Сәттілік әріптесім!
10 сынып ІІІ оқу тоқсаны ҚҰҚЫҚ-3 сағаттық
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Құқық негіздері |
|||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жеке құқық Азаматтық құқық жүйесі және оның негізгі институттары |
|||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Азаматтық құқықтың принциптері мен субъектілері |
|||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.3.1.1 - Қазақстан Республикасының азаматтық құқығының қайнар көздерін түсіндіру (Азаматтық кодексі, заңдар, заңға тәуелді актілер, Азаматтық кодексін толықтыратын және нақтылайтын ережелер); |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Азаматтық құқықтың қағидаттары мен субъектілері туралы түсінік қалыптастырады.Құқық және әрекет қабілеттілік ұғымдарының мазмұны ашылады. |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Түрлі мәдениеттер мен көзқарастарға құрмет сезімі, жеке тұлғаның пікірін ескеру және әрбір ойдың құндылығын құрметтеу. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Оқушылармен амандасу Оқушыларға ҚР Конституциясы баптарын ұсына отырып сабақ тақырыбына шолу жасаңыз. Оқушылар тақырыпты болжайды. 1. Әркімнің жеке өміріне қол сұғылмауына, өзінің және отбасының құпиясы сақталуына, абыройы мен ар-намысының қорғалуына құқығы бар. 2. «Әркімнің өзінің жеке салымдары мен жинаған қаражатының, жазысқан хатының, телефон арқылы сөйлескен сөздерінің, пошта, телеграф арқылы және басқа жолдар мен берілген хабарларының құпиялылығы сақталуына құқығы бар…» Сұрақтар:
Оқушылар тақырыптың азаматтық құқық туралы болатындығын айтулары тиіс. |
Сабаққа ынталанады. Жағымды ахуал туады. Оқушылар өз пікірлерін ортаға салады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Тақырып тық суреттер |
||||||||||||||||||
|
Жаңа білім !!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен әріптестер үшін....бағалар 87027984413 |
Мәтінмен жұмыс. Азаматтық құқық ұғымы, қағидалары, қоғамдық қатынастары мен субъектілері көрініс тапқан мәтіндер ұсынылады. Оқушылардың міндеті: 1.Азаматтық құқық ұғымының анықтамасын шығару. 2.Азаматтық құқықтың негізгі қағидаларының мазмұнын түсіндіру. 3.Азаматтық құқықтың субъектілерін анықтау. Оқушыларды құқық қабілеттілік пен әркет қабілеттілік ұғымдарымен таныстырыңыз. Сыныпқа құқық және әрекет қабілеттілігіне қатысты жас ерекшелігіне байланысты іс әрекетін сәйкестендіру тапсырмасын беріңіз.
Жағдаяттарды талқылап, шешім шығарыңыздар. 1.Айдар 14 жаста. Ол жазғы демалыс кезінде автокөлік жуып табыс тапты. Әкесіне жалақысын өзі жұмсайтынын айтты. Оның осы әрекеті дұрыс па? 2.Исмаилов туысы Қанатбековтен саяжай сатып алуды ресми құжаттарсыз жүзеге асыруды ұсынды. Саяжай құнының 70%- ын төлеп, қалғанын 1 ай ішінде әкеліп беруге міндеттенді. Бірақ сол кеткеннен келмеді. Қанатбеков не істейді? 3.Настя 10 жаста. Ол анасы сатып әперген қымбат планшетін құрбысының 2 томдық балалар энциклопедиясына айырбастап алды. Себебі оны өз меншігім деп есептейді. Сөйлемді аяқта 2. Жауап нормативтік құқықтық актілерге негізделеді. Азаматтық құқық келесі қағидаларға сүйенеді... Азаматтық құқық... қатынастарды реттейді Азаматтық құқықтың қайнар көзі... Азаматтық құқықтың субьектілері... |
Мәтінмен жұмыс
Мәтіннен негізгі ойды анықтайды
Критерий: Тақырыптың ашылуы Нормативтік құқықтық актілерге сүйену Безендірілуі
Дескриптор: Қазақстан Республикасының азаматтық құқығының қайнар көздерін түсіндіреді;
Критерий: 1. Іс- әрекеттің дұрыс- бұрыстығын анықтайды. 2. Құқықтық нормаларға сүйеніп дәлелдейді. Критерий: Көп нүктенің орнына өз білімін пайдаланып сөйлемді толықтырады. Дсекриптор: нормативтік құқықтық актілерді анықтайды; Азаматтық құқықтың субьектілерге сипаттама береді |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Екі жұлдық,бір ұсыныс»
Өзін-өзі бағалау |
https://www.youtube.com/watch?v=frumK5UGz_Q
https://yandex.kz/images/search?from=tabbar&text=%D0%
тақырыптық кесте
таратпа материал дар
Жағдаяттар жазылған үлестірмелі қағаздар |
||||||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Не себепті АҚШ-та Азаматтық Кодексті екінші Конституция деп санайды? |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
- нені білдім, нені үйрендім - мен үшін қызықты болды - нені толық түсінбедім
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Құқық негіздері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жеке құқық
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Егембердиев КШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз құқық негіздері 10 сынып 3 тоқсан
Тақырып бойынша 31 материал табылды
құқық негіздері 10 сынып 3 тоқсанМатериал туралы қысқаша түсінік
сабақта қолдануға болады
Материалдың қысқаша нұсқасы Сәттілік әріптесім! 10 сынып ІІІ оқу тоқсаны ҚҰҚЫҚ-3 сағаттық
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













