|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2А ЕКІ ТАҢБАЛЫ САНДАРДЫ ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ. ЖҮЗДІКТЕР. ЕСЕПТЕР |
|||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құрама есеп |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1.** Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.7.** Екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу және шығару. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өрнек бойынша есеп құрастырады. Екі амалмен шығарылатын есептерді шығарады |
|||||
|
Құндылықтар |
Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысықтау Сабақ тың ортасы Сабақты қорыту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту Оқып білім аламыз Біз көңілді баламыз Математика пәнінде Тапқыр, алғыр боламыз Балаларды топқа бөлу Өткенді пысықтау және тақырыпты ашу Топтық жұмыс. 1-топ «Сәйкестендіру» ойыны Wordwall платформасы арқылы 2-топ 1-ші есеп Қыздар-13 Ұлдар-18 Барлығы-? Ш:13+18=31 3-ші топ 2-ші есеп Болды-31о. Кетті-9о. Қалды-?о. Ш.31-9=22 Жаңа тақырып 3-тапсырма Сыныпта13 ққыз және 18 ұл болды. Үзіліс кезінде 9 оқушы сыртқа шығып кетті. Сыныпта неше оқушы қалды? Болды-13қ+18ұл Кетті-9 оқушы Қалды-? (13+18)-9=22 Сыныпта 22 оқушы қалды. Бұл есепті құрама есеп деп атайды. ә) 1,2 және 3 а) тапсырмалардағы есептердің шешуін салыстыр. Не байқадың? Қорытынды жаса Есіңде сақта!
4-тапсырма Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар. Барлығы -15 гүл Дәлізге -3гүл Дәліз.сын. – 4гүл Болды - ? гүл Ш: (15-3)+4=16 Ж: Сыныпта 16 гүл болды 5-тапсырма Жұптық жұмыс «Жұбын тап» әдісі Өрнек бойынша есеп құрастыр. Есепті шығар. Барлығы -100 кг Бір.күні – 26 кг Екін.күні -17 кг Қалғаны - ?кг Ш: 1) 26 +17 = 43 100 – 43 = 57 Ж: Қоймада 57 кг картоп қалды. 6-тапсырма. Жеке жұмыс Картоп қосылған бәліш – 35 Ірімшік қосылған бәліш – 18 Сатылды – 27 Неше бәліш қалды – ? Ш: (35+18)-27=53-27=26 Ж: 26 бәліш қалды. 8-тапсырма Шығармашылық жұмыс Ребусты шеш Қосымша тапсырма 1-топ. Салыстыр. 2-топ. Қорада 27 қой және 33 ешкі бар. Қорада неше жануар бар? 3-топ. Сыныпта барлығы 30 бала бар. Үзілісте 10 бала шығып кетті де, 5 бала кірді. Сыныпта неше бала бар? Үй тапсырмасы 7-тапсырма
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Топқа бөлініп отырады Өткенді пысықтап, берілген есептерді шығарады Ақпаратпен танысады Берілген есептерді шығарады Есептерді салыстырады Қорытынды жасайды Ережемен танысады Шешу амал таңбасын таңдай алады және өрнек құрастыра алады, мәнін есептеп, жауабын жаза алады Өрнек бойынша есеп құрастыра алады Есепті шығара алады Ребусты шешеді Саралау тапсырмасын орындайды Үй тапсырмасын алады «Білім қоржыны» әдісі |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өткенді пысықтап, берілген есептерді шығарады-1б Керемет! Дескриптор: Берілген есептерді шығарады Есептерді салыстырады Қорытынды жасайды-1б Дескриптор: Бірінші амалды шығарады – 1б Екінші амалды шығарады - 1б Жауабын жазады - 1б Дескриптор: Есеп құрастырады – 1б Есепті шығарады – 1б Дескриптор: Бірінші амалды шығарады – 1б Екінші амалды шығарады - 1б Жауабын жазады - 1б Дескриптор: Ребустың жауабын табады – 1б Дескриптор: Әр топтың жұмысына – 1б Өз білім қоржынына қанша ұпай жинағанын санау |
Суреттер Оқулық
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құрама есеп
