Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақ № 16-17 |
Мектеп: №59 жоббм |
||||||||||||||||||||
|
Күні: 08.10.24ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Амангельдиева Д.С |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Құрамында квадрат түбiрлерi бар өрнектердi тепе - тең түрлендiру |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.2.4 бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылтады. Бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылтып, қысқартады. бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылтып, есеп шығару барысында қолданады. |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Бір-бірін тыңдау, кезекпен сөйлеу, өз ойын нақты жеткізу, дәлелдер мен мысалдар келтіру, өздігінен үйренуге талпыну, академиялық шыншылдық, топтық және жұптық жұмыстарда ашық болу. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Жүректен-жүрекке» оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу, жылы лебіздер айту. Сыныптыи «flippity.net» платформасы арқылы «бөлшек сан»,«иррационал сан»және«квадрат түбір»деп үш топқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру. « Quizizz» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. Ширату жаттығуы. «Иә», «жоқ» әдісі: Өткен сабаққа үңілу ұсынылып отырған жаттығу арқылы оқушылар жиналып қалған жағымсыз эмоцияларынан арылып, жағымды қарым-қатынас құруға ынталанады. Жаттығу соңында сынып оқушыларының жұмыс істеуге деген қабілеті байқалады.
|
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды.
Оқушылар тапсырмаға иә немесе жоқ деп жауап бере отырып, сабаққа деген қабілеті ашылады. |
Әрбір оқушыға бағалау парағын ұсынылады және түрлі түсті асықтар беріледі.
Дескриптор: - көбейткішті түбір таңбасының алдына шығарады; 2 балл ҚБ « асықтар» арқылы бағалау
Дескриптор:
1 балл ҚБ « асықтар» арқылы бағалау
|
Психологиялық ахуал.
«flippity.net» платформасы
Бағалау парағы (1о балдық)
|
|||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру барысында «Bilimland» білім беру порталында ақпараттық ресурс арқылы тақырыпты ашатын видеоролик көрсетіледі. https://bilimland.kz/kk/courses/math-kz/algebra/naqty-sandar/lesson/kvadrat-zhane-kub-tubirler (Ұ) «Түртіп алу» әдісі арқылы оқушылар тақырыптың маңызды тұстарын белгілеп алады. Тақырып бойынша туындаған сұрақтарға жауап алады ( |
Оқушылар видио сабақты көре отырып , маңызды тұстарын түртіп алады.
|
|
https://bilimland.kz/kk/courses/math-kz/algebra/naqty-sandar/lesson/kvadrat-zhane-kub-tubirler |
|||||||||||||||||
|
Оқулықпен жұмыс 25 минут |
(А) деңгей. 1 тапсырма. «Сәйкестендіру» белсенді әдіс тәсілі. Оқушылардың алған білімін қолдану, нақтылау және оқушылар белсенділігін арттыру мақсатында қолданылады.
.
К
(Б)деңгей 2-тапсырма. «Түйінді сәттер» белсенді әдісі жазбаша тапсырмаларды орындауда оқушылар оқып жатқан тапсырмаларының түйінді сәттерді түсінуге және дамытуға әкеледі.
Кері байланыс. Қысқаша көбейту формуласын қалай қолландың?
(С) деңгей. 3 тапсырма. “Суреттер сөйлейді”әдісі. Берілген сурет бойынша ортада жалпы пікір алысады,оларды түсіндіреді.
Киіз үйдің табанының
ауданы
1)Суретте қандай пішінді көріп отырсыздар? 2)Сурет бойынша шеңбер ұзындығын табыңыздар. Кері байланыс. 1)Шеңбердің аудан формуласынан радиустың формуласын қалай қорыттың? 2) Шеңбердің ұзындығының формуласын жазып көрсетіңдер. |
Оқушылардың алған білімін қолданып,нақтылап белсенділігін арттырып тапсырманы орындайды.
Тапсырмаларды орындауда оқушылар оқып жатқан тапсырмаларының түйінді сәттерді түсініп, тапсырманы орындайды.
Берілген сурет бойынша ортада оқушылар жалпы пікір алысады,оларды түсіндіреді.
|
Дескриптор:
2 балл ҚБ « асықтар» арқылы бағалау
Дескриптор: -оқушылар өрнектің түйіндесін анықтайды; -түйінді бойынша есепті шығарады; -иррационалдықтан құтылады; -кестені толтырады. 2 балл ҚБ « асықтар» арқылы бағалау
Дескриптор:
3 балл ҚБ « асықтар» арқылы бағалау
|
Сәйкестендіру тапсырмалары.
Кеспе .
