ШЫМКЕНТ МЕДРЕСЕ КОЛЛЕДЖІ ЖЕКЕ МЕКЕМЕСІ
Оқу сабағының жоспары №2
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құрандағы білімге қатысты ұстанымдар |
||
|
Модуль /пән атауы |
Ислам білім беру еркешеліктерін қолдану |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Раджаматов А.А. |
||
|
1. Жалпы мәліметтер |
|
||
|
Курс: |
4 |
|
|
|
Топ: |
04-424 |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
|
Сабақтың түрі |
Теориялық |
||
|
2. Сабақтың мақсаттары, міндеттері: |
Мақсаты: Құрандағы дағуат ұғымын түсіндіру.
Міндеттері: Дағуат теориясының негізгі бағыттары мен қағидаларын таныстыру; Студенттерді діни педагогикада дағуат әдістерін қолдануға үйрету. |
||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
Құрандағы дағуат терминін және мағынасын біледі; Дағуаттың теориялық негіздерін түсінеді; Діни педагогикада дағуат әдістерін қолданудың мәнін сипаттай алады; Өз ойларын жүйелі түрде жеткізе алады және талқылауға қатыса алады. |
||
|
4. Қажетті ресурстар: |
Наурызбай қажы Тағанұлының «Ислам дағутының негіздері мен әдістері» кітабы; Ақпараттық презентация (PowerPoint); Слайдтар мен бейнематериалдар; Тақта, маркерлер; Компьютер және проектор. |
||
|
5. Сабақтың барысы: |
|||
|
Кезең |
Іс-әрекеттер мен тапсырмалар |
Ресурстар |
|
Жоспарлау кезеңі 20 мин. Ұйымдастыру Білім алушылармен сәлемдесу, көңіл-күйін анықтау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Үй тапсырмасын тексеру Үй жұмысын сұрақ жауап арқылы тексеру |
1. Білім алушылармен амандасу, топ студенттерін түгелдеу. 2. Білім алушылардың өзара ынтымақтастығын және бірлесе жұмыс жасауына ықпал жасау үшін күндеріне сәттілік, бірлік, татулық тілеу. 3. Құрандағы дағуат ұғымы туралы қысқаша ақпарат беру; Топтық талқылау ұйымдастыру. |
Интерактивті тақта;
- Кітап, презентация, бейнематериал |
|
Оқыту (ұйымдастыру, өткізу) 30 мин.
Жаңа материалды түсіндіру
Дағуат ұғымының Құрандағы анықтамасы мен мағынасы; Дағуат теориясының негізгі қағидалары мен ерекшеліктері; Дағуат әдістерінің діни педагогикадағы рөлі. |
Мұғалімнің іс-әрекеті: Материалды түсінікті әрі жүйелі баяндау; Студенттерді талқылауға ынталандыру; Түсініксіз тұстарды толықтыру.
Білім алушылардың іс-әрекеті: Активті тыңдау; Пікір айту және сұрақтар қою; Тапсырмаларды орындау. |
Оқу материалы (кітап, суреттер, тақта, маркер);
|
|
Жаңа материалды бекіту 20 мин. |
Жаңа материалды бекіту
Топтық талқылау және пікір алмасу; Қысқа жазбаша тапсырма немесе сұрақтарға жауап беру. |
|
|
Бағалау кезеңі 10 мин. |
Сұрақ-жауап арқылы студенттердің білімін бағалау; Топтық талқылаудағы белсенділігін бақылау. |
|
|
Рефлексия 5 мин. |
Студенттерден сабақтан алған әсерлері мен жаңалықтары туралы айтуын сұрау; Қандай қиындықтар болғанын талқылау. |
|
|
Үй тапсырмасы 5 мин. Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру |
Құрандағы дағуат туралы қосымша әдебиеттер оқу; Тақырып бойынша шағын реферат немесе эссе дайындау. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құрандағы білімге қатысты ұстанымдар
Құрандағы білімге қатысты ұстанымдар
ШЫМКЕНТ МЕДРЕСЕ КОЛЛЕДЖІ ЖЕКЕ МЕКЕМЕСІ
Оқу сабағының жоспары №2
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құрандағы білімге қатысты ұстанымдар |
||
|
Модуль /пән атауы |
Ислам білім беру еркешеліктерін қолдану |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Раджаматов А.А. |
||
|
1. Жалпы мәліметтер |
|
||
|
Курс: |
4 |
|
|
|
Топ: |
04-424 |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
|
Сабақтың түрі |
Теориялық |
||
|
2. Сабақтың мақсаттары, міндеттері: |
Мақсаты: Құрандағы дағуат ұғымын түсіндіру.
