.Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
министрлігі
А. Байтұрсынов атындағы №1
мектеп-лицейі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді
түрлендіру
|
Бөлім: |
8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек ( 2-сабақ) |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Оралбекова Айгул Құралбекқызы |
|
|
Күні: |
30.06.2023ж. |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру (9-сағат) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.2.5 құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді орындау. (2-сабақ) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді орындайды. |
|
Сабак барысы:
|
Сабақ тың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-5мин |
Оқушылармен сәлемдесу; Сабаққа қатысып отырған оқушылардың санын анықтау; Сабаққа даярлығын тексеру. «Кім жылдам?» -әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеремін, жауабы бойынша топқа бөлемін.
Бағалау критерийлері: Квадрат түбір формулаларын қолдана алады. |
Педагогпен сәлемдеседі. Сабаққа қажеттіліктерін даярлайды.
Тапсырманы орындайды, топқа бөлінеді.
|
Дескриптор: Санның квадраттарын біледі; Түбірден өрнектерді шығарады; Жалпы:2 балл |
Журналда оқушыларды түгелдеу.
Слайд 1 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы 6-40мин
Функционалдық сауаттылық
ЕББҚ
|
Жұптық жұмыс «Миға шабуыл» -әдісі. Салыстыруды орында:
Бағалау критерийлері: Квадрат түбір формулаларын қолданып, салыстыра алады.
Жеке жұмыс «Ойлан да жалғастыр... » -әдісі. Наурыз мейрамы қарсаңында Республика алаңына киіз үй тігілді. Киіз үй табаны ауданы 25πм2 .Киіз үй ортасына ауданы 9πм2 дөңгелек стол орналастырылды. Столдың шеткі нүктесімен есікке дейінгі арақашықтықты табыңдар? Бағалау критерийлері: Квадрат түбірлерін шешеді.
Саралау тапсырмалары. «Шыбын қағу» -әдісі Үйдегі асхана заттарының аудандары: Бокалдар: 25πсм2, 16πсм2 Орта кеселер: 6,25πсм2, 2,25πсм2, 1,69πсм2
Мантықазан:
Шеңбер ұзындығын табыңдар? Бағалау критерийлері: Квадрат түбір өрнектерін орындай алады. Шеңбер ауданы формуласын қолданады; Шеңбер ұзындығы формуласын қолданады.
Топтық жұмыс «Жұбын тап» - әдісі
Сабак барысы:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















