|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ержанова Ж |
|||||
|
Күні: |
23.01.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№91 сабақ. Құрылымы күрделі теңдеулер.Музыка |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі х× (25:5)=60; (24×3):х=6;х: (17×2)=2; k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрылымы күрделі теңдеулерді шешетін болады және теңдеудің көмегімен есеп шығарады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Мейірімді жүрекпен. Ақ пейілді тілекпен, Амандасып алайық Бір жадырап қалайық, Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма 5+(3*4)=17 (12+3)-4=11 30-(3*7)=3 8+(2+7)=17 (18:6)+2=5 ( 14:7)+2=4 (20:5)*6=24 (5+8)*4=52(2+9)-3=8 Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып Сәйкесін тап әдісі 1-тапсырма 25х4-25х3=100-75=25би 2х(11х30-320)=2х10=20ән 20х11-(99х2+2)=220-200=20марш Өрнектің мәнін шешу арқылы өнер түрлерімен таныс болады 2-тапсырма «Кім шапшаң?» ойыны Есепте. Топтық жұмыс А) ЕБҚ 23*10=230 4*200=800 10*40=400 310:10=31 900:9=100 70*10=700 20*30=600 300:10=30 250:10=25 500:100=5 600:30=20 1000:50=20 700:100=7 20*40=800 210:10=21 4*200=800 Өрнектің мәнән дұрыс табу арқылы музыка түрлерімен таныс болады Музыка түрлері Эстрадалық,классикалық,халықтық,оркестрлік Өзіндік жұмыс Қадам бойынша әдіс 3-тапсырма Теңдеулерді шеш. 56:х=(10+6):2 х-340:10=12*5 56:х=16:2 х-34=60 56:х=8 х=60+34 Х=56:8 х=94 Х=7 94-340:10=12*5 56:7=(10+6):2 60=60 8=8 484:4+х=210 121+х=210 Х=210-121 Х=89 484:4+89=210 210=210 4-тапсырма Есепті шығар. Фотосурет-35 Әр бетіне-4 ф Қалды-? Ф 35:4=8 (3 қ) 8*4+3=35 Ж: 3 фотосурет артылып қалды Теңдеуді шешу арқылы қазақтың көнеден келе жатқан ұлттық аспаптарымен танысады Сазсырнай,жетіген,шаңқобыз 5-тапсырма Қалдықпен бөлуге есеп құрастыр 49:5=9(4қалдық) 52:7=7(3қалдық) 50:7=7(1қал) 58:8=7(2қалдық) 67:8=8(3қалдық) 76:9=8(4қалдық) 6-тапсырма Жұптық жұмыс Тапсырмаларды бөліп шешу әдісі 45*2*у=900 45*2+в=900 а-45*2=900 90*у=900 90+в=900 а-90=900 У=900:90 в=900-90 а=900+90 У=10 в=810 а=990 Теңдеудің мәнін дұрыс шешу арқылы дүниежүзіне танымал өнер иелерімен таныс болады. Шәмші Қалдаяқов. Бибігүл Төлегенова, Роза Рымбаева 7-тапсырма Тақтамен жұмыс Есепті теңдеу құру арқылы шешу әдісі Барлығы-127 Тігілді-х кәстөм Қалды-42 кәстөм 127-х=42 Х=127-42 Х=85 127-85=42 42=42 Ж: 85 кәстөм тігілді Ә) Бір орам-х м Қиып алынды-14м Қалды -?м Х-14=36 Х=36+14 Х=50 50-14=36 36=36 Ж: Орамда 50 м мата болған. 8-тапсырма Диаграмма талдау әдісі Танымал әндер-20 Балалар әндері-50 Халық әндері-30 Үй тапсырмасы 5-тапсырма Қалдықпен бөлуге есеп құрастыр.Ол үшін төменде берілген өрнектердің сәйкес келетінін анықта 49 : 9 49:7 52:7 Кері байланыс Сабақ туралы ойым әдісі Бүгінгі сабақта түсінгенім: Қызықты болған сәттері: Түсінбеген тұстар https://www.baamboozle.com/game/2935717 |
Бір- біріне сәттілік тілейді Үй тапсырмасын тексертеді Қандай жанр екенін табады Теңуді шешеді Теңдеуді шешеді Есепті шығарады Есеп құрастырады Теңдеуді шешеді Есепті теңдеу арқылы шығарады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Бос орындарды толтырады-1б Амалдарды баған түрінде орындайды-1б Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б Концерттің бағдарламасын анықтайды-1б
Дескриптор: Есептеу жүргізеді-1б Дескриптор: Теңдеулерді шеше алады-1б Оларды ықшамдау тәсілін біледі, қолданады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Дескриптор: Қалдықпен бөлуге есеп құрастырады-1б Нағыз математиксің! Дескриптор: Теңдеулерді шеше алады-1б Оларды ықшамдау тәсілін біледі, қолданады-1б
Дескриптор: Есепті теңдеу құру арқылы шешеді-1б Теңдеу құру жолын түсінеді-1б
Дескриптор: Диаграммамен жұмыс жасай алады-1б «Сабақ туралы ойым» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық
Жұмыс дәптері Оқулық КЕсте Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құрылымы күрделі теңдеулер
Құрылымы күрделі теңдеулер
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Кестеден тыс көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ержанова Ж |
