|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Бариева А.А. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сабақ |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Матадан құрақтар құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрақ құрау әдісін
үйрету,құрақтың түрлерімен таныстыру, шығармашылыққа
баулу |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ-тың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. -Оқушылардың сабаққа қатынасын тексеру. -сынып бөлмесінің тазалығын қадағалау -ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Сіздер ізденгенсіздер ме? - Сіздер жалқаусыздар ма? -Сіздер ойшылсыздар ма? - Сіздер еріншіксіздер ме? - Сіздер тапқырсыздар ма? - Сіздер алғырсыздар ма? - Сіздер әдептісіздер ме? - Сіздер ұйымшылсыздар ма? Қауіпсіздік ережесі |
Ширату жаттығуын орын-дайды. |
Жапон-дық бағалау |
|
||
|
Сабақ-тың ортасы |
1 –тапсырма: Ұшақ сұрақтары Матаның қандай түрлерін білсің? Атлас матасының артықшылығы Атлас матасының кемшілігі Зығыр матасының артықшылығы Зығыр матасының кемшілігі
2 –тапсырма: Постер жасау Құрақ құрау тарихы. Мақсаты . Техникасы . Қойылатын талабы. Құрақ түрлері 3- тапсырма: Практикалық жұмыс. Құрақ құрау технологиясы 1.Өрнек сызбасын қағаз бетіне түсіру. 2.Түсті таңдап бояу. 3.Геометриялық пішінде үлгі қағаз бетіне дайындау. 4.Үлгіне қағаз мөлшерімен қию. 5.Төрт бұрыш, үшбұрыштарды қиғанда тігіске кететін өлшемдерді дұрыс есептеу. 6.Өрнек бойынша рет-ретімен бөліктерді тігу. 7.Қиылған сызба үлгіге қарап белгіленген өрнек бойынша рет-ретімен орналастыру. Жалпы 16 төртбұрыш,10 үшбұрыш ақ түс,10 үшбұрыш жасыл, 1 төрбұрыш жасыл 5 төртбұрыш ақ түс болады.
«Аққу құрағын» тігу. Екі түсті матадан үшбұрыш және төртбұрыш пішімін дайындау. |
Сұрақтарға жауап береді Топпен тақырыпты ашады Құрақ құрауды үйренед і Аққу құрағын тігеді |
Жаподық бағалау Жапон-дық бағалау Жапон-дық бағалау Жапон-дық бағалау |
|
||
|
Сабақ-тың соңы 5 мин |
Қорытындылау. Бүгінгі сабақтан үйренген жақсы қасиеттерін еске түсіріп , айтып береді. |
Сабаққа кері байланыс береді |
Тамаша жақсы қанағат |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құрақ құрау әдісін үйрету,құрақтың түрлерімен таныстыру, шығармашылыққа баулу
Құрақ құрау әдісін үйрету,құрақтың түрлерімен таныстыру, шығармашылыққа баулу
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Бариева А.А. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сабақ |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Матадан құрақтар құрастыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрақ құрау әдісін
үйрету,құрақтың түрлерімен таныстыру, шығармашылыққа
баулу |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ-тың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. -Оқушылардың сабаққа қатынасын тексеру. -сынып бөлмесінің тазалығын қадағалау -ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Сіздер ізденгенсіздер ме? - Сіздер жалқаусыздар ма? -Сіздер ойшылсыздар ма? - Сіздер еріншіксіздер ме? - Сіздер тапқырсыздар ма? - Сіздер алғырсыздар ма? - Сіздер әдептісіздер ме? - Сіздер ұйымшылсыздар ма? Қауіпсіздік ережесі |
Ширату жаттығуын орын-дайды. |
Жапон-дық бағалау |
|
||
|
Сабақ-тың ортасы |
1 –тапсырма: Ұшақ сұрақтары Матаның қандай түрлерін білсің? Атлас матасының артықшылығы Атлас матасының кемшілігі Зығыр матасының артықшылығы Зығыр матасының кемшілігі
2 –тапсырма: Постер жасау Құрақ құрау тарихы. Мақсаты . Техникасы . Қойылатын талабы. Құрақ түрлері 3- тапсырма: Практикалық жұмыс. Құрақ құрау технологиясы 1.Өрнек сызбасын қағаз бетіне түсіру. 2.Түсті таңдап бояу. 3.Геометриялық пішінде үлгі қағаз бетіне дайындау. 4.Үлгіне қағаз мөлшерімен қию. 5.Төрт бұрыш, үшбұрыштарды қиғанда тігіске кететін өлшемдерді дұрыс есептеу. 6.Өрнек бойынша рет-ретімен бөліктерді тігу. 7.Қиылған сызба үлгіге қарап белгіленген өрнек бойынша рет-ретімен орналастыру. Жалпы 16 төртбұрыш,10 үшбұрыш ақ түс,10 үшбұрыш жасыл, 1 төрбұрыш жасыл 5 төртбұрыш ақ түс болады.
«Аққу құрағын» тігу. Екі түсті матадан үшбұрыш және төртбұрыш пішімін дайындау. |
Сұрақтарға жауап береді Топпен тақырыпты ашады Құрақ құрауды үйренед і Аққу құрағын тігеді |
Жаподық бағалау Жапон-дық бағалау Жапон-дық бағалау Жапон-дық бағалау |
|
||
|
Сабақ-тың соңы 5 мин |
Қорытындылау. Бүгінгі сабақтан үйренген жақсы қасиеттерін еске түсіріп , айтып береді. |
Сабаққа кері байланыс береді |
Тамаша жақсы қанағат |
|
||
шағым қалдыра аласыз















