2024-2025 оқу жылына арналған
Қысқа мерзімді сабақ жоспарларын жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Материалдар / Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

Материал туралы қысқаша түсінік
квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып көбейткішті түбір таңбасының алдына шығарады және ішіне енгізу.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады



«Бауыржан Момышұлы атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі





Бекітемін:

Мектеп директоры: Г.Т. Абылғазиева





Сабақтың тақырыбы

Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру




Тексерген ДӘІЖО: Бейсекенова А.Қ

Зерттеу сабағы: 8 «В» сынып Математика пәні мұғалімі: Кеулимкосова Г.М





2022-2023 оқу жылы

Тақырыбы

Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

Күні,айы: 07.10.2022ж

Мұғалімнің аты-жөні: Кеулимкосова Г.М

Сынып: 8 «В»

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.1.2.3 көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу;

Сабақ мақсаты

квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып көбейткішті түбір таңбасының алдына шығарады және ішіне енгізу.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың күтілетін әрекеттері

«А», «Б», «С»

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин







5 мин

1 .(Ұ) Ұйымдастыру.

Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.

2. Платформамен топқа бөлу

3.Үй тапсырмасын тексеру. №4.7
«Көршіңді тексер әдісі»

мәні неге тең?

түбір астына енгізу үшін...

4.Өткен тақырыпты қайталаймыз. «Менен сұрақ, сенен жауап» сұрақ- жауап сәті

1 Квадрат түбір деген не?

2.    Арифметикалық квадрат түбір деген не?

3.    Саннан квадрат түбір алу үшін бұл сан қандай болу керек?

4.    Теріс санның квадрат түбірі бар ма?

5.    Арифметикалық квадрат түбірдің қандай қасиеттері бар?









«А» оқушы есеп орындау барысында квадрат түбірдің қандай қасиетін қолданды, түбір астынан қалай шығарды

«Б» оқушының айтуы бойынша: көбейткішті квадрат түбір таңбасының астынан шығара білу.

«С» оқушының айтуы бойынша көбейткішті квадрат түбір таңбасының астына енгізе алады.

Оқушылар мұғаліммен амандасады.

Топқа бөлінеді



Үй тапсырмасы бойынша;



Сұрақтарға жауап беруі;





Оқушылар қайталап сабақ мақсатын айтып өтеді.

Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады.




Дескриптор:

-көбейткішті квадрат түбір таңбасының астынан шығара біледі: 1балл

-көбейткішті квадрат түбір таңбасының астына енгізе алады: 1 балл

Жалпы балл: 2 балл



Бағалау:

-дұрыс жауапқа 1 балл

Жалпы бал- 1 балл



Слайд, жұмыс ддддддддәпте дәптері


Мобильді қосымша


























Сабақтың ортасы

15мин









10 мин

























Кім жылдам?”

8 мин












Үйге тапсырма

(Ж.Ж) Жұптық Жұмыс

а)

б)

в)

(Т.Ж) «Ойлан, тап» әдісі бойынша берілген тапсырмадан өздеріне қажетті білімді алып, топпен орындап, өз пікірлерін ортаға салады,бір-біріне түсіндіреді.

Өрнектің мәнін тап, салыстыр:

Амалдарды орында

(оқулықтан) №4,4 №4,6 №4,8












Жеке жұмыс

Есептеңіз:

4,20

«А» оқушы есеп орындау барысында көбейтіндінің квадрат түбірі қасиеттерін қолданады

«Б» оқушының айтуы бойынша: түбрдің астынан шығара біледі

«С» оқушының айтуы бойынша түбрдің астынан шығара біледі өрнектің мәнін есептейді



«А» оқушы есеп орындау барысында мәндерін салыстырады

«Б» оқушының айтуы бойынша: көбейтіндінің квадрат түбірі қасиеттерін қолданады

«С» оқушының айтуы бойынша көбейтіндінің квадрат түбірі қасиеттерін қолданады, өрнектің мәнін есептейді, мәндерін салыстырады.






«А» оқушы есеп орындау барысында: квадрат түбірдің қасиетін қолданады

«Б» оқушының айтуы бойынша: өрнектің мәнін есептейді түбірдің астынан шығарады

«С» оқушының айтуы бойынша берілген тапсырманы орындап орындау барсында түбірден шығарып түбірдің ішіне енгізеді

Тапсырманы жұптасып орындайды



Оқушылар тапсырманы орындап бағалау парағына бал қойылады












Оқушылар тапсырманы орындап бағалау парағына бал қойылады

Дескриптор:

-көбейтіндінің квадрат түбірі қасиеттерін қолданады:

1балл

-өрнектің мәнін есептейді1 балл

Жалпы балл – 2 балл

Оқушылар бір-бірін бағалайды



Дескриптор:

- көбейтіндінің квадрат түбірі қасиеттерін қолданады: -1 балл

-өрнектің мәнін есептейді:1балл

-мәндерін салыстырады: 1балл

Жалпы балл – 3 балл


Слайд

Жұмыс дәптері




Дескриптор:

- квадрат түбірдің қасиетін қолданады: 1 балл

-өрнектің мәнін есептейді:1балл

Жалпы балл-2 балл


Сабақтың соңы

Сабақтың соңы

Ой толғаныс

Рефлексия

5 мин.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.




Рефлексия.

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- қандай бағытта жұмысты жетілдіру қажет

Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.










03 Сәуір 2025
57
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі