Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Құрметті әріптес!
Қазақстан Республикасының «Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы» заңына сәйкес авторлық құқық заңмен қорғаланатынын ескертеміз. Сатып алған ҚМЖ – ны тарату туралы факт анықталған жағдайда әкімшілік айыппұл салынады.
«USTAZ tilegi» ғылыми әдістемелік орталығының әкімшілігі
№472 бұйрығы бойынша жасалған ҚМЖ келесі бетте
Бұл ҚМЖ ust.kz сайтында жасалынған. «USTAZ tilegi» ғылыми-әдістемелік орталығының сайтынының ҚМЖ бөлімінде кез-келген пән, кез-келген сынып бойынша ҚМЖ және презентацияны жүктеп ала аласыз. Ол үшін сілтеме арқылы өтіңіз.
Адам.Қоғам. Құқық
Құқық негіздері
Қысқа мерзімді жоспар
1– сынып, 1-тоқсан
№1-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Заң шығару жүйесі. Құқықтық актілердің құрылымы.
Заңшығармашылық сатылары.Заң техникасы және оның нормативтік құқықтық актілерді дайындаудағы маңызы.
Бөлім: |
Мемлекет және құқық |
|||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||
Сынып:11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Заң шығару жүйесі. Құқықтық актілердің құрылымы. Заңшығармашылық сатылары. Заң техникасы және оның нормативтік құқықтық актілерді дайындаудағы маңызы. |
|||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.1.1 - нормативтік құқықтық актілердің негізгі элементтерін анықтау; 11.1.1.2 - нормативтік құқықтық актілердің әзірленуі, қабылдануы мен күшіне ену процесін зерттеу |
|||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Мен...деп ойлаймын Құқықтық актілердің құрылымын білу маңызды, себебі... |
|||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Адалдық, серіктестік, толеранттылық, үштілділік, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз оқу. Құндылықтарды дарыту серіктестік, адалдық топтық жұмыс арқылы жүзеге асады (іс-әрекетті немесе/және тақырытың мазмұнын сипаттау). Жаһандық азаматтық Жаһандық азамат қауіпсіздігі. |
|||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Қызығушылықты ояту кезеңі. Оқушыларға тақырыпқа қатысты суреттерді тақтадан көрсетіп, пікірлерін білеміз. Проблемалық сұрақтар қоя отырып, тақырыппен байланысын сұраймыз. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері түсіндіріледі. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
Тақырыптық суреттер |
||||||||||||||
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
Мағынаны тану кезеңі. «Заңнама жүйесі дегеніміз?» Сұраққа топтастыру жасаймыз. Ұғымы мен белгілері.
Заң дегеніміз не? Тапсырма-1 / ҚР конституциясынан нақты мысал келтіріңіз Тапсырма-2 / Нормативтік құқықтық актінің түрлерін атаңыз?
Тапсырма-3 /Кодексті талдап, нақты мысал келтіріңіз |
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды
Оқушылар өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды.
Оқушылар бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады.
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ «Алақан-жұлдыз»
ҚБ «Ең үздік жауап»
ҚБ «Өзін-өзі бағалау»
|
Ақпараттық мәтін
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар Кесте
Карта
ҚБ парағы |
||||||||||||||
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
Кері байланыс Оқушылар елдердің қандай озық тәжірибесін Қазақстанға енгізуге болатыны туралы екі ұсыныс жасайды.
ББҮ кестесін толтырып бітіреді.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||||||||||
Үй тапсырмасы |
|
|
|
|
Қысқа мерзімді жоспар
11– сынып, 1-тоқсан
№2-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Құқықтық сана және құқықтық мәдениет, құқықтық мінез-құлық.
Құқықбұзушылық. Заңды жауапкершілік.
Бөлім: |
Мемлекет және құқық |
|||||
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып:11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Құқықтық сана және құқықтық мәдениет, құқықтық мінез-құлық. Құқықбұзушылық. Заңды жауапкершілік |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.1.3 - заңдылық және құқықтық тәртіп ұғымдарын нақты мысалдармен түсіндіру; 11.1.1.4 - заңдарды білу және оларды орындаудың әлеуметтік пайдалылығы мен қажеттілігін түсіндіру |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Құқықтық сана жіне құқықтық мәдениеттің ерекшелігін қарастырады; Құқықтық мінез-құлықтың түрлерін анықтайды |
|||||
Бағалау критерийлері |
· Құқықтық мемлекет қағидаларын көрсетеді • Өз таңдауын түсіндіреді · Жауабына дәлелдер келтіреді · Айқындайтын мысалдар айтады |
|||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Құқықтықмемлекеттіңбелгілерінанықтауытиіс (айтылымдағдысы) құқықтық сана құқықтық идеология құқықтық психология құқықтық мідениет (...) Құқықтықмемлекетмаңызды, себебі(...) Құқықтық сана маңызды, өйткені (...) Құқықтық мінез-құлық маңызды, себебі... |
|||||
Құндылықтарға баулу |
Азаматтық қоғам бұл ... Құқықтық мемлекет және азаматтық қоғам өзара байланысты, өйткені (...) |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Психологиялық релаксация, сергіту сәті. Оқушыларбұлбелгілерқандаймемлекеткетәнекендігінанықтауытиіс Пікір айту Құқықтық сананың белгілері: 1. Қоғамдық сана элементі 2. Құқық туралы білім 3. Қолданыстағы құқық пен ойды бағалау 4. Құқыққа өзгерістер енгізу туралы идеялар |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
Тақырыптық суреттер |
||
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
Құқықтық мемлекеттің белгілері жазылған карточкалары таратылады. «Сәйкестік аймағына» құқықтық сананың элементі маңыздылығына қарай орналастырады. Мәтінмен жұмыс Мәтінмен таныстыру Тапсырма Жеті жарғы қандай жеті бөлімді қамтиды деп ойлайсыз? Өз ойларып жеткізеді. Оқушыларды қостай отырып, толықтырылады |
Дескрипторлар:
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |