|
Педагогтің аты-жөні |
Ахметова Р |
|||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
11.10.2023ж |
|||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.Бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
8.1.2.4 бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылтады; Құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды; |
|||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту - «Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақ- жауап сәті |
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Топқа бөлу: «Эвклид», «Пифагор», «Архимед» Үй тапсырмасын айту. Топ басшысы тексереді Сұрақтарға жауап береді. |
ынталандыру мақсатында мақтау сөздерімен ауызша бағалау. «Жарайсың» |
Оқулық формулалар |
|||||||||||||
|
10 мин |
Негізгі бөлім |
Мысалы:
Кейбір жағдайда бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату үшін түйіндес өрнектер ұғымы қолданылады.
Мысалы: |
Берілген тапсырмаларды орындайды.
Мысалы:
Шешуі:
|
Оқушылар дың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
|
|||||||||||||
|
25 минут |
Бекіту тапсырмасы |
1. Ұжымдық жұмыс. №1. Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босатып, бөлшекті қысқартыңдар: Шешуі: Егер бөлшектің бөлімінде квадрат түбірлері бар өрнектердің қосындысы немесе айырымы болса, онда бөлшектің алымы мен бөлімін «бөлімінің түйіндес өрнегіне» көбейтеміз.
Қалған есептің жауаптары: 2.
3.
4.
Сәйкестдіру тесті
|
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды №1. Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босатыңдар:
Шешуі:
Қалған есептің жауаптары: 2.
№1. Бөлшекті қысқартыңдар:
Шешуі: Қалған есептің жауаптары:
|
Дескриптор:
|
|
|||||||||||||
|
5 минут |
|
Үйге тапсырма беру. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
|
|||||||||||||
Тексерілді 11.10.2023ж
Үлкеншыған орта мектебі
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту
2023-2024 оқу жылы
|
2 |
8 |
|
|
13-2 |
|
(3- |
|
|
|
4 |
|
(3- |
10 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.Бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.Бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту
|
Педагогтің аты-жөні |
Ахметова Р |
|||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
11.10.2023ж |
|||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
8.1А Квадрат түбір және иррационал өрнек |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру.Бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
8.1.2.4 бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту; |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылтады; Құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындайды; |
|||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту - «Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақ- жауап сәті |
Амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. Топқа бөлу: «Эвклид», «Пифагор», «Архимед» Үй тапсырмасын айту. Топ басшысы тексереді Сұрақтарға жауап береді. |
ынталандыру мақсатында мақтау сөздерімен ауызша бағалау. «Жарайсың» |
Оқулық формулалар |
|||||||||||||
|
10 мин |
Негізгі бөлім |
Мысалы:
Кейбір жағдайда бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату үшін түйіндес өрнектер ұғымы қолданылады.
Мысалы: |
Берілген тапсырмаларды орындайды.
Мысалы:
Шешуі:
|
Оқушылар дың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
|
|||||||||||||
|
25 минут |
Бекіту тапсырмасы |
1. Ұжымдық жұмыс. №1. Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босатып, бөлшекті қысқартыңдар: Шешуі: Егер бөлшектің бөлімінде квадрат түбірлері бар өрнектердің қосындысы немесе айырымы болса, онда бөлшектің алымы мен бөлімін «бөлімінің түйіндес өрнегіне» көбейтеміз.
Қалған есептің жауаптары: 2.
3.
4.
Сәйкестдіру тесті
|
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды №1. Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босатыңдар:
Шешуі:
Қалған есептің жауаптары: 2.
№1. Бөлшекті қысқартыңдар:
Шешуі: Қалған есептің жауаптары:
|
Дескриптор:
|
|
|||||||||||||
|
5 минут |
|
Үйге тапсырма беру. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
|
|||||||||||||
Тексерілді 11.10.2023ж
Үлкеншыған орта мектебі
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту
2023-2024 оқу жылы
|
2 |
8 |
|
|
13-2 |
|
(3- |
|
|
|
4 |
|
(3- |
10 |
шағым қалдыра аласыз






































