Материалдар / Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру

Материал туралы қысқаша түсінік
Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіруге есептер шығару
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Ақпан 2023
126
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым минстрлігі

Махатма Ганди атындағы №92 мамандандырылған лицейі

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Бүтін көрсеткішті дәреже

Педагогтің аты-жөні:

Таймұха Төлеш Сарсенбайқызы

Күні:

27.09.2022

Сыныбы: 7 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.1.2.5 алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәреженің қасиеттерін қолдану.

Сабақтың мақсаты:

  1. Бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін біледі.

  2. Бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолданып,

алгебралық өрнектерді ықшамдайды.

  1. Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіреді.

Бағалау критерийлері:

  • бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолдана алады;

  • дәреженің қасиеттерін қолданып, алгебралық өрнектерді ықшамдай алады;

  • құрамында дәрежесі бар өрнектерді шығарады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

5-7 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

- оқушылармен амандасады, түгелдейді;

- сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

- бағалау парағын үлестіреді;

- үй жұмысын тексереді.


Word Wall интерактивті тапсырма құру сервисінде құрастырылған «Сәйкестендіру» жаттығуын ұсынады.

Мақсаты:

-үй тапсырмасын тексеру;

-алдыңғы сабақтағы білімді пысықтау.



- мұғаліммен сәлемдеседі;

- сабаққа қажетті құралдарын дайындайды;

- оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты туралы мәлімет алады.


Word Wall платформасында «Сәйкестендіру» тапсырмасын орындайды.


Дескриптор:

-негіздері бірдей дәрежелерді көбейтеді [1];

-негіздері бірдей дәрежелерді бөледі [1];

-дәрежені дәрежеге шығарады [1];

-көбейтіндіні дәрежеге шығарады [1];

-теріс көрсеткішті дәреженің анықтамасын біледі [1];

-нөлден өзге а санының нөл дәрежесін біледі [1].

Күтілетін нәтиже:

-өткен білімді қаншалықты меңгергенін тексеру;

-уақытты ұтымды пайдалануды үйрету.

Мақсаты: Оқушылардың жылдамдыққа жұмыс жасау дағдыларын дамытуға бағытталған.


Өзін-өзі бағалау жүргізіледі.



ДК экраны.

7-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптері.

Презентация.

Бағалау парағы.

Word Wall интерактивті тапсырма құру сервисі.



Сабақтың ортасы

Топтық жұмыс

15-20 мин.

Оқушыларға деңгелік тапсырманы топта орындауға нұсқаулық береді. Әрбір оқушының пікірі құнды деп табылады және қажет болған жағдайда мұғалім оқушыға жетелеуші сұрақтар қою арқылы қате пікірлерін дұрыстайды.

Мақсаты:

- Оқушылардың топта жұмыс жасау мүмкіндіктерін арттыру.


Деңгейлік тапсырма:

А деңгейі:

В деңгейі:

С деңгейі:




Дескриптор:

1.Дәрежені көбейтінді түріне келтіреді [3];

2.Өрнектің мәнін табады [4];

3.Өрнекті ықшамдайды [5];

Бағалау, өзін-өзі бағалау негізінде жүргізіледі. Дескрипторға сәйкес жұмыс жасайды.

Word Wall интерактивті тапсырма құру сервисі.



Жеке жұмыс

10 мин.

Мұғалім оқушыларға тапсырманы жеке отырып орындауға нұсқаулық береді.

Мақсаты:

- Оқушылардың өздігінен жұмыс жасау қабілеттерін арттыру.

Берілген тапсырмаларды орындап, жауаптарын тақтамен салыстырады.

1. Өрнектің мәнін тап: 24 ·с3, мұндағы с = .

2. Амалды орында:

а) (х7)3 · х-12
б) (
3х6)3

3. а) k- ның қандай мәнінде теңдік дұрыс болады: 58 : 5k = 54

б) х-ті тап: х·26·29 = 217

4. Есепте :

а)

б)

Дескриптор:

1.Өрнектің сан мәнін табады [1];

2.а)өрнекті дәреже түріне келтіреді [1];

б)дәрежені көбейтінді түріне келтіреді [1];

3.а)k-ның мәнін анықтайды [1];

б)белгісіз санды табады [1];

4.а)өрнектің мәнін табады [1];

б)өрнектің мәнін табады [1];

Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.


Бағалау парағы бойынша өзін-өзі бағалау жүргізіледі.

ДК экраны

7-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптері.

Презентация.

Таратпа қағаздар




Сабақтың соңы

Рефлексия.



«Еркін микрофон» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.


Оқушылардың сынып алдында сөйлеу дағдылары қаншалықты дамығаны бақыланады.



ДК экраны.

7-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптері.

Презентация.

Бағалау парағы.


Үй тапсырмасы.

Мұғалім оқушыларға үй тапсырмасына берілген есептер бойынша нұсқаулық береді.


Үй тапсырмасына оқулықтағы №1.118, №1.119, №1.120 есептерді шығарады.

Мақсаты:

Оқушылардың өз бетімен жұмыс істеу дағдысы зерттелінеді.

7-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптері.



ДОТЖО: Бауыржанқызы Д.

























Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!