Слайд
Слайд
Тапсырмалар жазылған хаттар
Түрлі түсті асықтар
Киіз үйдің ішкі жабдықтарымен таныстырып өту,ұлттық құндылығымызды дарыту.
|
|||||||||||||||||
|
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту Рефлексия Сабақты қорытындылау мақсатында «Чат GPT» платформасы арқылы тест орындаймыз (5 балл)
A) 2√(3)/3 B) 2/3√(3) C) 2/√(9) D) 2√(3)/9 2. 5/√(2) + √(3) бөлшегінің бөлімін иррационалдықтан құтқару үшін қандай өрнек қолданамыз? A) 5(√(2) - √(3))/2 - 3 B) 5(√(2) + √(3))/2 + 3 C) 5(√(2) - √(3))/-1 D) 5(√(2) - √(3))/-1 3. Рационалдандыру үшін 5/√(7) бөлшегін қалай жазуға болады? A) 5√(7)/7 B) 5/√(7) + 1 C) 5√(7)/1 D) 5/7 4. 3/√(5) - 1 бөлшегін рационалдандырғанда қандай өрнек пайда болады? A) 3(√(5) + 1)/5 – 1 B) 3(√(5) - 1)/5 + 1 C) 3(√(5) - 1)/5 – 2 D) 3(√(5) + 1)/5 + 2
A) 5(√(7) + 3)/7 – 9 B) 5(√(7) - 3)/7 – 9 C) 5(√(7) + 3)/7 + 9 D) 5(√(7) + 3)/7 - 9 Үйге тапсырма беріледі |
Оқушылар сабақты пысықтау барысында тест тапсырмаларын орындайды. |
Дескриптор:
-түйінді бойынша есепті шығарады; -иррационалдықтан құтылады; 5 балл
|
«Чат GPT» платформасы
Электронды тақта |
|||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)
|
Оқушылар өздері белгілеген балағау парағының баллын есептейді |
«Білім қоржыны» әдісі арқылы кері байланыс жасайды Сары,жасыл,қызыл асықтарды өз қоржынына салады
|
Түрлі түсті асықтар
|
|||||||||||||||||
Таныстым: Асанова Б.Ж
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құрамында квадрат түбiрлерi бар өрнектердi тепе - тең түрлендiру
Құрамында квадрат түбiрлерi бар өрнектердi тепе - тең түрлендiру
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақ № 16-17 |
Мектеп: №59 жоббм |
||||||||||||||||||||
|
Күні: 08.10.24ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Амангельдиева Д.С |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Құрамында квадрат түбiрлерi бар өрнектердi тепе - тең түрлендiру |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.2.4 бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылтады. Бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылтып, қысқартады. бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылтып, есеп шығару барысында қолданады. |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Бір-бірін тыңдау, кезекпен сөйлеу, өз ойын нақты жеткізу, дәлелдер мен мысалдар келтіру, өздігінен үйренуге талпыну, академиялық шыншылдық, топтық және жұптық жұмыстарда ашық болу. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Жүректен-жүрекке» оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу, жылы лебіздер айту. Сыныптыи «flippity.net» платформасы арқылы «бөлшек сан»,«иррационал сан»және«квадрат түбір»деп үш топқа бөлу. Үй тапсырмасын тексеру. « Quizizz» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. Ширату жаттығуы. «Иә», «жоқ» әдісі: Өткен сабаққа үңілу ұсынылып отырған жаттығу арқылы оқушылар жиналып қалған жағымсыз эмоцияларынан арылып, жағымды қарым-қатынас құруға ынталанады. Жаттығу соңында сынып оқушыларының жұмыс істеуге деген қабілеті байқалады.
|
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды.
Оқушылар тапсырмаға иә немесе жоқ деп жауап бере отырып, сабаққа деген қабілеті ашылады. |
Әрбір оқушыға бағалау парағын ұсынылады және түрлі түсті асықтар беріледі.
Дескриптор: - көбейткішті түбір таңбасының алдына шығарады; 2 балл ҚБ « асықтар» арқылы бағалау
Дескриптор:
1 балл ҚБ « асықтар» арқылы бағалау
|
Психологиялық ахуал.
