Сәттілік әріптесім!
11 сынып ІІІ оқу тоқсаны ҚҰҚЫҚ-3 сағаттық
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||
|
Пәні: |
Құқық негіздері |
|||||||||
|
Бөлім: |
Жеке құқық Азаматтық құқықтағы келісімшарттар мен міндеттемелердің жекелеген түрлері |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Азаматтық-құқықтық келісімшарт. |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.1.1 - келісімшарттың ерекше белгілерін айқындай отырып мазмұнын түсіндіру; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сату-сатып алу келісімшарты, айырбас және сыйға тарту келісімшарттарын өмірде қолданаалуларына жағдай туғызу. |
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
басқа адамдардың құқықтары мен бостандықтарын бұзбау, конституциялық құрылыс пен қоғамдық имандылыққа нұқсан келтірмеу,азаматтық жауапкершілік, елжандылық |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, сабаққа сәттілік тілеу, жұмыс істеуге жағымды ахуал тудыру,тақырыпқа тоқталу.
Сурeттeрiне қарап, жауап беріңіз:
|
Сабаққа ынталанады. Жағымды ахуал туады. Оқушылар өз пікірлерін ортаға салады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Тақырып тық суреттер |
||||||
|
Жаңа білім !!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен әріптестер үшін....бағалар 87027984413 |
Нормативтік құқықтық актімен таныстыру ҚР азаматтық кодексi (ерекше бөлiм) 4
бөлім 501-бап. Айырбас шарты 506-бап. Сыйға тарту шарты
Орыс сыныптарына сөздікпен жұмыс жүргізіледі.
Сыныптық талқылау «Әр келісімшарт - мәміле, бірақ әрбір мәміле келісімшарт емес» деген тұжырымды мысал келтіріп, өзәра талқылаңдар. Біліміңді тексер 1.«Келісімшарт» пен «мәміле» түсініктерінің өзара қандай байланысы бар? Қай кезде «келісімшарт» қай кезде «шарт» термині қолданылады? 2. Азаматтық құқықтық келісімшарттың қағидаларын атандар. Олардың арқайсы- сына тоқталыңдар. 3. Азаматтық-құқықтық келісімшарттың мазмұны қандай? Келісімшарттың қандай ережелері бар? Жеке жұмыс. Оқулықтағы материалдарды негізге алып,«Келісімшарт түрлері» деген тақырыпта таныстырылым дайындаңдар. |
Критерий: -Шарт түрлерін ажырата алады; -Үлгіге сүйене отырып, академиялық тілде шарт құрастыра алады. -Тайм- менеджмент. Дискриптор: -Ауызша өз білгендері бойынша шарт мазмұнын айтады (айтылым дағдысы) -Үлгіге қарай отырып шарт жасайды (жазылым дағдысы ) -Шарт жасау тәртібінің сақталуы. Сынып оқушыларын тұжырым бойынша талқылау жүргізеді Дескриптор: Келісімшарт мазмұнының анықтайды; Келісімшарт түрлерін ажыратады; |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Екі жұлдық,бір ұсыныс»
Өзін-өзі бағалау |
https://kodeksy-kz.com/grazhdanskij_kodeks_osobennaya_chast/506.htm
Таратпа материалдар
http://adilet.zan.kz/kaz/docs/K940001000_
ҚР Азаматтық кодексі
Ақпарат тық материал дар
ҚБ парағы |
||||||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Азаматтық құқықтық шартты жасасу, өзгерту және тоқтату. Үйге тапсырма Азаматтық-құқықтық келісімшарт. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||||||
|
Кері байланыс |
«Екі жақты күнделік» әдісі
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Құқық негіздері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жеке құқық Азаматтық құқықтағы келісімшарттар мен міндеттемелердің жекелеген түрлері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Азаматтық құқықтық шартты жасасу, өзгерту және бұзу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.3.1.2 - келісімшарттың негізгі шарттарын нақты мысалдар арқылы түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сату-сатып алу, айырбас және сыйға тарту келісімшартының ерекшеліктерін анықтап, мысалдарды келтіру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
басқа адамдардың құқықтары мен бостандықтарын бұзбау, конституциялық құрылыс пен қоғамдық имандылыққа нұқсан келтірмеу,азаматтық жауапкершілік, елжандылық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының
әрекеті Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Сәттілік
әріптесім! 11 сынып ІІІ оқу тоқсаны
ҚҰҚЫҚ-3 сағаттық
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Құқық
негіздері
Бөлім: Жеке
құқық
Азаматтық құқықтағы
келісімшарттар мен міндеттемелердің жекелеген
түрлері
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
11
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Азаматтық-құқықтық
келісімшарт.
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
11.3.1.1 -
келісімшарттың ерекше белгілерін айқындай отырып мазмұнын
түсіндіру;
Сабақтың
мақсаты
Сату-сатып алу келісімшарты,
айырбас және сыйға тарту келісімшарттарын өмірде қолданаалуларына
жағдай туғызу.
Құндылықтарға
баулу басқа
адамдардың құқықтары мен бостандықтарын бұзбау, конституциялық
құрылыс пен қоғамдық имандылыққа нұқсан келтірмеу,азаматтық
жауапкершілік, елжандылық
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Ұйымдастыру Өзін-өзі
тексеру Өткен білімді еске
түсіру Ұйымдастыру
кезеңі: Оқушылармен амандасу, сабаққа
сәттілік тілеу, жұмыс істеуге жағымды ахуал тудыру,тақырыпқа
тоқталу. Сурeттeрiне қарап, жауап
беріңіз: Сурeттe кiмдeр
бeйнeлeгeн? Oлaр турaлы нe
бiлeсiңдeр? Қaндaй қoғaмдық қызмeт
aтқaрғaн?
