|
Білім беру ұйымының атауы |
Т.Әлімқұлов атындағы №14 мектеп интернат-лицей |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Иманбердиева А |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
22.01.2025 ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 А сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№90 сабақ. Құрылымы күрделі теңдеулер. Әдебиет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі х× (25:5)=60; (24×3):х=6;х: (17×2)=2; k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешу
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрылымы күрделі теңдеулерді шешетін болады және теңдеудің көмегімен есеп шығарады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут
Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Стоп «әдісі Топқа бөлу «Кітап әлемі» әдісі 9*7=63 Бердібек Соқпақбаев, Менің атым Қожа 5*6=30 Ағайынды Гримм6 Бремен музыканттары 6*8=32 И.А. Крылов, Квартет. 6*6=36 Х:К.Андерсен.Ертегілер Өткенді пысықтау «Қаламсап» әдісі Үй тапсырмасы 7-тапсырма Бос орындарды толтыр 325 500 254 100 + 365 -196 +376 -699 690 304 630 301 3-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құр. Олардың мәнін тап.
«Галереяға саяхат» әдісі Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Теңдеулерді шеш. Тексеруді орында Х*(75:5)=60 15*3:х=9 k+120:4=500 Х*15=60 45:х=9 k+30=500 x=60*15 x=45:9 k=500-30 x=900 x=5 k=470
900*(75:5)=60 15*3:5=9 470+120:4=500 60=60 9=9 50=500
3-тапсырма Теңдеулерді шеш Үлгі: а:15=54:(6*3) а:15=54:18 а:15=3 а=15*3 а=45 45:15=54:(6*3) 3=3
5-тапсырма Көбейтіндіні көбейткіштердің квадратына немесе кубына ауыстыр. Өрнектердің мәнін тап. 7*7=72 8*8=82 2*2*2=23 4*4=42 3*3*3=33 9*9=92
6-тапсырма «Білім бәйгесі» ойыны Бөліндінің мәні мен қалдықты тап.
Топтық жұмыс 7-тапсырма Есепті теңдеудің көмегімен шығарыңдар 1-топ Кітаптың 60 беті бар. Оқушы бірнеше бетін оқығаннан кейін, оқылмаған 15 бет қалды. Оқушы кітаптың неше бетін оқыды?
Бары- 60бет Оқылды-х бет Қалды-? Бет 60-х15 Х=60-15 Х=45 Ж: Кітаптың 45 беті оқылды 2-топ Оқу залында 17 оқушы бар. Тағы бірнеше оқушы келгеннен кейін барлығы 31 оқушы болды. Оқу залына неше бала келді?
Болды-17 оқушы Келді-х оқушы Барлығы-?оқушы 17+х=31 Х=31-17 Х=14 Ж. Оқу залына 14 бала келді
3-топ 4-топ Көкөніс қоймасында 548 т қызылша болды. Қоймадан бірнеше тонна қызылшаны тиеп жібергеннен кейін онда 399 т қызылша қалды. Қоймадан қанша қызылша тиеліп жіберілді?
ҚБ тапсырмасын орындату Үй тапсырмасы 8-тапсырма Тура теңдік шығу үшін қажетті жеріне арифметикалық амалдар мен жақшалар қой 5+(3*4)=17 (12+3)-4=11 30-(3*7)=3 8+(2+7)=17 (18:6)+2=5 ( 14:7)+2=4 (20:5)*6=24 (5+8)*4=52(2+9)-3=8
Кері байланыс
|
Бір- бірімен амандасады
Топқа бөлінеді
Қандай жанр екенін табады
Үй тапсырмасын тексертеді
Теңуді шешеді
Жеке жұмыс жасайды
Теңдеуді шешеді
Өрнектердің мәнін есептейді
Кестені толтырады
Есепті теңдеу арқылы шығарады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Өзара байланысты үш санды табады-1б Жазушының аты-жөнін, шығарманың жанрын табады
ҚБ: « Медаль » әдісі
Дескриптор: Бос орындарды толтырады-1б Амалдарды баған түрінде орындайды-1б Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құрады.-1б Олардың мәнін табады.-1б
Дескриптор: Теңдеулерді шеше алады-1б Оларды ықшамдау тәсілін біледі, қолданады-1б
Тамаша жұмыс!
Маған ұнады!