«flippity.net» платформасы
Бағалау парағы (1о балдық)
|
|||||||||||||||||
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 10 минут |
Жаңа сабақты түсіндіру барысында «Bilimland» білім беру порталында ақпараттық ресурс арқылы тақырыпты ашатын видеоролик көрсетіледі. https://bilimland.kz/kk/courses/math-kz/algebra/naqty-sandar/lesson/kvadrat-zhane-kub-tubirler (Ұ) «Түртіп алу» әдісі арқылы оқушылар тақырыптың маңызды тұстарын белгілеп алады. Тақырып бойынша туындаған сұрақтарға жауап алады ( |
Оқушылар видио сабақты көре отырып , маңызды тұстарын түртіп алады.
|
|
https://bilimland.kz/kk/courses/math-kz/algebra/naqty-sandar/lesson/kvadrat-zhane-kub-tubirler |
|||||||||||||||||
|
Оқулықпен жұмыс 25 минут |
(А) деңгей. 1 тапсырма. «Сәйкестендіру» белсенді әдіс тәсілі. Оқушылардың алған білімін қолдану, нақтылау және оқушылар белсенділігін арттыру мақсатында қолданылады.
.
К
(Б)деңгей 2-тапсырма. «Түйінді сәттер» белсенді әдісі жазбаша тапсырмаларды орындауда оқушылар оқып жатқан тапсырмаларының түйінді сәттерді түсінуге және дамытуға әкеледі.
Кері байланыс. Қысқаша көбейту формуласын қалай қолландың?
(С) деңгей. 3 тапсырма. “Суреттер сөйлейді”әдісі. Берілген сурет бойынша ортада жалпы пікір алысады,оларды түсіндіреді.
Киіз үйдің табанының
ауданы
1)Суретте қандай пішінді көріп отырсыздар? 2)Сурет бойынша шеңбер ұзындығын табыңыздар. Кері байланыс. 1)Шеңбердің аудан формуласынан радиустың формуласын қалай қорыттың? 2) Шеңбердің ұзындығының формуласын жазып көрсетіңдер. |
Оқушылардың алған білімін қолданып,нақтылап белсенділігін арттырып тапсырманы орындайды.
Тапсырмаларды орындауда оқушылар оқып жатқан тапсырмаларының түйінді сәттерді түсініп, тапсырманы орындайды.
Берілген сурет бойынша ортада оқушылар жалпы пікір алысады,оларды түсіндіреді.
|
Дескриптор:
2 балл ҚБ « асықтар» арқылы бағалау
Дескриптор: -оқушылар өрнектің түйіндесін анықтайды; -түйінді бойынша есепті шығарады; -иррационалдықтан құтылады; -кестені толтырады. 2 балл ҚБ « асықтар» арқылы бағалау
Дескриптор:
3 балл ҚБ « асықтар» арқылы бағалау
|
Сәйкестендіру тапсырмалары.
Кеспе .
Слайд
Слайд
Тапсырмалар жазылған хаттар
Түрлі түсті асықтар
Киіз үйдің ішкі жабдықтарымен таныстырып өту,ұлттық құндылығымызды дарыту.
|
|||||||||||||||||
|
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту Рефлексия Сабақты қорытындылау мақсатында «Чат GPT» платформасы арқылы тест орындаймыз (5 балл)
A) 2√(3)/3 B) 2/3√(3) C) 2/√(9) D) 2√(3)/9 2. 5/√(2) + √(3) бөлшегінің бөлімін иррационалдықтан құтқару үшін қандай өрнек қолданамыз? A) 5(√(2) - √(3))/2 - 3 B) 5(√(2) + √(3))/2 + 3 C) 5(√(2) - √(3))/-1 D) 5(√(2) - √(3))/-1 3. Рационалдандыру үшін 5/√(7) бөлшегін қалай жазуға болады? A) 5√(7)/7 B) 5/√(7) + 1 C) 5√(7)/1 D) 5/7 4. 3/√(5) - 1 бөлшегін рационалдандырғанда қандай өрнек пайда болады? A) 3(√(5) + 1)/5 – 1 B) 3(√(5) - 1)/5 + 1 C) 3(√(5) - 1)/5 – 2 D) 3(√(5) + 1)/5 + 2
A) 5(√(7) + 3)/7 – 9 B) 5(√(7) - 3)/7 – 9 C) 5(√(7) + 3)/7 + 9 D) 5(√(7) + 3)/7 - 9 Үйге тапсырма беріледі |
Оқушылар сабақты пысықтау барысында тест тапсырмаларын орындайды. |
Дескриптор:
-түйінді бойынша есепті шығарады; -иррационалдықтан құтылады; 5 балл
|
«Чат GPT» платформасы
Электронды тақта |
|||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)
|
Оқушылар өздері белгілеген балағау парағының баллын есептейді |
«Білім қоржыны» әдісі арқылы кері байланыс жасайды Сары,жасыл,қызыл асықтарды өз қоржынына салады
|
Түрлі түсті асықтар
|
|||||||||||||||||
Таныстым: Асанова Б.Ж
шағым қалдыра аласыз



ерібайланыс
