Міндеттері: Дағуат теориясының негізгі бағыттары мен қағидаларын таныстыру; Студенттерді діни педагогикада дағуат әдістерін қолдануға үйрету. |
||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
Құрандағы дағуат терминін және мағынасын біледі; Дағуаттың теориялық негіздерін түсінеді; Діни педагогикада дағуат әдістерін қолданудың мәнін сипаттай алады; Өз ойларын жүйелі түрде жеткізе алады және талқылауға қатыса алады. |
||
|
4. Қажетті ресурстар: |
Наурызбай қажы Тағанұлының «Ислам дағутының негіздері мен әдістері» кітабы; Ақпараттық презентация (PowerPoint); Слайдтар мен бейнематериалдар; Тақта, маркерлер; Компьютер және проектор. |
||
|
5. Сабақтың барысы: |
|||
|
Кезең |
Іс-әрекеттер мен тапсырмалар |
Ресурстар |
|
Жоспарлау кезеңі 20 мин. Ұйымдастыру Білім алушылармен сәлемдесу, көңіл-күйін анықтау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Үй тапсырмасын тексеру Үй жұмысын сұрақ жауап арқылы тексеру |
1. Білім алушылармен амандасу, топ студенттерін түгелдеу. 2. Білім алушылардың өзара ынтымақтастығын және бірлесе жұмыс жасауына ықпал жасау үшін күндеріне сәттілік, бірлік, татулық тілеу. 3. Құрандағы дағуат ұғымы туралы қысқаша ақпарат беру; Топтық талқылау ұйымдастыру. |
Интерактивті тақта;
- Кітап, презентация, бейнематериал |
|
Оқыту (ұйымдастыру, өткізу) 30 мин.
Жаңа материалды түсіндіру
Дағуат ұғымының Құрандағы анықтамасы мен мағынасы; Дағуат теориясының негізгі қағидалары мен ерекшеліктері; Дағуат әдістерінің діни педагогикадағы рөлі. |
Мұғалімнің іс-әрекеті: Материалды түсінікті әрі жүйелі баяндау; Студенттерді талқылауға ынталандыру; Түсініксіз тұстарды толықтыру.
Білім алушылардың іс-әрекеті: Активті тыңдау; Пікір айту және сұрақтар қою; Тапсырмаларды орындау. |
Оқу материалы (кітап, суреттер, тақта, маркер);
|
|
Жаңа материалды бекіту 20 мин. |
Жаңа материалды бекіту
Топтық талқылау және пікір алмасу; Қысқа жазбаша тапсырма немесе сұрақтарға жауап беру. |
|
|
Бағалау кезеңі 10 мин. |
Сұрақ-жауап арқылы студенттердің білімін бағалау; Топтық талқылаудағы белсенділігін бақылау. |
|
|
Рефлексия 5 мин. |
Студенттерден сабақтан алған әсерлері мен жаңалықтары туралы айтуын сұрау; Қандай қиындықтар болғанын талқылау. |
|
|
Үй тапсырмасы 5 мин. Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру |
Құрандағы дағуат туралы қосымша әдебиеттер оқу; Тақырып бойынша шағын реферат немесе эссе дайындау. |
|
шағым қалдыра аласыз













