқып қоқысқа лақтыру)
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құнды қасиеттер тәрбие сабағы
Құнды қасиеттер тәрбие сабағы
Сабақтың тақырыбы: Адамның құнды қасиеттері
Сабақтың мақсаты:
-
Адам бойындағы құндықасиеттер дегеніміз не екенін ұғындыру. Достық, силастық туралы пікірлесе отырып, бір-бірін сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу
-
Оқушының өз бойындағы қасиеттерін танып білуге, адам бойындағы құнды қасиеттерді қастерлеуге дағдыландыру.
Көрнекілігі: Интер белсенді тақта, түрлі түсті қағаздар
Сабақтың барысы:
-
Ұйымдастыру кезеңі:
А) Сәлемдесу, балаларды түгелдеу
Топқа бөлу 1-топ 2-
Ә) «Жүректен -жүрекке» әдісі арқылы жағымды психологиялық ахуал орнату
Балалар жүрекшеге стикерлер арқылы бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп,
Ауыстырады
-
Негізгі бөлім:
А) Сұрақ- жауап: Адамның құнды қасиеті дегеніміз не, оны қалай
түсінеміз?
Ә) 1-топ: Адамның жақсы қасиеттерін сипаттаңыз
2-топ: Адамның жағымсыз қасиеттерін сипаттаңыз
Б) Пікір сайыс. Досқа баға беру.
Осы айтылған жақсы қасиеттер сіздің досыңыздың бойынан табылады ма? Жалпы дос деген ол кім? Дос қандай болуы қажет?
«Достық банкоматы» әдісі. Өз бойындағы жақсы қасиеттер үшін 2- ұпай қосасың , жаман қасиеттері үшін 1-ұпай шегересің.
В) Дос туралы видеоролик
Роликте не айтылған? пікірталас

Г) Досым саған арнаймын. (Бес жолды өлең құрастыру)
Қорытынды:
«Тәрбие- отбасынан басталады» атты видеоролик

А) Ата-аналарға сұрақ.
1.Роликтен қандай әсер алдыңыз?
2.Әттеген ай, осындай қателікті мен де жіберіппін ғой деген сезімдер болды ма?
3. Жалпы балаларға қандай ақыл қосар едіңіз?
Отбасы – тәрбиенің бастауы. Үйде әрқашан да махаббат, әділдік, сенімділік, төзімділік сында құнды қасиеттер сақталуы керек.
Бала- сіздің айнадағы бейнеңіз. Жақсы әрекеттерді сөзбен емес іспен дәлелдеуге тырысыңыз.
Баланы тек жақсы жаққа бағыттап, қадағалап отыру қажет
Б) Бекіту.
«Себет» әдісі
Өз бойымдағы кемшілік қасиеттер. (Параққа жазып, оқып қоқысқа лақтыру)
шағым қалдыра аласыз