|||||
|
Күні: |
23.01.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№91 сабақ. Құрылымы күрделі теңдеулер.Музыка |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.2 көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулерді, құрылымы күрделі х× (25:5)=60; (24×3):х=6;х: (17×2)=2; k+124:4=465 түріндегі теңдеулерді шешу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрылымы күрделі теңдеулерді шешетін болады және теңдеудің көмегімен есеп шығарады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Әділ заң- аспан тірегі
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Мейірімді жүрекпен. Ақ пейілді тілекпен, Амандасып алайық Бір жадырап қалайық, Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 8-тапсырма 5+(3*4)=17 (12+3)-4=11 30-(3*7)=3 8+(2+7)=17 (18:6)+2=5 ( 14:7)+2=4 (20:5)*6=24 (5+8)*4=52(2+9)-3=8 Құндылық мақсаты:Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып Сәйкесін тап әдісі 1-тапсырма 25х4-25х3=100-75=25би 2х(11х30-320)=2х10=20ән 20х11-(99х2+2)=220-200=20марш Өрнектің мәнін шешу арқылы өнер түрлерімен таныс болады 2-тапсырма «Кім шапшаң?» ойыны Есепте. Топтық жұмыс А) ЕБҚ 23*10=230 4*200=800 10*40=400 310:10=31 900:9=100 70*10=700 20*30=600 300:10=30 250:10=25 500:100=5 600:30=20 1000:50=20 700:100=7 20*40=800 210:10=21 4*200=800 Өрнектің мәнән дұрыс табу арқылы музыка түрлерімен таныс болады Музыка түрлері Эстрадалық,классикалық,халықтық,оркестрлік Өзіндік жұмыс Қадам бойынша әдіс 3-тапсырма Теңдеулерді шеш. 56:х=(10+6):2 х-340:10=12*5 56:х=16:2 х-34=60 56:х=8 х=60+34 Х=56:8 х=94 Х=7 94-340:10=12*5 56:7=(10+6):2 60=60 8=8 484:4+х=210 121+х=210 Х=210-121 Х=89 484:4+89=210 210=210 4-тапсырма Есепті шығар. Фотосурет-35 Әр бетіне-4 ф Қалды-? Ф 35:4=8 (3 қ) 8*4+3=35 Ж: 3 фотосурет артылып қалды Теңдеуді шешу арқылы қазақтың көнеден келе жатқан ұлттық аспаптарымен танысады Сазсырнай,жетіген,шаңқобыз 5-тапсырма Қалдықпен бөлуге есеп құрастыр 49:5=9(4қалдық) 52:7=7(3қалдық) 50:7=7(1қал) 58:8=7(2қалдық) 67:8=8(3қалдық) 76:9=8(4қалдық) 6-тапсырма Жұптық жұмыс Тапсырмаларды бөліп шешу әдісі 45*2*у=900 45*2+в=900 а-45*2=900 90*у=900 90+в=900 а-90=900 У=900:90 в=900-90 а=900+90 У=10 в=810 а=990 Теңдеудің мәнін дұрыс шешу арқылы дүниежүзіне танымал өнер иелерімен таныс болады. Шәмші Қалдаяқов. Бибігүл Төлегенова, Роза Рымбаева 7-тапсырма Тақтамен жұмыс Есепті теңдеу құру арқылы шешу әдісі Барлығы-127 Тігілді-х кәстөм Қалды-42 кәстөм 127-х=42 Х=127-42 Х=85 127-85=42 42=42 Ж: 85 кәстөм тігілді Ә) Бір орам-х м Қиып алынды-14м Қалды -?м Х-14=36 Х=36+14 Х=50 50-14=36 36=36 Ж: Орамда 50 м мата болған. 8-тапсырма Диаграмма талдау әдісі Танымал әндер-20 Балалар әндері-50 Халық әндері-30 Үй тапсырмасы 5-тапсырма Қалдықпен бөлуге есеп құрастыр.Ол үшін төменде берілген өрнектердің сәйкес келетінін анықта 49 : 9 49:7 52:7 Кері байланыс Сабақ туралы ойым әдісі Бүгінгі сабақта түсінгенім: Қызықты болған сәттері: Түсінбеген тұстар https://www.baamboozle.com/game/2935717 |
Бір- біріне сәттілік тілейді Үй тапсырмасын тексертеді Қандай жанр екенін табады Теңуді шешеді Теңдеуді шешеді Есепті шығарады Есеп құрастырады Теңдеуді шешеді Есепті теңдеу арқылы шығарады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Бос орындарды толтырады-1б Амалдарды баған түрінде орындайды-1б Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б Концерттің бағдарламасын анықтайды-1б
Дескриптор: Есептеу жүргізеді-1б Дескриптор: Теңдеулерді шеше алады-1б Оларды ықшамдау тәсілін біледі, қолданады-1б
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Дескриптор: Қалдықпен бөлуге есеп құрастырады-1б Нағыз математиксің! Дескриптор: Теңдеулерді шеше алады-1б Оларды ықшамдау тәсілін біледі, қолданады-1б
Дескриптор: Есепті теңдеу құру арқылы шешеді-1б Теңдеу құру жолын түсінеді-1б
Дескриптор: Диаграммамен жұмыс жасай алады-1б «Сабақ туралы ойым» әдісі |
Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық
Жұмыс дәптері Оқулық КЕсте Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз

