Oлaрдың қaндaй oртaқ мүддeлeрi
бoлды? Сабаққа
ынталанады. Жағымды ахуал
туады.
Оқушылар өз
пікірлерін ортаға салады
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын
мұқият тыңдап кері байланыс беріп
отырады Тақырып
тық
суреттер Жаңа
білім !!!!!!!!!!!!!!!!Қажет еткен
әріптестер үшін....бағалар
87027984413 Нормативтік құқықтық актімен
таныстыру ҚР азаматтық кодексi
(ерекше бөлiм) 4
бөлім 501-бап. Айырбас
шарты
506-бап. Сыйға тарту
шарты Сатып алу-сату
шарты бойынша бiр тарап (сатушы)
мүлiктi (тауарды) екiншi тараптың (сатып алушының) меншiгiне,
шаруашылық жүргiзуiне немесе жедел басқаруына беруге мiндеттенедi,
ал сатып алушы бұл мүлiктi (тауарды) қабылдауға және ол үшiн
белгiлi бiр ақша сомасын (бағасын) төлеуге
мiндеттенедi. Айырбас
шарты – (ағылш. barter agreement;)
Тараптардың әрқайсысының екінші тарапқа бір тауарды екінші тауарға
айырбастауға міндеттенетін азаматтық-құқықтық шарт. Егер бұл
тәртіптерге және айырбас мәніне қайшы келмесе, айырбас шартына
сатып алу-сату тәртібі
қолданылады. Сыйға тарту
шарты (лат. donation agreement;) Бір
тараптың (сыйлаушы), екінші тарапқа (сыйға алушы) мүлікті меншікке
не мүліктік құқықты ақысыз беретін немесе беруге міндеттенетін
азаматтық-құқықтық шарты. Орыс сыныптарына сөздікпен
жұмыс жүргізіледі. Сату – сатып алу
шарты Айырбас
шарты Сыйға беру
шарты\ Сыныптық
талқылау «Әр келісімшарт - мәміле,
бірақ әрбір мәміле келісімшарт емес» деген тұжырымды мысал
келтіріп, өзәра талқылаңдар. Біліміңді
тексер 1.«Келісімшарт» пен «мәміле»
түсініктерінің өзара қандай байланысы бар?
Қай кезде «келісімшарт» қай кезде
«шарт» термині қолданылады? 2. Азаматтық құқықтық
келісімшарттың қағидаларын атандар. Олардың
арқайсы- сына
тоқталыңдар. 3. Азаматтық-құқықтық
келісімшарттың мазмұны қандай? Келісімшарттың
қандай ережелері
бар?
Жеке
жұмыс. Оқулықтағы материалдарды
негізге алып,«Келісімшарт түрлері» деген тақырыпта таныстырылым
дайындаңдар. Критерий: -Шарт түрлерін ажырата
алады; -Үлгіге сүйене отырып,
академиялық тілде шарт құрастыра
алады. -Тайм-
менеджмент. Дискриптор: -Ауызша өз білгендері бойынша
шарт мазмұнын айтады (айтылым
дағдысы) -Үлгіге қарай отырып шарт
жасайды (жазылым дағдысы ) -Шарт жасау тәртібінің
сақталуы. Сынып оқушыларын тұжырым
бойынша талқылау жүргізеді Дескриптор: Келісімшарт мазмұнының
анықтайды;
Келісімшарт түрлерін
ажыратады; ҚБ
Мұғалім оқушылар жауабын
мұқият тыңдап кері байланыс беріп
отырады
«Ең үздік
жауап»
ҚБ
Мұғалім оқушылар жауабын
мұқият тыңдап кері байланыс беріп
отырады
«Екі жұлдық,бір
ұсыныс»
Өзін-өзі
бағалау
https://kodeksy-kz.com/grazhdanskij_kodeks_osobennaya_chast/506.htm
Таратпа
материалдар
http://adilet.zan.kz/kaz/docs/K940001000_
ҚР Азаматтық
кодексі
Ақпарат
тық
материал
дар
ҚБ
парағы Бекіту Сабақты
қорытындылау Азаматтық құқықтық шартты
жасасу, өзгерту және
тоқтату. Үйге
тапсырма
Азаматтық-құқықтық
келісімшарт.
Сабақтың тақырыбын
қорытындылау
«Ең үздік
жауап» Ақпараттық
карточка
Кері
байланыс
«Екі жақты
күнделік» әдісі Ең маңызды
мәлімет Неліктен?
Тақырып бойынша не
білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін
жазады
Оқушылар бағалай
критерийлерімен өз деңгейлерін
бағалайды
А4,
конспект
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Құқық
негіздері
Бөлім: Жеке
құқық
Азаматтық құқықтағы
келісімшарттар мен міндеттемелердің жекелеген
түрлері
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
11
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы: Азаматтық құқықтық шартты
жасасу, өзгерту және
бұзу.
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
11.3.1.2 -
келісімшарттың негізгі шарттарын нақты мысалдар арқылы
түсіндіру
Сабақтың
мақсаты
Сату-сатып алу,
айырбас және сыйға тарту келісімшартының ерекшеліктерін анықтап,
мысалдарды келтіру.
Құндылықтарға
баулу басқа
адамдардың құқықтары мен бостандықтарын бұзбау, конституциялық
құрылыс пен қоғамдық имандылыққа нұқсан келтірмеу,азаматтық
жауапкершілік, елжандылық
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