Құрама есеп
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
2А ЕКІ ТАҢБАЛЫ САНДАРДЫ ҚОСУ ЖӘНЕ АЗАЙТУ. ЖҮЗДІКТЕР. ЕСЕПТЕР |
|||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құрама есеп |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.1.** Екі амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу. 2.5.1.7.** Екі амалмен шешілетін есептерді модельдеу және шығару. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өрнек бойынша есеп құрастырады. Екі амалмен шығарылатын есептерді шығарады |
|||||
|
Құндылықтар |
Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы Өткенді пысықтау Сабақ тың ортасы Сабақты қорыту Кері байланыс |
Психологиялық ахуалды жақсарту Оқып білім аламыз Біз көңілді баламыз Математика пәнінде Тапқыр, алғыр боламыз Балаларды топқа бөлу Өткенді пысықтау және тақырыпты ашу Топтық жұмыс. 1-топ «Сәйкестендіру» ойыны Wordwall платформасы арқылы 2-топ 1-ші есеп Қыздар-13 Ұлдар-18 Барлығы-? Ш:13+18=31 3-ші топ 2-ші есеп Болды-31о. Кетті-9о. Қалды-?о. Ш.31-9=22 Жаңа тақырып 3-тапсырма Сыныпта13 ққыз және 18 ұл болды. Үзіліс кезінде 9 оқушы сыртқа шығып кетті. Сыныпта неше оқушы қалды? Болды-13қ+18ұл Кетті-9 оқушы Қалды-? (13+18)-9=22 Сыныпта 22 оқушы қалды. Бұл есепті құрама есеп деп атайды. ә) 1,2 және 3 а) тапсырмалардағы есептердің шешуін салыстыр. Не байқадың? Қорытынды жаса Есіңде сақта!
4-тапсырма Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Есепті шығар. Барлығы -15 гүл Дәлізге -3гүл Дәліз.сын. – 4гүл Болды - ? гүл Ш: (15-3)+4=16 Ж: Сыныпта 16 гүл болды 5-тапсырма Жұптық жұмыс «Жұбын тап» әдісі Өрнек бойынша есеп құрастыр. Есепті шығар. Барлығы -100 кг Бір.күні – 26 кг Екін.күні -17 кг Қалғаны - ?кг Ш: 1) 26 +17 = 43 100 – 43 = 57 Ж: Қоймада 57 кг картоп қалды. 6-тапсырма. Жеке жұмыс Картоп қосылған бәліш – 35 Ірімшік қосылған бәліш – 18 Сатылды – 27 Неше бәліш қалды – ? Ш: (35+18)-27=53-27=26 Ж: 26 бәліш қалды. 8-тапсырма Шығармашылық жұмыс Ребусты шеш Қосымша тапсырма 1-топ. Салыстыр. 2-топ. Қорада 27 қой және 33 ешкі бар. Қорада неше жануар бар? 3-топ. Сыныпта барлығы 30 бала бар. Үзілісте 10 бала шығып кетті де, 5 бала кірді. Сыныпта неше бала бар? Үй тапсырмасы 7-тапсырма
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Топқа бөлініп отырады Өткенді пысықтап, берілген есептерді шығарады Ақпаратпен танысады Берілген есептерді шығарады Есептерді салыстырады Қорытынды жасайды Ережемен танысады Шешу амал таңбасын таңдай алады және өрнек құрастыра алады, мәнін есептеп, жауабын жаза алады Өрнек бойынша есеп құрастыра алады Есепті шығара алады Ребусты шешеді Саралау тапсырмасын орындайды Үй тапсырмасын алады «Білім қоржыны» әдісі |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Өткенді пысықтап, берілген есептерді шығарады-1б Керемет! Дескриптор: Берілген есептерді шығарады Есептерді салыстырады Қорытынды жасайды-1б Дескриптор: Бірінші амалды шығарады – 1б Екінші амалды шығарады - 1б Жауабын жазады - 1б Дескриптор: Есеп құрастырады – 1б Есепті шығарады – 1б Дескриптор: Бірінші амалды шығарады – 1б Екінші амалды шығарады - 1б Жауабын жазады - 1б Дескриптор: Ребустың жауабын табады – 1б Дескриптор: Әр топтың жұмысына – 1б Өз білім қоржынына қанша ұпай жинағанын санау |
Суреттер Оқулық
|
||
шағым қалдыра аласыз


















