Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Физикалық география. 3.3.Гидросфера |
|
|
Педагогтың аты – жөні: |
Жұмабек Ү |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құрлықтағы сулардың түрлері мен қалыптасуы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.3.3.1 -құрлық суларының қалыптасу жолдарын анықтайды |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық білім алушылар үшін: Құрлық суларының түрлерін ажырату Құрлық суларының қалыптасуын анықтау |
|
|
Бағалау критерийі: |
Барлық білім алушылар үшін: Құрлықтағы сулардың түрлері бойынша жіктеп, қалыптасу жолдарын түсіндіреді |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері: |
Түсіну, қолдану |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті
|
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы: (5-10 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Білім алушылармен амандасу, түгендеу 2. «Қазақстан картасы пазл» сергіту сәті Білім алушылар қолдарына берілген пазлдар арқылы Қазақстанның картасын құрастырады. 3. «Ой түрткі» әдісі бойынша ой түрткі сұрақтарына жауа береді: Гидросфера дегеніміз не? Гидросфераның құрамдас бөліктерін атаңыз? Дүниежүзілік суларға нелер жатады? |
Білім алушылар сәлемдесіп, Қазақстанның картасын құрастырады. Берілген сұрақтар бойынша өз ойларын ортаға салып пікірлерін білдіреді. |
«Жарайсың! Бәрекелді!» «Тамаша», «Керемет» сөздері арқылы педагог бағалау жүргізеді. Педагог әр оқушыны өзінің бағалау журналына бағалап отырады |
|
|
Сабақтың ортасы: 10-32 мин
|
Жаңа білімді меңгерту Құрлықтағы сулардың түрлері мен қалыптасуын түсіндіреді. Құрлық сулары- бұл Жердің су қабығының бір бөлігі. Оған жер жер асты сулары, өзендер, көлдер, мұздықтар мен батпақтар жатады. Құрлық суы жалпы әлемдік су қорының бар жоғы 3,5 %- ын ғана алып жатыр. Оның тек 2,5-ын ғана тұщы су құрайды.
Құрлық суларының қалыптасу жолдары:
1-тапсырма. Берілген кесте бойынша құрлық суларын сәйкестендіріңіз.
Дескриптор:
2- тапсырма. Географиялық нысандардың қай материкте орналасқанын анықтайды.
Дескриптор:
3. Тапсырма Билет сұрақтарына жауап беру
Дескриптор:
|
Мұғалімнің түсіндірмесі арқылы жаңа тақырыпты түсініп, меңгереді Берілген кесте бойынша сәйкестікті анықтайды Берілген термин сөздерді анықтамамен сәйкестендіреді Көрсетілген географиялық нысандардың қай материкте орналасқандығын анықтайды Білім алушыларға 2 сұрақтан тұратын билет таратылады, оқушылар өз жауаптарын жазады |
«Жарайсың! Бәрекелді!» «Тамаша», «Керемет» сөздері арқылы педагог бағалау жүргізеді 2-балл 5-балл 2-балл |
Интер белсенді тақта Оқулық Сызбалар Дәптермен жұмыс Картамен жұмыс Дәптермен жұмыс Билет сұрақтары |
|
Сабақтың соңы: (3 мин)
|
Үй тапсырмасы: &22 оқу, түсінік айту «Құрлық сулары» тақырыбында жазба әңгіме дайындау Кері байланыс: «Қолшатыр» әдісі арқылы бүгінгі сабаққа кері байланыс жасайды |
Бүгінгі сабаққа кері байланыс жасайды
|
Сабақ бойы жинаған баллдары арқылы қалыптастыршы баға қойылады Жалпы 10 балл |
стикер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құрлықтағы сулардың түрлері мен қалыптасуы.
Құрлықтағы сулардың түрлері мен қалыптасуы.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Физикалық география. 3.3.Гидросфера |
|
|
Педагогтың аты – жөні: |
Жұмабек Ү |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Құрлықтағы сулардың түрлері мен қалыптасуы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.3.3.1 -құрлық суларының қалыптасу жолдарын анықтайды |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық білім алушылар үшін: Құрлық суларының түрлерін ажырату Құрлық суларының қалыптасуын анықтау |
|
|
Бағалау критерийі: |
Барлық білім алушылар үшін: Құрлықтағы сулардың түрлері бойынша жіктеп, қалыптасу жолдарын түсіндіреді |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері: |
Түсіну, қолдану |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті
|
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы: (5-10 мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Білім алушылармен амандасу, түгендеу 2. «Қазақстан картасы пазл» сергіту сәті Білім алушылар қолдарына берілген пазлдар арқылы Қазақстанның картасын құрастырады. 3. «Ой түрткі» әдісі бойынша ой түрткі сұрақтарына жауа береді: Гидросфера дегеніміз не? Гидросфераның құрамдас бөліктерін атаңыз? Дүниежүзілік суларға нелер жатады? |
Білім алушылар сәлемдесіп, Қазақстанның картасын құрастырады. Берілген сұрақтар бойынша өз ойларын ортаға салып пікірлерін білдіреді. |
«Жарайсың! Бәрекелді!» «Тамаша», «Керемет» сөздері арқылы педагог бағалау жүргізеді. Педагог әр оқушыны өзінің бағалау журналына бағалап отырады |
|
|
Сабақтың ортасы: 10-32 мин
|
Жаңа білімді меңгерту Құрлықтағы сулардың түрлері мен қалыптасуын түсіндіреді. Құрлық сулары- бұл Жердің су қабығының бір бөлігі. Оған жер жер асты сулары, өзендер, көлдер, мұздықтар мен батпақтар жатады. Құрлық суы жалпы әлемдік су қорының бар жоғы 3,5 %- ын ғана алып жатыр. Оның тек 2,5-ын ғана тұщы су құрайды.
Құрлық суларының қалыптасу жолдары:
1-тапсырма. Берілген кесте бойынша құрлық суларын сәйкестендіріңіз.
Дескриптор:
2- тапсырма. Географиялық нысандардың қай материкте орналасқанын анықтайды.
Дескриптор:
3. Тапсырма Билет сұрақтарына жауап беру
Дескриптор:
|
Мұғалімнің түсіндірмесі арқылы жаңа тақырыпты түсініп, меңгереді Берілген кесте бойынша сәйкестікті анықтайды Берілген термин сөздерді анықтамамен сәйкестендіреді Көрсетілген географиялық нысандардың қай материкте орналасқандығын анықтайды Білім алушыларға 2 сұрақтан тұратын билет таратылады, оқушылар өз жауаптарын жазады |
«Жарайсың! Бәрекелді!» «Тамаша», «Керемет» сөздері арқылы педагог бағалау жүргізеді 2-балл 5-балл 2-балл |
Интер белсенді тақта Оқулық Сызбалар Дәптермен жұмыс Картамен жұмыс Дәптермен жұмыс Билет сұрақтары |
|
Сабақтың соңы: (3 мин)
|
Үй тапсырмасы: &22 оқу, түсінік айту «Құрлық сулары» тақырыбында жазба әңгіме дайындау Кері байланыс: «Қолшатыр» әдісі арқылы бүгінгі сабаққа кері байланыс жасайды |
Бүгінгі сабаққа кері байланыс жасайды
|
Сабақ бойы жинаған баллдары арқылы қалыптастыршы баға қойылады Жалпы 10 балл |
стикер |
шағым қалдыра аласыз


















