Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Құрлық суларының экологиялық проблемалары
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
8 сынып
Қысқа мерзімді жоспар.
Күні:8.10.2020ж Сынып:8 |
Мектеп:№8 Нұртас Оңдасынов атындағы жалпы орта мектебі мемлекеттік мекемесі Мұғалімнің аты- жөні: Қабылова Ботакоз Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Құрлық суларының экологиялық проблемалары.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
8.3.3.6 Құрлық суларының экологиялық проблемаларын жіктеп, шешу жолдарын ұсынады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критериі |
Құрлық суларының таралуын біледі,көрсете алады. Құрлық суларының географиялық заңдылықтар арқылы ерекшелігін анықтай алады. Құрлық суларының экологиялық проблемаларын жіктеп,одан шығу жолдарын анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқылым-айтылым : Мәтінді оқи отырып құрлық суларының түрлерін ,ерекшелігін зерделейді.Құрлық суларының түрлерін ,және жер бетінде таралымын айтып шығады. Тыңдалым-жазылым: Ойларын ортаға салып,бейнероликте көргендерін талдап пікірлеседі.Оқушылар географиялық термин сөздерді жазып алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Өзін-өзіне және айналадағы адамдарға құрмет: Оқушылар топтық жұмыста өзгелердің мәдениетіне көзқарастарына құрметпен қарайды,тапсырмаларды нақты және өз уақытында орындауға тырысады. Ұлттық құндылықтар:Қоршаған табиғи ортаны қорғау,аялау ластаудан қорғай білуге уйрету. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Химия-құрлық суларында кездесетін химиялық элементтерді біледі. Математика-құрлық суларының тереңдігін ,көлемін,ұзындығын анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Көлдер мен мұздықтар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған уақыты |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Дерексөздер, ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпқа ынтымақтастық атмосферасын орнату.оқушыларды түгендеу.сынып тазалығына көңіл бөлу.Сыныпты геометриялық пішіндер арқылы топқа біріктіремін. 1 топ Төрт бұрыш 2 топ Ұшбұрыш 3 топ Дөңгелек
Үй тапсырмасын « Зымыран сұрақтар» әдісі арқылы сұраймын. 1Неліктен мұздықтар типіне қарай екіге бөлінеді. 2 Не себепті биік таулы өлкелердегі мұздықтар қайсы тауда басым орналасқан. 3 Не себепті көлдер орналасу типіне қарай қанша топқа бөлінеді. |
Бағалау парақшасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 20мин |
Қызығушылығын ояту мақсатында бейнеролик көрсету. 1 тапсырма «Кластер » әдісі бойынша мәтін мен жұмыс (оқушыларға оқулықтағы мәтін бөліп беріледі,мәтінді оқып ,топ ішінде терең талқылайды постер жасайды) 1 топ Мұздықтар(картамен жұмыс) 2 топ Жер асты сулар (тірек сызбамен) 3 топ Өзендер (сурет арқылы)қорғап шығады.
Өзара топтық бағалау «Өзін өзі бағалау» парақшаларына өзара бағалайды. 2 тапсырма «Қорапшадағы сұрақтар» әдісі картамен жұмыс .Бұл әдісте құрлық суларына кіретін обьектілерді дұрыс тауып картаға жабыстырып шығуы тиіс.Каспий,Арал,Балқаш,Ніл Амазонка, Корженевский,Хабборт,Миссисипи.
Өзара топтық бағалау «Басбармақ бағалау» әдісі арқылы топтар өзара бағалайды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 10мин
|
«Файнворд» әдісі оқушыларға берілген төр көздегі құрлық суларына қатысты атаулар мен терминдерді анықтайды.
|