Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп |
№169 мектеп-лицейі |
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Квадрат түбір және иррационал өрнек |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исмайлова Ж.А. |
|
Күні: |
08.10.2025ж |
|
Сыныбы: 8 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
8.1.2.5 құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды; |
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбек сүйгіштікке баулу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгелдеу; 2.Ынтымақтастық ахуал тудыру. 3.Шаттық шеңберін құру; 4. Мұғалім оқушыларға сабақ тақырыбымен және сабақ мақсатымен таныстыру. ІІ.Топтарға бөлу. Оқушыларды «Геометриялық фигуралар» әдісі арқылы 3 топқа бөлу. 1топ: 2.топ: 3топ: «Educaplay»платформасында қайталау есептерін беремін. https://www.educaplay.com/learning-resources/22579172-learning_resource.html
ІІІ Үй тапсырмасын тексеру: «Көрші»әдісі арқылы тексеремін |
Шаттық шеңберін құрып «Жылы жүрек-жақсы тілек!» әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Оқушылар шаңырақтың уықтарындағы жазылған сөздер арқылы төрт топқа бөлінеді.
Шешуі:
1)
2)
3)
4)
5)
6)
7)
8)
9) 10) |
«Тамаша!», «Жарайсыңдар!» «Керемет!» «Жақсы!» «Талпын!» «Әрекет жаса!» -деген сияқты «Мадақтау сөз!» әдісі арқылы бағалау «Сандық»бағалау парағы арқылы бағалау жүреді. Дескрипторы: * құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды *жауабын табады. |
8-сынып оқулығы Пән дәптерлері «Геометриялық фигуралар» арқылы топқа бөлінеді. |
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Топтық жұмыс: 1-топ
2-топ
3-топ
Жеке жұмыс. «Kahoot»ойыны арқылы оқушыларға жеке жеке есептерді беремін. https://create.kahoot.it/details/919e467f-281f-4007-93bf-f0734b50d127
|
Шешуі:
Шешуі:
Себебі a>0,b<0 Шешуі:
3ab Шешуі:
1)
2)
3)2
4)
5)
6)
7)(
8)(3+ |
Дескрипторы: * құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды *жауабын табады. Дескрипторы: * құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды *жауабын табады. Дескрипторы: * құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды *жауабын табады. Дескрипторы: * құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды *жауабын табады. |
Слайд Үлестірме қима қағаздар. Слайд Үлестірме қима қағаздар |
|
7 минут |
Жұптық тапсырмалар.
|
Жауабы:
1)
2)
21
3)-
4)7
5)3
6)7х |
Дескрипторы: * құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды *жауабын табады. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты бекіту: «Семанткалық карта»
Үйге тапсырма. |
Рефлексия. «Асық» әдісі.
|
Өзін-өзі бағалайды Дескрипторы: * құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды *жауабын табады. |
Слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп |
№169 мектеп-лицейі |
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Квадрат түбір және иррационал өрнек |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исмайлова Ж.А. |
|
Күні: |
08.10.2025ж |
|
Сыныбы: 8 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
8.1.2.5 құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды; |
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбек сүйгіштікке баулу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгелдеу; 2.Ынтымақтастық ахуал тудыру. 3.Шаттық шеңберін құру; 4. Мұғалім оқушыларға сабақ тақырыбымен және сабақ мақсатымен таныстыру. ІІ.Топтарға бөлу. Оқушыларды «Геометриялық фигуралар» әдісі арқылы 3 топқа бөлу. 1топ: 2.топ: 3топ: «Educaplay»платформасында қайталау есептерін беремін. https://www.educaplay.com/learning-resources/22579172-learning_resource.html
ІІІ Үй тапсырмасын тексеру: «Көрші»әдісі арқылы тексеремін |
Шаттық шеңберін құрып «Жылы жүрек-жақсы тілек!» әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Оқушылар шаңырақтың уықтарындағы жазылған сөздер арқылы төрт топқа бөлінеді.
Шешуі:
1)
2)
3)
4)
5)
6)
7)
8)
9) 10) |
«Тамаша!», «Жарайсыңдар!» «Керемет!» «Жақсы!» «Талпын!» «Әрекет жаса!» -деген сияқты «Мадақтау сөз!» әдісі арқылы бағалау «Сандық»бағалау парағы арқылы бағалау жүреді. Дескрипторы: * құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды *жауабын табады. |
8-сынып оқулығы Пән дәптерлері «Геометриялық фигуралар» арқылы топқа бөлінеді. |
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Топтық жұмыс: 1-топ
2-топ
3-топ
Жеке жұмыс. «Kahoot»ойыны арқылы оқушыларға жеке жеке есептерді беремін. https://create.kahoot.it/details/919e467f-281f-4007-93bf-f0734b50d127
|
Шешуі:
Шешуі:
Себебі a>0,b<0 Шешуі:
3ab Шешуі:
1)
2)
3)2
4)
5)
6)
7)(
8)(3+ |
Дескрипторы: * құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды *жауабын табады. Дескрипторы: * құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды *жауабын табады. Дескрипторы: * құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды *жауабын табады. Дескрипторы: * құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды *жауабын табады. |
Слайд Үлестірме қима қағаздар. Слайд Үлестірме қима қағаздар |
|
7 минут |
Жұптық тапсырмалар.
|
Жауабы:
1)
2)
21
3)-
4)7
5)3
6)7х |
Дескрипторы: * құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды *жауабын табады. |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты бекіту: «Семанткалық карта»
Үйге тапсырма. |
Рефлексия. «Асық» әдісі.
|
Өзін-өзі бағалайды Дескрипторы: * құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды *жауабын табады. |
Слайд |
шағым қалдыра аласыз