Дескриптор: Көбейтіндіні көбейткіштердің квадратына немесе кубына ауыстырады-1б Өрнектердің мәнін есептейді-1Б
Дескриптор: Бөліндінің мәні мен қалдықты табады-1б
Дескриптор: Есепті теңдеу құру арқылы шешеді-1б Теңдеу құру жолын түсінеді-1б
«Аралдар картасы» әдісі
|
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кесте
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құрылымы күрделі теңдеу
Құрылымы күрделі теңдеу
|
Білім беру ұйымының атауы |
Т.Әлімқұлов атындағы №14 мектеп интернат-лицей |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Иманбердиева А |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
22.01.2025 ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 А сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№90 сабақ. Құрылымы күрделі теңдеулер. Әдебиет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі х× (25:5)=60; (24×3):х=6;х: (17×2)=2; k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешу
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрылымы күрделі теңдеулерді шешетін болады және теңдеудің көмегімен есеп шығарады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут
Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Стоп «әдісі Топқа бөлу «Кітап әлемі» әдісі 9*7=63 Бердібек Соқпақбаев, Менің атым Қожа 5*6=30 Ағайынды Гримм6 Бремен музыканттары 6*8=32 И.А. Крылов, Квартет. 6*6=36 Х:К.Андерсен.Ертегілер Өткенді пысықтау «Қаламсап» әдісі Үй тапсырмасы 7-тапсырма Бос орындарды толтыр 325 500 254 100 + 365 -196 +376 -699 690 304 630 301 3-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құр. Олардың мәнін тап.
«Галереяға саяхат» әдісі Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Теңдеулерді шеш. Тексеруді орында Х*(75:5)=60 15*3:х=9 k+120:4=500 Х*15=60 45:х=9 k+30=500 x=60*15 x=45:9 k=500-30 x=900 x=5 k=470
900*(75:5)=60 15*3:5=9 470+120:4=500 60=60 9=9 50=500
3-тапсырма Теңдеулерді шеш Үлгі: а:15=54:(6*3) а:15=54:18 а:15=3 а=15*3 а=45 45:15=54:(6*3) 3=3
5-тапсырма Көбейтіндіні көбейткіштердің квадратына немесе кубына ауыстыр. Өрнектердің мәнін тап. 7*7=72 8*8=82 2*2*2=23 4*4=42 3*3*3=33 9*9=92
6-тапсырма «Білім бәйгесі» ойыны Бөліндінің мәні мен қалдықты тап.
Топтық жұмыс 7-тапсырма Есепті теңдеудің көмегімен шығарыңдар 1-топ Кітаптың 60 беті бар. Оқушы бірнеше бетін оқығаннан кейін, оқылмаған 15 бет қалды. Оқушы кітаптың неше бетін оқыды?
Бары- 60бет Оқылды-х бет Қалды-? Бет 60-х15 Х=60-15 Х=45 Ж: Кітаптың 45 беті оқылды 2-топ Оқу залында 17 оқушы бар. Тағы бірнеше оқушы келгеннен кейін барлығы 31 оқушы болды. Оқу залына неше бала келді?
Болды-17 оқушы Келді-х оқушы Барлығы-?оқушы 17+х=31 Х=31-17 Х=14 Ж. Оқу залына 14 бала келді
3-топ 4-топ Көкөніс қоймасында 548 т қызылша болды. Қоймадан бірнеше тонна қызылшаны тиеп жібергеннен кейін онда 399 т қызылша қалды. Қоймадан қанша қызылша тиеліп жіберілді?
ҚБ тапсырмасын орындату Үй тапсырмасы 8-тапсырма Тура теңдік шығу үшін қажетті жеріне арифметикалық амалдар мен жақшалар қой 5+(3*4)=17 (12+3)-4=11 30-(3*7)=3 8+(2+7)=17 (18:6)+2=5 ( 14:7)+2=4 (20:5)*6=24 (5+8)*4=52(2+9)-3=8
Кері байланыс
|
Бір- бірімен амандасады
Топқа бөлінеді
Қандай жанр екенін табады
Үй тапсырмасын тексертеді
Теңуді шешеді
Жеке жұмыс жасайды
Теңдеуді шешеді
Өрнектердің мәнін есептейді
Кестені толтырады
Есепті теңдеу арқылы шығарады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Өзара байланысты үш санды табады-1б Жазушының аты-жөнін, шығарманың жанрын табады
ҚБ: « Медаль » әдісі
Дескриптор: Бос орындарды толтырады-1б Амалдарды баған түрінде орындайды-1б Дескриптор: Кесте бойынша өрнектер құрады.-1б Олардың мәнін табады.-1б
Дескриптор: Теңдеулерді шеше алады-1б Оларды ықшамдау тәсілін біледі, қолданады-1б
Тамаша жұмыс!
Маған ұнады!
Дескриптор: Көбейтіндіні көбейткіштердің квадратына немесе кубына ауыстырады-1б Өрнектердің мәнін есептейді-1Б
Дескриптор: Бөліндінің мәні мен қалдықты табады-1б
Дескриптор: Есепті теңдеу құру арқылы шешеді-1б Теңдеу құру жолын түсінеді-1б
«Аралдар картасы» әдісі
|
Суреттер
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Кесте
Оқулық
Жұмыс дәптері
Оқулық
Жұмыс дәптері
Кері байланыс тақтасы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













