Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Құндылықтар шеңбері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақмерзімді жоспар 2-бөлім: Құндылықтар |
Мектеп:E.Айшуақұлы атындағы орта мектеп
Мұғалімнің аты-жөні: Бектуров Н.М |
Сынып: 4 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Құндылықтар шеңбері |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.1.1.1 – музыкалық көркемдеуіш құралдардың көмегімен əуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау жəне салыстыру; 4.1.2.1 – əн айту ережесін сақтай отырып, түрлі сипаттағы екідауысты қарапайым элементтері бар əндерді орындау; 4.1.2.2 – түрлі сипаттағы əндерді айтуда жеңіл, созып орындау дағдыларын көрсету; 4.1.2.3 – музыкалық көркемдеуіш құралдарды қолдана отырып, аспаптарда ойнау дағдыларын көрсету; 4.1.3.3 – ауызша жəне жазбаша жұмыстарда негізгі музыкалық ұғымдарды қолдану; 4.3.1.1 – өз шығармашылық жұмысын көрсету жəне бағалай білу, жұмысын жақсарту үшін ұсыныстар енгізу. |
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: – құндылық ұғымы туралы түсінеді; – Отан, отбасы, рəміздерге, достыққа деген құрметті сезінеді; – музыкалық шығармалар арқылы мейірімділік, сүйіспеншілік пен махаббат ұғымдарын жеткізуге тырысады; – күйдің мазмұнын, əннің сипатын, көркемдеуіш құралдарын анықтайды. Көптеген оқушылар: – құндылық ұғымы туралы түсінеді; – Отан, отбасы, рəміздерге, достыққа деген құрметті сезінеді; – музыкалық шығармалар арқылы мейірімділік, сүйіспеншілік пен махаббат ұғымдарын жеткізе алады; – күйдің мазмұнын, əннің сипатын, көркемдеуіш құралдарын анықтайды жəне сипаттайды. Кейбір оқушылар: – құндылық ұғымы туралы түсінеді, сипаттайды; – Отан, отбасы, рəміздерге, достыққа деген құрметті сезінуде өз пікірін ортаға салады; – музыкалық шығармалар арқылы мейірімділік, сүйіспеншілік пен махаббат ұғымдарын жеткізе алады, мысалдар келтіреді; – күйдің мазмұнын, əннің сипатын, көркемдеуіш құралдарын анықтайды, талдайды. |
Бағалау критерийлері |
Оқушылар мақсатқа жетті: – құндылық ұғымы туралы түсінеді; – Отан, отбасы, рəміздерге, достыққа деген құрметті сезінеді; – музыкалық шығармалар арқылы мейірімділік, сүйіспеншілік пен махаббат ұғымдарын жеткізуге тырысады; – күйдің мазмұнын, əннің сипатын, көркемдеуіш құралдарын анықтайды. |
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар: • тыңдалған шығарманы талдайды жəне мінездеме береді; • бағдарламалық музыка ұғымын түсіндіре алады; • музыкалық терминдерді пайдаланады. |
Құндылықтарды дарыту |
Музыкалық шығармалардағы құндылықтарды ұғыну арқылы адами құндылықтарды тəрбиелеу. |
Пəнаралық байланыстар |
Өзін - өзі тану. Əдебиеттік оқу |
Бастапқы білім |
Достығымыз жарасқан |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-əрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1-тапсырма. Зерттеу. (М) Оқулықта құндылық – шаңырақ, ал уық бірнеше сабақта қарастырылған тақырыптардағы құндылықтар арқылы көрсетіледі. Сурет арқылы ассоциация құндылықтарды еске түсіріп, 2-тапсырмаға көшуге мүмкіндік береді. |
Оқулық, |
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма. Шығармашылық жұмыс. (М,Т) Берілген құндылықтар бойынша екі топ шығармашылық жоба тақырыбын таңдайды: «Отан-Ана», «Достығымыз жарасқан». Əр топ өзіне берілетін тапсырмаларды орындайды. 1-топ «құндылық» ұғымына анықтама береді. Мұнда мұғалім «Кластер» əдісін пайдалануына болады, яғни идеялар мен ақпараттардың арасындағы байланыстарды жинақтау, тұжырымдау. «Отан-Ана» тақырыбымен басталған сабақтан бастап барлық танысқан құндылықтарға сипаттама беріп өтеді. Тұжырымды ойларын қарталарға түсіріп, топтық жұмыс қорғалады (постер). 2-топ «дос», «достық» ұғымдарын түсіндіреді. Н. Мирмановтың «Достар» əніне «Аудасити» бағдарламасының көмегімен суырыпсалма жасап орындайды (мүмкіндік болған жағдайда).
|
Оқулық, нота хрестоматиясы, үн-бейне хрестоматия |
|
Сабақтың соңы |
3-тапсырма. Шығармашылық жұмысты таныстыру жəне бағалау. (МК, Т, ОТ) Мұғалім бағалау критерийін ұсынуына болады. Оқушылар өз орындауларын көрсетіп жəне басқа топқа баға береді. – Топта барлық оқушы белсенді қатысты. – Топта жақсы ансамбль, сахналық көрініс болды. – Ырғақты дұрыс сақтай білді. – Бұл топта жақсы шыққан жері жəне т.б.
|
|
|
Саралау – Оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Қабілеті жоғары оқушыларға композицияны орындау барысында музыканың көркемдеуіш құралдарын анықтауға тапсырма беруге болады. |
Бақылау; Бағалау өлшемдері мен дескрипторлар бойынша; Əн орындау кезінде оқушылар бір-бірін өзара бағалайды. |
Денсаулық сақтау технологиялары Сергіту сəттері мен белсенді іс-əрекет түрлері |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаты/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанада берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз): 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |