Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
4-бөлім. «Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Туткабаева С. |
|
Күні: |
14.02.2024 ж. |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
4.6. Құрамды шарттарды программалау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Кірістірілген шарттардың операторларын біледі. Python программалау тілінде кірістірілген шарттарды қалай құрастыруға болатынын біледі. Күнделікті өмірден қарапайым және құрамды шарттарға мысалдар келтіреді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 2 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу. |
|
|
|
|||
|
5 мин.
|
Ұжымдық жұмыс. Үйге берілген тапсырманы 120 беттегі үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар бір-бірінің дәптерін тексеріп, өз-өздерін бағалайды. |
Оқушылар үйге берілген тапсырманы орындайды. |
Өз-өздерін (+,-) арқылы бағалайды. Қорытындысын шығарады. |
Оқулық |
|||
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе Оқушыларға бейнекөрсетілім көрсету арқылы жаңа сабақты түсіндіру. https://www.youtube.com/watch?v=HYQWBIxtAyo Видеодан кейін оқушыларға сұрақ қойылады.
|
Бір-біріне байланысты бірнеше шарттарды ортақ бір шартқа қалай біріктіруге болады? Мысалдар келтір. |
Бағалау Топтар бір- бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды. |
Бағалау Топтар бір-бірін «Смайлд ер» әдісі арқылы бағалайд ы. |
|||
|
Сабақты ң ортасы 31 мин. |
Практикалық тапсырмалар (Ұжымдық жұмыс) 1-тапсырма. 126 беттегі Логикалық амалдардың орындалу кестесін талқылап шығады. |
|
|||||
|
|
2-тапсырма. Жеке жұмыс. Практикалық кезең 126 беттегі 1 мысалды орындау керек Дескриптор:
Бағалау: Жұптар бір-бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|||||
|
|
(Т) 3-тапсырма. Программа жұмысын орындағаннан соң, b айнымалысының мәні неге тең болады?
a=10 b=5 if a>5 and a<b: b - =10 print (10)
a=15 b=5 if a>1 or a<b: b + =7 if a >1 and a= = b: b‰=4 print (b) Дескриптор:
Бағалау: Топтар бір-бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды. |
||||||
|
Сабақты ң соңы
|
https://learningapps.org/24061028 платформасы арқылы жаңа сабақты түсінгендерін тексеру мақсатында сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. Оқушылар сабақты қорыту мақсатында сұрақтарға жауап береді. Кері байланыс ретінде «Қосу, алу, қызықты» әдісі арқылы бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын айтады. |
тарын айта аласың?
құрамды шарт қалай жазылу керек? Логикалық амалдарды программалауда қолданудың маңыздылығы неде? |
Бағалау: Мұғалімнің қорытынды бағасы «Смайлдер» әдісі арқылы жүзеге асады. |
|
|||
|
7 мин. Рефлекс ия |
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құрамды шарттарды программалау ҚМЖ 7 сынып
Құрамды шарттарды программалау ҚМЖ 7 сынып
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
4-бөлім. «Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Туткабаева С. |
|
Күні: |
14.02.2024 ж. |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
4.6. Құрамды шарттарды программалау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Кірістірілген шарттардың операторларын біледі. Python программалау тілінде кірістірілген шарттарды қалай құрастыруға болатынын біледі. Күнделікті өмірден қарапайым және құрамды шарттарға мысалдар келтіреді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 2 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу. |
|
|
|
|||
|
5 мин.
|
Ұжымдық жұмыс. Үйге берілген тапсырманы 120 беттегі үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар бір-бірінің дәптерін тексеріп, өз-өздерін бағалайды. |
Оқушылар үйге берілген тапсырманы орындайды. |
Өз-өздерін (+,-) арқылы бағалайды. Қорытындысын шығарады. |
Оқулық |
|||
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе Оқушыларға бейнекөрсетілім көрсету арқылы жаңа сабақты түсіндіру. https://www.youtube.com/watch?v=HYQWBIxtAyo Видеодан кейін оқушыларға сұрақ қойылады.
|
Бір-біріне байланысты бірнеше шарттарды ортақ бір шартқа қалай біріктіруге болады? Мысалдар келтір. |
Бағалау Топтар бір- бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды. |
Бағалау Топтар бір-бірін «Смайлд ер» әдісі арқылы бағалайд ы. |
|||
|
Сабақты ң ортасы 31 мин. |
Практикалық тапсырмалар (Ұжымдық жұмыс) 1-тапсырма. 126 беттегі Логикалық амалдардың орындалу кестесін талқылап шығады. |
|
|||||
|
|
2-тапсырма. Жеке жұмыс. Практикалық кезең 126 беттегі 1 мысалды орындау керек Дескриптор:
Бағалау: Жұптар бір-бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|||||
|
|
(Т) 3-тапсырма. Программа жұмысын орындағаннан соң, b айнымалысының мәні неге тең болады?
a=10 b=5 if a>5 and a<b: b - =10 print (10)
a=15 b=5 if a>1 or a<b: b + =7 if a >1 and a= = b: b‰=4 print (b) Дескриптор:
Бағалау: Топтар бір-бірін «Смайлдер» әдісі арқылы бағалайды. |
||||||
|
Сабақты ң соңы
|
https://learningapps.org/24061028 платформасы арқылы жаңа сабақты түсінгендерін тексеру мақсатында сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. Оқушылар сабақты қорыту мақсатында сұрақтарға жауап береді. Кері байланыс ретінде «Қосу, алу, қызықты» әдісі арқылы бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын айтады. |
тарын айта аласың?
құрамды шарт қалай жазылу керек? Логикалық амалдарды программалауда қолданудың маңыздылығы неде? |
Бағалау: Мұғалімнің қорытынды бағасы «Смайлдер» әдісі арқылы жүзеге асады. |
|
|||
|
7 мин. Рефлекс ия |
|
||||||
шағым қалдыра аласыз

















